IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да си сринеш капиталовия пазар

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
    ако това го приемат ще съм доста изненадан... първо защото сме държава все още доминирана от ДС кадри и протежетата им и второ защото производните им са набъркани в ПФ много сериозно.

    от една страна колегите, които смятат, че това ще ограничи схемите са прави, но от друга влизане рязко ще разбута много сериозно капиталовият ни пазар..и си мисля, че схемата е по-дълбока

    1. приемаме мерките
    2. ПФ , които в момента са с ОК доходност (благодарение на ръста на БФБ) в един хубав момент са принудени да кешират ... пазара пад
    3. пазара пада..пада сериозно и доходността... = алелее вижте тези фондове как лошо ви управляват парите ( не е лъжа)
    4. я давайте да помагаме. Влади (черешовия) е много печен веднага един екип от перачи и офшор меринджей да се спретне и да вадим парите на хорат от ПФ и да правим спец група кън НОИ .... да пазим на хората парите...

    5. Парите масово отиват към държавата
    6. парите се харчат по важни проекти ( шиши , черепа и тн добри хора изпълняват)
    7. парите усвоени по тези програми се инвестират ... в Дубаят примерно...
    8. пенсионерите да го духат

    реално погледно и сега е така... ама не виждам някой да се е разтичал да събира парите раздадени от КТБ... по-скоро се гонят разни свободни елементи, които успяха да докопат част от баницата без благословия с висше...

    иначе всички ги знаем разни дружества фантоми, които са абонати на ПФ и нормален човек там не пипа..

    но имайки предвид кой е в МС и особено фин мин... си мисля, че с лека ръка ще обрулят БФБ за сметка на пари по сметки в ББР примерно... шиши има да инвестира.
    Никой не иска да умори псето а да му надене каишка. Така ефекта е мулти - хем чопват парче от баницата, хем дават пример на следващите... Ако искаха да преточат кинтинтите просто щяха да ги закрият със закон...Следващите...Може и на шиши да му дойде реда ... той и ЦВ сжи беше повярвал ама ...
    Last edited by Protokol; 28.09.2017, 09:30.
    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

    Коментар


    • ако това го приемат ще съм доста изненадан... първо защото сме държава все още доминирана от ДС кадри и протежетата им и второ защото производните им са набъркани в ПФ много сериозно.

      от една страна колегите, които смятат, че това ще ограничи схемите са прави, но от друга влизане рязко ще разбута много сериозно капиталовият ни пазар..и си мисля, че схемата е по-дълбока

      1. приемаме мерките
      2. ПФ , които в момента са с ОК доходност (благодарение на ръста на БФБ) в един хубав момент са принудени да кешират ... пазара пад
      3. пазара пада..пада сериозно и доходността... = алелее вижте тези фондове как лошо ви управляват парите ( не е лъжа)
      4. я давайте да помагаме. Влади (черешовия) е много печен веднага един екип от перачи и офшор меринджей да се спретне и да вадим парите на хорат от ПФ и да правим спец група кън НОИ .... да пазим на хората парите...

      5. Парите масово отиват към държавата
      6. парите се харчат по важни проекти ( шиши , черепа и тн добри хора изпълняват)
      7. парите усвоени по тези програми се инвестират ... в Дубаят примерно...
      8. пенсионерите да го духат

      реално погледно и сега е така... ама не виждам някой да се е разтичал да събира парите раздадени от КТБ... по-скоро се гонят разни свободни елементи, които успяха да докопат част от баницата без благословия с висше...

      иначе всички ги знаем разни дружества фантоми, които са абонати на ПФ и нормален човек там не пипа..

      но имайки предвид кой е в МС и особено фин мин... си мисля, че с лека ръка ще обрулят БФБ за сметка на пари по сметки в ББР примерно... шиши има да инвестира.

      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
        много обичам теми с гръмко-драматични заглавия от новорегистрирани изпълнители.
        подозирам, че и тази ще е популярна като оная с банката и 300лв.
        Новорегистриран съм защото от скоро се интересувам от капиталови пазари и инвестиране, а заглавието е такова, защото журналиста или редактора така е решил. Ако нямаш нищо смислено да кажеш поне не прави спам.

        Коментар


        • тея държавата сриват, ние за пазара се тормозим

          Коментар


          • Първоначално изпратено от VNM Разгледай мнение
            Викаш единя фонд с презапис по дадна позиция ще продаде презаписа на друг фонд срещу ананлогична услуга?
            И аз имам подозрение, че ще се получи точно това. Мааалкият проблем е в относително големите разлики в NAVовете на нЕкои фондове, ама ще му намерят цаката, да не се кахърим за тях.

            Коментар


            • Викаш единя фонд с презапис по дадна позиция ще продаде презаписа на друг фонд срещу ананлогична услуга?

              Коментар


              • Споко, ножа е гумен!

                Коментар


                • много обичам теми с гръмко-драматични заглавия от новорегистрирани изпълнители.
                  подозирам, че и тази ще е популярна като оная с банката и 300лв.

                  препоръка е

                  Коментар


                  • Всички са смъртни освен Черешко, Шиши и БХ..

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                      Абсолютно си прав, проблемът е, че често при рязането на туморите, резултатът е летален изход за пациента.
                      А в нашият случай имаме рецидив и дълбоооооки ...разсейки. Бе направо 4-ти стадий.
                      Със сигурност някои от пенсионните фондове няма да оцелеят след няколко години - така, че колкото по-бързо мрат някои от тях, толкова по-добре за пазара и всички останали.

                      http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                        За мен мерките са закъснели! Пазарът няма ''да се срине'' а ще му изрежат част от туморите!

                        А пенсионните фондове да са мислили като са купували акции и облигации под масата и са участвали в далавери. Време е малко да се изчистят тия обори и да се види кое колко струва наистина.

                        Дори да има известен спад, след него фондовия пазар би бил много по-прозрачен, чисти и би привлякъл много повече инвеститори, отколкото е в момента.
                        Абсолютно си прав, проблемът е, че често при рязането на туморите, резултатът е летален изход за пациента.
                        А в нашият случай имаме рецидив и дълбоооооки ...разсейки. Бе направо 4-ти стадий.

                        Коментар


                        • И има голям шанс акциите на по-добрите компании да се качат, а на тия които не стават - майната им
                          http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                            Направо да ги национализират както БФБ и Дунарит, а после да ги продадат на Шиши..Така ще привлекат чуждите инвеститори..
                            от Дубая ли щя ся !??

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
                              За мен мерките са нужни за ограничаване на риска..
                              ++++++

                              http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                              Коментар


                              • За мен мерките са закъснели! Пазарът няма ''да се срине'' а ще му изрежат част от туморите!

                                А пенсионните фондове да са мислили като са купували акции и облигации под масата и са участвали в далавери. Време е малко да се изчистят тия обори и да се види кое колко струва наистина.

                                Дори да има известен спад, след него фондовия пазар би бил много по-прозрачен, чисти и би привлякъл много повече инвеститори, отколкото е в момента.
                                http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                                Коментар

                                Working...
                                X