IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Градус АД (GR6)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

    Всъщност имат, а сега имат 50%.
    ...

    Тази година пореден български мол има нов собственик. Този път сделката не е с фонд от ЮАР, а със сръбския магнат Мирослав Мишкович. Той е познат тук като временен стопанин на веригата "Пикадили". След продажбата й на белгийската Delhaize преди над 6 години сега той се завръща като собственик на 50% от "Галерия Варна". Сръбският му Delta holding купува делът от българско трио Ангел Ангелов от групата "Градус" и "Сити клиник", Александър Минов от "Бисер олива" и Петър Дудоленски, който също е сред основателите на "Сити клиник" и е консултирал едни от първите молове в България. Цената на сделката не е обявена, но проектът е оценен на 120 млн. евро заедно с предстоящите довършителни дейности. Така Варна догодина ще има трети голям мол.

    И завършването му е сигнал за раздвижване при търговските центрове в страната след кризата. Първият размразен проект беше в Пловдив, сега е в морския град. Всъщност преди 2 години, когато българските инвеститори купиха почти завършената сграда на "Галерия Варна", идеята им беше да сменят предназначението, вероятно в болница. Сегашната сделка показва, че в крайна сметка те се завръщат към първоначалния план. А Мишкович вероятно ще финансира завършването.

    Две години - две сделки

    Сделката обяви официално Delta с прессъобщение от 4 септември. В българския Търговски регистър промяната в капитала е внесена на 30 август. От документите се вижда, че в собственика на мола - дружеството "Галерия Варна", има два нови акционера - белградското Delta Real Estate и кипърското Astatine Holding (също от групата на Мишкович). Те увеличават капитала и вече държат 50%.
    Мишкович защо не им ги даде тези 100 М за пилета, вместо за мол?
    Criminal investigationEdit

    On 12 December 2012, Mišković was detained along with his son Marko and eight others in connection with the privatization of several public road maintenance companies in 2005 during which the suspects allegedly “gained illegal profit” of about €30 million ($38.98 million).[4] Mišković and Milo Đurašković, who was also arrested, were “co-owners in privatized road companies between 2005 and 2010” and they “usurped money and property of those companies worth about 2.87 billion dinars at the time,” Serbian Special Prosecutor for Organized Crime said in a televised statement, adding that the partnership between the two began in 2005 when Mišković’s Cyprus-based company Hemslade Trading Ltd. purchased a road maintenance company based in Belgrade for €23 million.[5]

    Mišković was released from custody on 22 July 2013, after posting a €12 million bail.[6] In March 2016 he was acquitted by the Belgrade High Court of the abuse of office charges but found guilty of aiding and abetting in tax evasion

    Коментар


    • ...дано кикешките са щастливи от IPO-то. Тогава, да видите, какъв яйценадой ке падне!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от stat counter Разгледай мнение
        Бих инвестирал тук, само ако съм на градус...
        Затова..., нека пофрЪчи перушина..., да снесат яйца... па може и да се пробва...
        п.п. Само да не излезе прав fantasy_gt за намеренията... от преди 10 годѝн...

        Коментар


        • Бих инвестирал тук, само ако съм на градус...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
            Вярно бре. Тия що нямат МОЛ. Да им продадем поне един?! Тук във Варна МОЛ-ове да искаш. Всички се молят.
            Всъщност имат, а сега имат 50%.
            ...

            Тази година пореден български мол има нов собственик. Този път сделката не е с фонд от ЮАР, а със сръбския магнат Мирослав Мишкович. Той е познат тук като временен стопанин на веригата "Пикадили". След продажбата й на белгийската Delhaize преди над 6 години сега той се завръща като собственик на 50% от "Галерия Варна". Сръбският му Delta holding купува делът от българско трио Ангел Ангелов от групата "Градус" и "Сити клиник", Александър Минов от "Бисер олива" и Петър Дудоленски, който също е сред основателите на "Сити клиник" и е консултирал едни от първите молове в България. Цената на сделката не е обявена, но проектът е оценен на 120 млн. евро заедно с предстоящите довършителни дейности. Така Варна догодина ще има трети голям мол.

            И завършването му е сигнал за раздвижване при търговските центрове в страната след кризата. Първият размразен проект беше в Пловдив, сега е в морския град. Всъщност преди 2 години, когато българските инвеститори купиха почти завършената сграда на "Галерия Варна", идеята им беше да сменят предназначението, вероятно в болница. Сегашната сделка показва, че в крайна сметка те се завръщат към първоначалния план. А Мишкович вероятно ще финансира завършването.

            Две години - две сделки

            Сделката обяви официално Delta с прессъобщение от 4 септември. В българския Търговски регистър промяната в капитала е внесена на 30 август. От документите се вижда, че в собственика на мола - дружеството "Галерия Варна", има два нови акционера - белградското Delta Real Estate и кипърското Astatine Holding (също от групата на Мишкович). Те увеличават капитала и вече държат 50%.

            Коментар


            • Какво е това FOMO?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                Бела, можете да се клонирате в още десетки никове и да пишете, докато ние се смеем...Както много хора писаха тук е професионален форум имаме опит , много са ни обещавали и много са ни лъгали..Успех..
                ще участваш ли?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от CrazyGuy Разгледай мнение

                  Аз от Ипо-та пък, колко шампанско съм изпил Трейс, Пиб и още няколко от oldy but goldy times. То като решиш , че всичко което лети се яде.....ядеш Мекомски салами
                  Или зрънчо....
                  Ти си вътрешар, бре! Щом си се уредил с трейс-ки.... ))))))))))
                  Last edited by maverik; 13.02.2018, 23:24.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                    Бела, можете да се клонирате в още десетки никове и да пишете, докато ние се смеем...Както много хора писаха тук е професионален форум имаме опит , много са ни обещавали и много са ни лъгали..Успех..
                    Моите уважения на професионализма Ви!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение

                      ))))))))) В петък се разсмях с един коментар на melon : "Ааааа..., благодаря. От IPO-та на БФБ... само дървета съм ял и повече такова не барам! Спомням си за едни "инвестиции" в Меком...."
                      Аз от Ипо-та пък, колко шампанско съм изпил Трейс, Пиб и още няколко от oldy but goldy times. То като решиш , че всичко което лети се яде.....ядеш Мекомски салами

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение
                        Предлагам тия от Норвежкия суверенен фонд да инвестират в Градус, Сингапурците също. Та се сетих: защо оня (Караниколов) на икономиката не отиде в Катар да ги накара и те да купуват от емисията? Всъщност те могат да си я вземат цялата, ама дали ще искат?!
                        Минкее кажи честно майка, какво дружество ще те направи щастлив, което да се листне на бфб? Всички са криви?
                        Аз имам hes, sfarm, mch, bref и още няколко в момента. Не са цъфнали и вързали, ама си ги знаем, нали Вуте Вутееее ...... Аз по логиките, които чета тук, типично по български, каквото и да се листне все е боклук и ще го плюем до откат. Кучето зеле не яде ама не го дава и на друг. Те понеже тия емисии на борсата са муцунки, хахахаха

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                          Абе аз навремето пропуснах в толкова "изгодни" предложения да участвам, та сега ли, точно в този момент ли?! Стискам си кеша.
                          Всичко в момента се диктува от FOMO.
                          ))))))))) В петък се разсмях с един коментар на melon : "Ааааа..., благодаря. От IPO-та на БФБ... само дървета съм ял и повече такова не барам! Спомням си за едни "инвестиции" в Меком...."

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение

                            Екзакли.... ))))))))))
                            Абе аз навремето пропуснах в толкова "изгодни" предложения да участвам, та сега ли, точно в този момент ли?! Стискам си кеша.
                            Всичко в момента се диктува от FOMO.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Boncho Разгледай мнение
                              Аз се надявам IPOто да е успешно и най-накрая да видим малко пари от чужбина, които да дойдат. Досега десет години чужденците само изкарваха пари от БФБ. IPOто ще е достатъчно голямо, за да се появи интерес и отвън и току виж, покрай Градус, разгледат и други компании на БФБ.
                              Бончоооо,

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                                Вярно бре. Тия що нямат МОЛ. Да им продадем поне един?! Тук във Варна МОЛ-ове да искаш. Всички се молят.
                                Имат..., замразен проект... със съдебни спорове.... Току виж ги разрешили с кеша...

                                Коментар

                                Working...
                                X