IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Градус АД (GR6)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
    Брей реклама по БТВ за ИПО-то в Праймтайма - БРАВО!!!
    Излишен разход на средства - тия какво си мислят, че баби, дядовци и лели ще извадят парите от депозитчетата и ще хукнат да записват акции? Никой ли не ги е светнал Градусчиите, че на БФБ има само пенсионни фондове, дето така или иначе ще купят, щото нямат избор на тоя етап на никакво предлагане - и няколко стотин упорити келеша, дето дори по име се познават вече?

    Аз: позагубих вяра в БФБ, а и ме избива на големство - ега не си купя Total, за да си купя фабрика за пильоци, дето утре кокошата чума може да ги натръшка кат` тако`а. Е, по натам - ако тръгне добре, може да си взема 111 броя например.
    Last edited by Императорът; 05.06.2018, 20:56. Причина: Кокоша чума.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение
      Здравейте,
      Как мислите, каква е подходящата стратегия, към която трябва да се придържа малък инвеститор, размер "цаца", на предстоящия аукцион?
      Ми мани ги. Инвестиционната общност - виждаш - не гори от ентусиазъм за тия пильоци. Аз - предпазлив оптимист, ама няма да участвам, може да си купя по-натам. Замислих се - да им поискам един мъничък пильок вместо част от дивидента - сладко малко жълтурченце - да си играя с него - ама не става - първо ще ми оцвъка и второ: моята котка Мяу-мяу ще го излапа и ще се облизва и ще пита за още пильоци.
      Last edited by Императорът; 05.06.2018, 20:57. Причина: Мяу-мяу
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Брей реклама по БТВ за ИПО-то в Праймтайма - БРАВО!!!

        Коментар


        • тия милки дето ги размятате без договорка с големите ПФ няма как да ги съберат.

          вижте оборотите на БФБ... като се изключат схемите и преливанията от пусто в празно в определени финансови групи(ровки) ... останалото е за 100К на ден макс.. и как си го представяте сега да се изплющят едни 100+ милиона ... скептичен съм
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар





          • Бат Сали, те са 130 милки, ама половината или повече ще влязат в личния джоб на мажовците. Градус ще ползва до 64 млн от тях. С това или гонят софикс за ФФ или им трябват кинти за нещо друго (извън пилетата).[/QUOTE]

            Така е по принцип, аз смятах колко всичко искат от изстрадалия ни пазар , и не разбрах в случай , че няма презаписване първо с кои акции ще започнат да удовлетворяват поръчките.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение
              Здравейте,
              Как мислите, каква е подходящата стратегия, към която трябва да се придържа малък инвеститор, размер "цаца", на предстоящия аукцион?
              Пазарна или на максималната цена - разлика няма. Схемата е такава, че ще платиш на минималната цена, която удовлетворява търсенето - ако няма презаписване, това ще е 1.80. Дори и да си пуснал на 2.35. Поне аз това разбрах от написаното. Куцото е, че ако няма презаписване, ще ти остане кеш (или трябва да си смяташ на макс. цена).
              Това е при условие, че искаш да вземеш някакви бройки. Иначе си определяш цена която те устройва, и каквото стане (0 или всичките ще вземеш).

              Бат Сали, те са 130 милки, ама половината или повече ще влязат в личния джоб на мажовците. Градус ще ползва до 64 млн от тях. С това или гонят софикс за ФФ или им трябват кинти за нещо друго (извън пилетата).
              Last edited by Тъпо парче; 05.06.2018, 15:24.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                За да слезе толкова ниско значи трябва някой доста да продава на загуба,не виждам кой и не виждам смисъл.......собствениците нямат право да продават за определен период ,а други хора притежаващи акции освен тях и новозакупилите на ИПО-то няма
                На загуба се продава и когато се очаква още по голяма загуба....или има алтернативни доста по изгодни позиции.
                Номиналето в що годе обозрим период при изразен мечи пазар по света и у нас изобщо не е нещо в сферата на фантазиите.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Stavro Blofeld Разгледай мнение
                  Здравейте. Всички медии, които пишат за това IPO, събщават за суми над 100 млн. лв., които щяло да събере дружеството. Всъщност и в проспекта си пише, че максимално събраните средства могат да бъдат 64 383 133 лв., а минималните - 32 095 485 лв. Всичко друго отива при досегашните акционери. Тоест това трябва да се коментира като средства за инвестиции. Интересно ми е кога пишещите за финанси и капиталов пазар ще се научат да вникват в детайлите, а не да копират едни от други.
                  Аз четах , че ще се предлагат 27 мил . новоиздадени и 27 мил съществуващи книги , общо бяха някъде над 55мил. общо. Референтна цена 1,8-2,35 . Би трябвало максималната възможна цифра за набиране да е 130 мил.

                  Коментар


                  • Ако искаш да си сигурен в покупката пусни пазарна цена.. Тънките сметки често са без кръчмаря..

                    Коментар


                    • Здравейте,
                      Как мислите, каква е подходящата стратегия, към която трябва да се придържа малък инвеститор, размер "цаца", на предстоящия аукцион?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                        За да слезе толкова ниско значи трябва някой доста да продава на загуба,не виждам кой и не виждам смисъл.......собствениците нямат право да продават за определен период.
                        видяли сме много... а това си е и бфб. пудрения, пръскания... и накрая пръцкания.
                        успех на участниците!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение

                          чисто спекултивно: цената им може и до номинал да слезне след ипото.
                          За да слезе толкова ниско значи трябва някой доста да продава на загуба,не виждам кой и не виждам смисъл.......собствениците нямат право да продават за определен период ,а други хора притежаващи акции освен тях и новозакупилите на ИПО-то няма
                          Last edited by спекуланта; 05.06.2018, 10:46.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
                            Аз ще изчакам да ги запишат, и после когато шефчетата и служителите на Градус започнат да продават и сринат цената мога да си взема на 1.50 лв.
                            чисто спекултивно: цената им може и до номинал да слезне след ипото.

                            Коментар


                            • Здравейте. Всички медии, които пишат за това IPO, събщават за суми над 100 млн. лв., които щяло да събере дружеството. Всъщност и в проспекта си пише, че максимално събраните средства могат да бъдат 64 383 133 лв., а минималните - 32 095 485 лв. Всичко друго отива при досегашните акционери. Тоест това трябва да се коментира като средства за инвестиции. Интересно ми е кога пишещите за финанси и капиталов пазар ще се научат да вникват в детайлите, а не да копират едни от други.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
                                Аз ще изчакам да ги запишат, и после когато шефчетата и служителите на Градус започнат да продават и сринат цената мога да си взема на 1.50 лв.
                                Шефчетата имат бан за продажба бе пич, това да не ти е Сирма

                                Коментар

                                Working...
                                X