IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Градус АД (GR6)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • "Решения от заседание на КФН на 08.05.2018 г.
    На заседанието си на 08.05.2018 г. КФН реши:

    3. Изпраща писмо до „Градус“ АД, гр. Стара Загора, с искане за корекции на документите и допълнителна информация във връзка с потвърждаването на проспект за първично публично предлагане на акции, които ще бъдат издадени от дружеството."

    Като гледам нещата вървят, КФН си спазиха срока. Нормално е да искат корекции (досега не знам имало ли е случай на одобрение от първия път). Аз го виждам до месец да се случат нещата, ако внесат бързо коригиран Проспект. Надявах се малко да се забавят, за да осигуря повече кеш, но каквото такова.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от new_investor Разгледай мнение

      Аз залагам на ХИМ - поне като цена на акция в момента, особено ако продължат с дивидентите. Градус тепърва трябва да се доказват. Но ХИМ-а е такъв микс вътре, че трудно можеш да кажеш като цяло накъде ще тръгне. Пилетата са по-прости и ясни и поне за момента нямат намерение да стават мътен холдинг с най-разнопосочни дейности, което за мен е плюс. Населението на Европа расте, пилешкото става все по-модерно, заради разни диети, така че пред храните има голям потенциал. Въпроса е колко ще се възползват. 100млн., ако се реинвестират много нещо могат да направят. Но пък един пилешки грип масов и бизнеса ще пострада жестоко. Така че всичко с плюсовете и минусите и всеки с глава на раменете да преценява. Хубаво е да има повече акции на борсата, особено на работещи големи бизнеси, пък цената ще се види
      явно не си ме разбрал с примера който дадох...

      ти писа, че е нормално при печалба 40 млн. пазарната капитализация на Пилето да е над 500 млн. ............. аз ти посочих, че на ХИМ пазарната кап. също е над 500 млн., но печалбата е да речем 70 млн., а имат и вече 10-годишна дивидентна история зад гърба си...

      не намирам причина да участвам в това ППП освен, ако не успеят с нещо да ме излъжат когато публикуват проспекта, а кой какво казал на интервюта ми минава през ушите защото знам, че сега се разтягат най-големите локуми за да се хванат повече и по-големи шарани
      fuск the bеаr - give me the bееr

      Коментар


      • Първоначално изпратено от new_investor Разгледай мнение

        Аз залагам на ХИМ - поне като цена на акция в момента, особено ако продължат с дивидентите. Градус тепърва трябва да се доказват. Но ХИМ-а е такъв микс вътре, че трудно можеш да кажеш като цяло накъде ще тръгне. Пилетата са по-прости и ясни и поне за момента нямат намерение да стават мътен холдинг с най-разнопосочни дейности, което за мен е плюс. Населението на Европа расте, пилешкото става все по-модерно, заради разни диети, така че пред храните има голям потенциал. Въпроса е колко ще се възползват. 100млн., ако се реинвестират много нещо могат да направят. Но пък един пилешки грип масов и бизнеса ще пострада жестоко. Така че всичко с плюсовете и минусите и всеки с глава на раменете да преценява. Хубаво е да има повече акции на борсата, особено на работещи големи бизнеси, пък цената ще се види
        Птичият грип е проблем, да. Но има две неща. Първо базите на Градус са разпръснати из цяла България и това едва ли е случайно. Мисля, че е направено точно с цел намаляване на рисковете от локални проблеми. Второ, държавата компенсира на 100% загуби при изтребване на болни птици и тн. Така, че до голяма степен този риск е елиминиран. И аз се надявам да гарантират дивидент в Проспекта. Това ще е доста позитивен сигнал към всички инвеститори.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение



          печалбата на ХИМ не беше ли около 70 млн. при пазарна капитализация от 1/2 млрд.лв.?................... но нека видим в края на месеца конс.отчет за да ги сравняваме, ако искаш

          new_investor, и кое има по-голям потенциал да расте? пилетата или ХИМ-а

          просто питам, че не мога да се ориентирам...
          Аз залагам на ХИМ - поне като цена на акция в момента, особено ако продължат с дивидентите. Градус тепърва трябва да се доказват. Но ХИМ-а е такъв микс вътре, че трудно можеш да кажеш като цяло накъде ще тръгне. Пилетата са по-прости и ясни и поне за момента нямат намерение да стават мътен холдинг с най-разнопосочни дейности, което за мен е плюс. Населението на Европа расте, пилешкото става все по-модерно, заради разни диети, така че пред храните има голям потенциал. Въпроса е колко ще се възползват. 100млн., ако се реинвестират много нещо могат да направят. Но пък един пилешки грип масов и бизнеса ще пострада жестоко. Така че всичко с плюсовете и минусите и всеки с глава на раменете да преценява. Хубаво е да има повече акции на борсата, особено на работещи големи бизнеси, пък цената ще се види

          Коментар


          • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение

            Ъхъ..., като ги подкара и тях нЕкой "батко"..., ше видиш ти дали не моат да летят. )))))))))))))) Друг е въпроса - в каква посока?!
            Тук “батковците” мисля че ще са повече от един!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

              polki, пилетата до колкото знаем не могат много да летят нали така, но пък Хима всички добре знаем, че може !
              Ъхъ..., като ги подкара и тях нЕкой "батко"..., ше видиш ти дали не моат да летят. )))))))))))))) Друг е въпроса - в каква посока?!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение



                печалбата на ХИМ не беше ли около 70 млн. при пазарна капитализация от 1/2 млрд.лв.?................... но нека видим в края на месеца конс.отчет за да ги сравняваме, ако искаш

                new_investor, и кое има по-голям потенциал да расте? пилетата или ХИМ-а

                просто питам, че не мога да се ориентирам...
                polki, пилетата до колкото знаем не могат много да летят нали така, но пък Хима всички добре знаем, че може !

                Коментар


                • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                  не искам нищо да обещават, че после могат да забравят ............... най-добре да си го напишат в проспекта, а преди като взимат решение за ППП да го впишат в устава на дружеството, че поне 50% от печалбата ще се разпределя между акционерите
                  Подкрепям с две ръце ! Няма ли го написано черно на бяло нищо не записваме, на обещания вече никой не вярва !

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                    Хима има по голям

                    печалбата на ХИМ не беше ли около 70 млн. при пазарна капитализация от 1/2 млрд.лв.?................... но нека видим в края на месеца конс.отчет за да ги сравняваме, ако искаш

                    new_investor, и кое има по-голям потенциал да расте? пилетата или ХИМ-а

                    просто питам, че не мога да се ориентирам...
                    хима е с доста по голям потенцял,но защо да не ударим едно рамо и тук белкем дойде този прословут ритник!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от superexpert Разгледай мнение
                      ДА ОБЕЩАЯТ ПОНЕ ПОЛОВИНАТА ОТ ПЕЧАЛБАТА ДИВИДЕНТ А НЕ ВЕЧНИ РЕИНВЕСТИЦИИ ЩОТ МОСКВА НЕ ВЯРВА САМО НА ВЕЧНОТО БЪДЕЩЕ.
                      не искам нищо да обещават, че после могат да забравят ............... най-добре да си го напишат в проспекта, а преди като взимат решение за ППП да го впишат в устава на дружеството, че поне 50% от печалбата ще се разпределя между акционерите
                      fuск the bеаr - give me the bееr

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от superexpert
                        Много смело се самооцениха за над половин милиард.
                        Първоначално изпратено от new_investor Разгледай мнение
                        E, на колко да се оценят при 40 млн. годишна печалба и непрекъснато нарастващи приходи през последните години? То и аз искам акция на п/е - 2, ама мажовците не са направили тая фирма, че да я подаряват на някой като нас.
                        печалбата на ХИМ не беше ли около 70 млн. при пазарна капитализация от 1/2 млрд.лв.?................... но нека видим в края на месеца конс.отчет за да ги сравняваме, ако искаш

                        new_investor, и кое има по-голям потенциал да расте? пилетата или ХИМ-а

                        просто питам, че не мога да се ориентирам...
                        fuск the bеаr - give me the bееr

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от new_investor Разгледай мнение

                          Аз коментирам цифрите, които има - колко са верни е съвсем друг въпрос. Затова и не участвам в ИПО, никакво. То е винаги нож с две остриета.

                          Grosss - то е ясно, че е предварително договорена по-голяма част да я лапнат пенсионните и договорните фондове - наши и може би някой чужд. Ако разчитаха на нас дребните риби да наберат 100 млн...
                          Да и аз мисля че е предварително договорено от големите български чужди всякакви пенсионни сладури....иначе не биха го пуснали само да се излагат,не и с тази огромна сума...ако всичко е вярно рентабилността цената печалбата всичко. Си е супер добре напудрено...ще участвам...не знам коли ще го презапишат?интересно ми звучи на пръв поглед но има още време!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение

                            Предварително договорено, но нещо не се движи. Явно прекалено предварително е било всичко.
                            Дано не стане като с фондовете на Никито във Франкфурт - уж голямо листване, уж голямо нещо и накрая даже и 1 млн. няма записани оттам.
                            А иначе не ми изглежда да не се движи - обявиха преди месец и нещо ИПО-то, вече проспект има, горе-долу нормално ми се струва.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение

                              при 246 млн. приходи да имат 40 млн. печалба
                              почти 20% рентабилност

                              Блажени са вЕрващите
                              Ееееее, аре сега! В момента е толкова, след IPO-то ще видим. През 2007 не участвах в нито едно, сега още по-малко намерения да се включвам, а и очаквания за светло бъдеще от никъде не дебнат. Седим пред компютъра и пуканки на корем.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от new_investor Разгледай мнение

                                Аз коментирам цифрите, които има - колко са верни е съвсем друг въпрос. Затова и не участвам в ИПО, никакво. То е винаги нож с две остриета.

                                Grosss - то е ясно, че е предварително договорена по-голяма част да я лапнат пенсионните и договорните фондове - наши и може би някой чужд. Ако разчитаха на нас дребните риби да наберат 100 млн...
                                Предварително договорено, но нещо не се движи. Явно прекалено предварително е било всичко.

                                Коментар

                                Working...
                                X