IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Градус АД (GR6)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • На мен ми изглежда много съмнителна цялата работа с дивидент от 90 %. -
    То това е странното в цялата работа - за какво й е на компания с 40 млн. печалба да излиза на борсата, за да набере 100 млн.
    Споделям големите съмнения на колегата, които се пораждат след такава печалба.
    Определено НЕ мисля , че компанията си заслужава.
    Някой има ли инфо за това какви са били печалбите на Градус за последните 5 години

    Коментар


    • Само си го представете... градуса... IPO (ППП)... реализация на "черен лебед" за бЪфЪбЪ-то...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение
        Абсолютно съм съгласен, няма угодия И сметките не са ви правилни. Нали при 20-25% фрийфоут те ще си прибират 70-75% от този дивидент. Мен засега ме спечелиха.
        Е нали, като не са публични си разпределят на тях си 100%

        Коментар


        • При дивидентна сгода поне около например 4.4%, може да се включа в.
          Зависи и какво ще става по света с пазари - дали ще мога да се нагувича с нещата, които си бях намислил - засега заради скокът на слузта - сечено - защото исках основно слузесто-газови акции да си купя.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Абсолютно съм съгласен, няма угодия И сметките не са ви правилни. Нали при 20-25% фрийфоут те ще си прибират 70-75% от този дивидент. Мен засега ме спечелиха.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
              Ееее, ама не знаете какво искате - ако има дивидент, що има дивидент, ако няма дивидент - що няма дивидент. Ако има планирано ИПО - що има ИПО, ако няма - що няма, никой не ни харесва, скапана борса сме и т.н.

              Досега хората дават почти всичко, което се очаква от тях, ако и цената е добра, мен ме печелят, пък ако не е - ще чакаме да видим как ще тръгне и тогава ще решавам
              Точно това щях да пиша и аз. Ясно е че хората искат да кешират част от бизнеса си, и са преценили че през борсата би било най-добре. Печалбата дори и да е малко "захаросана", не мисля че е много надценена. Хубаво е че голяма и наложила се компания иска да излезе на борсата, а още по-хубаво е че заявява че ще се развива и в интерес на миноритарите. Разбира се очакванията и релаността невинаги се припокриват, но е факт че заявката е добра. Аз лично предпочитам да вложа пари тук, и да се надявам да си удържат на думата, отколкото в 90% от другите компании на БФБ. Справка - последните две IPO-та.

              Коментар


              • Ееее, ама не знаете какво искате - ако има дивидент, що има дивидент, ако няма дивидент - що няма дивидент. Ако има планирано ИПО - що има ИПО, ако няма - що няма, никой не ни харесва, скапана борса сме и т.н.

                Досега хората дават почти всичко, което се очаква от тях, ако и цената е добра, мен ме печелят, пък ако не е - ще чакаме да видим как ще тръгне и тогава ще решавам
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от zap Разгледай мнение
                  Градус иска да разпределя 90% от печалбата си като дивидент

                  Дружеството е готово да поеме този агнажимент, тъй като спецификата на бизнеса и на средата го позволява

                  https://www.investor.bg/novini-i-ana...vident-260778/
                  голямо сапунисване голямо чудо. фен съм на дивидентите, но това 90% ми се струва .. странно....
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                    Попрестарават се в опит да пласират цялата емисия !
                    Сега е по интересно имат ли въобще нужда от тези пари за каквито и да било инвестиции, след като ще раздават почти цялата печалба или се търси по скоро кеширане на част от бизнеса.
                    То това е странното в цялата работа - за какво й е на компания с 40 млн. печалба да излиза на борсата, за да набере 100 млн. Реално погледнато с тая печалба би следвало без проблем да си осигури доста евтини кредити от банките или пък евтини облигации. Пък дори и за кеширане пак странно изглежда малко - при 40 млн, могат да кешират толкова пари за 2.5 години, като не са публични реално могат да си раздават дивиденти както искат.
                    Ама щом се опитват да се пласират като АДСИЦ - няма лошо, винаги е добре да има дивиденти.

                    Коментар


                    • Привет,

                      90 % от печалбата , да се разпределят за дивидент ?!
                      Тези ме застреляха !
                      Много хубаво, не е на хубаво !

                      Коментар


                      • В последният момент вадят моркова от ръкава за да могат повече зайчета да се наредят на опашката.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от zap Разгледай мнение
                          Градус иска да разпределя 90% от печалбата си като дивидент

                          Дружеството е готово да поеме този агнажимент, тъй като спецификата на бизнеса и на средата го позволява

                          https://www.investor.bg/novini-i-ana...vident-260778/
                          Попрестарават се в опит да пласират цялата емисия !
                          Сега е по интересно имат ли въобще нужда от тези пари за каквито и да било инвестиции, след като ще раздават почти цялата печалба или се търси по скоро кеширане на част от бизнеса.

                          Коментар


                          • Става нещо като "Градус" АДСИЦ

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от zap Разгледай мнение
                              Градус иска да разпределя 90% от печалбата си като дивидент

                              Дружеството е готово да поеме този агнажимент, тъй като спецификата на бизнеса и на средата го позволява

                              https://www.investor.bg/novini-i-ana...vident-260778/
                              Това вече е интересно!

                              Коментар


                              • Градус иска да разпределя 90% от печалбата си като дивидент

                                Дружеството е готово да поеме този агнажимент, тъй като спецификата на бизнеса и на средата го позволява

                                https://www.investor.bg/novini-i-ana...vident-260778/

                                Коментар

                                Working...
                                X