IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Градус АД (GR6)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
    Аз не си купих акции. Причините са много включително и някои неща около компанията които не ми харесаха. Обаче има и още една. Тук записаха основно пенсионни фондове. На мен рисковият ми профил е доста по-различен. Просто няма как да получа желаната от мен възвращаемост при цена определена от пенсионни фондове. Осъзнавам, че желаната от мен по-висока възвращаемост е свързана с по-висок риск и съм склонен да го нося. Освен това си въобразявам, че от ИПО на Градус мога да изкарам повече пари като акционер в BSO. Чудех се дали да взема спекулативно, но се отказах. Рано или късно ще се появи клиринг и след него и истински спекуланти. До тогава спекула с дребни обеми само от към дългата страна, без деривати и ливъридж. Просто си реших да си спекулирам другаде.
    Нали за акции на БФБ говориш че ми звучи все едно приказваш за Америка ? става дума за 81 млн лева набрани от пазара от които цели 24 млн лева са извън ПФ-та по данни от този сайт. А над 1,000 инвеститори са се доверили на Градус!

    Няма друга такава компания последните 10 г на БФБ!



    Коментар


    • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

      Това наистина ли го мислиш.....ще продадеш под 1.80 за да вземеш горепосочените,защото спорът е дали ще слезе под 1.80 или ще е над тази цена?
      Над тази цена аз също бих продал малко, ей така спекулативно независимо къде са Хима и Фармата, .......но под нея.......не знам!
      Изрично написах, че компаниите и цените са просто примери няма конкретика. Иначе през живота си съм продавал много по-добри акции при мнооого по-ниски цени от тези на Градус, за да си купя Хима да речем на под левче.
      Пътека се прави камък по камък!

      Коментар


      • Аз не си купих акции. Причините са много включително и някои неща около компанията които не ми харесаха. Обаче има и още една. Тук записаха основно пенсионни фондове. На мен рисковият ми профил е доста по-различен. Просто няма как да получа желаната от мен възвращаемост при цена определена от пенсионни фондове. Осъзнавам, че желаната от мен по-висока възвращаемост е свързана с по-висок риск и съм склонен да го нося. Освен това си въобразявам, че от ИПО на Градус мога да изкарам повече пари като акционер в BSO. Чудех се дали да взема спекулативно, но се отказах. Рано или късно ще се появи клиринг и след него и истински спекуланти. До тогава спекула с дребни обеми само от към дългата страна, без деривати и ливъридж. Просто си реших да си спекулирам другаде.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение
          Кво е тва градус, некъв реотан ли?
          Само да не се окаже дефектен и без гаранция. Щот на пазарите по прицип гаранция нема.

          Коментар


          • Кво е тва градус, некъв реотан ли?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mechka 429 Разгледай мнение

              В капитал писаха, че чужди фондове имали интерес към вторичната търговия. Това е добре, обаче това беше към дата на Ipo. 1 месец след това не може да се знае, дали интереса им е все още меродавен.
              А защо на вторична, а не на самото ИПО? Това според мен е нелогично, и финансово необосновано. Ако очакват по-ниска цена ОК, ама както писаха и по-рано колегите, кой е тоя дето е купил на 1,80лв. и след 1 месец ще е готов да продаде на загуба? Не че няма да има оферти на малко по-високи нива или същите, но чак пък по-ниски, не вярвам... И то говорим за огромни, или поне големи обеми, защото за малки, чуждите фондове едва ли ще си правят труда изобщо да проучват...Ще видим...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                Пожелавам успех на акцията, но според мен на теория поне продавачи може да има. Например аз може да съм си купил тук, тъй като съм преценил, че е по-изгодно, отколкото да купя Хим на 2,30 или Софарма на 4,27 /тези 2 компании са абсолютно произволно избрани/. Ако обаче при появата на акциите Хима е на 2 лв. , а Фармата на 3,80 може и да се замисля къде е по-изгодно и да продам тук, за да взема там. Има и други варианти за продажба, разбира се.
                Това наистина ли го мислиш.....ще продадеш под 1.80 за да вземеш горепосочените,защото спорът е дали ще слезе под 1.80 или ще е над тази цена?
                Над тази цена аз също бих продал малко, ей така спекулативно независимо къде са Хима и Фармата, .......но под нея.......не знам!
                Last edited by спекуланта; 03.07.2018, 21:40.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Bill-bg Разгледай мнение

                  За конкретната акция и конкретния случай това звучи съвсем нелогично и неадекватно, но може да има и такива... Нека да натискат бутоните...
                  Пожелавам успех на акцията, но според мен на теория поне продавачи може да има. Например аз може да съм си купил тук, тъй като съм преценил, че е по-изгодно, отколкото да купя Хим на 2,30 или Софарма на 4,27 /тези 2 компании са абсолютно произволно избрани/. Ако обаче при появата на акциите Хима е на 2 лв. , а Фармата на 3,80 може и да се замисля къде е по-изгодно и да продам тук, за да взема там. Има и други варианти за продажба, разбира се.
                  Пътека се прави камък по камък!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                    Кой купува без да гледа фундамент, кой купува на сантимент, кой купува на графика - търговците интрадей

                    И те не вдигат ръка когато искат да продадат, те директно натискат бутона продава и след минути имат друга идея за покупки. Позабравили сме го това племе защото то отдавна напусна борсата но сега влязоха нови хора на пазара и част от тях ще са такива

                    дълга тема... и както казах имам
                    За конкретната акция и конкретния случай това звучи съвсем нелогично и неадекватно, но може да има и такива... Нека да натискат бутоните...

                    Коментар


                    • Кой купува без да гледа фундамент, кой купува на сантимент, кой купува на графика - търговците интрадей

                      И те не вдигат ръка когато искат да продадат, те директно натискат бутона продава и след минути имат друга идея за покупки. Позабравили сме го това племе защото то отдавна напусна борсата но сега влязоха нови хора на пазара и част от тях ще са такива

                      дълга тема... и както казах имам
                      Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение

                        Добре звучи и на място, макар че не исках кажа точно това.

                        Моята теза е, че тъй като на минималната цена нямаше търсене, пазарът по аналогия със Софарма очаква по - ниска цена. При Софарма всички, които искат да имат акции на Софарма вече имат достатъчно и отделно има предлагане на лимитирана цена. Тук е потенциалната разлика, ако при Градус няма предлагане наедро и се появят закъснели купувачи, които са пропуснали търга, цената няма да падне след търга. Така че има редица условия които да определят на къде ще тръгне цената в началото

                        ако фондовете се отдръпнат от пазара
                        ако лица свързани с компанията продават / като при Сирма /
                        ако лица купили наедро тръгнат да излизат / като при Софарма /
                        ако се появят нови купувачи

                        и последно за всички инвестиционни посредници, които търсят чужденци да купуват български акции - първо създайте пазар на който е интересно да търгуват местни участници и тогава търсете външни. Трудно се сещам за пазар на който се продава премиум продукт без да е имало пазар за самия продукт... Щом българите не купуват, защо да го правят другите?
                        Кой е този, който би тръгнал да продава акция, придобита преди 1-2 месеца на минималната цена на предлагане на търга, като се листне за търговия, на по-ниска цена? Да си вдигне ръката, ако има такива? И то при положение, че основните пакети са придобити от дългосрочни играчи...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение

                          Това ще зависи от всичко казано до тук плюс резултатите на Градус до тогава, световните пазари, дали ще има втори ЕТФ на Софикс и още и още други...
                          втори ЕТФ на Софикс? Това актуално ли е?

                          Няма смисъл да гадаем накъде ще отиде цената а нека оставим пазара да си каже думата
                          Лично аз съм оптимистично настроен за Градус, поне засега с времето ще разберем кой е прав а засега нека поне им дадем шанс на хората да видим дали пък няма да са коректни към акционерите.

                          Голяма мечка, по рано си писал че сме в мечи пазар което все още е далеч от истината!



                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение

                            Това ще зависи от всичко казано до тук плюс резултатите на Градус до тогава, световните пазари, дали ще има втори ЕТФ на Софикс и още и още други...
                            Ще зависи от лакомията на мажо и никой друг.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                              И малко техника . Когато започнат акциите да се търгуват зависи Софиксо и къде се намира спрямо дата на ипото.
                              В капитал писаха, че чужди фондове имали интерес към вторичната търговия. Това е добре, обаче това беше към дата на Ipo. 1 месец след това не може да се знае, дали интереса им е все още меродавен.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                                И малко техника . Когато започнат акциите да се търгуват зависи Софиксо и къде се намира спрямо дата на ипото.
                                Това ще зависи от всичко казано до тук плюс резултатите на Градус до тогава, световните пазари, дали ще има втори ЕТФ на Софикс и още и още други...
                                Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                                Коментар

                                Working...
                                X