IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ребалансиране на SOFIX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Сметките излизат както вече обсъдихме на лични с няколко колеги. Честито на влизащите!!!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение



      Абе гадно парче си ;- траЯ траЯ и нищо не рече да сториш сеир
      Не исках да подведа някой. Не знам и доколко е допустимо да се правят такива прогнози. Затова и не съм ги споделял с форума.
      Мненията ми не са препоръка за търговия.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

        Класацията по точки добре ,а как смятаме теглата в Софикса на отделните позиции?Само по капитализацията на фри флоута ли?
        Да. Ще се вземат цените към 19ти. Така изглеждат теглата по днешни цени - едва ли ще са много различни:

        Редактирам, че имах някаква грешка.

        Last edited by margen; 08.03.2018, 18:45.
        Мненията ми не са препоръка за търговия.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

          Няма. Всичко ми се засича, дори и отделните стойности. Още преди няколко дни, както е видно, си бях ъплоуднал класацията и този път съвпада.

          https://imgur.com/hsawoeG

          https://pastebin.com/KmpfM4Vs


          Абе гадно парче си ;- траЯ траЯ и нищо не рече да сториш сеир

          Коментар


          • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

            Няма. Всичко ми се засича, дори и отделните стойности. Още преди няколко дни, както е видно, си бях ъплоуднал класацията и този път съвпада.

            https://imgur.com/hsawoeG

            https://pastebin.com/KmpfM4Vs
            Класацията по точки добре ,а как смятаме теглата в Софикса на отделните позиции?Само по капитализацията на фри флоута ли?
            Last edited by спекуланта; 08.03.2018, 18:06.

            Коментар


            • Холдинг Варна влиза, M+C излиза. Баси Софикса.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Иво Орозов Разгледай мнение
                Марген, от FT ми се обадиха с въпрос дали ще внасяш корекции или могат вече да публикуват промените. Моля, подходи сериозно по въпроса!
                Няма. Всичко ми се засича, дори и отделните стойности. Още преди няколко дни, както е видно, си бях ъплоуднал класацията и този път съвпада.

                https://imgur.com/hsawoeG

                https://pastebin.com/KmpfM4Vs
                Мненията ми не са препоръка за търговия.

                Коментар


                • Марген, от FT ми се обадиха с въпрос дали ще внасяш корекции или могат вече да публикуват промените. Моля, подходи сериозно по въпроса!

                  Коментар


                  • Toзи път нямат грешка при Софикс.

                    Коментар


                    • 08-03-2018 - Индекси на БФБ-София

                      На проведено заседание на Съвета на директорите на БФБ-София АД по Протокол № 15 от 08.03.2018 г, са взети следните решения

                      I. Преразглеждане на базата на SOFIX

                      Първите 15 емисии акции, отговарящи на изискванията на чл. 9 от Правилата и т. 3 от Приложение 1 и класирани съгласно т. 4-7 от Приложение 1, са както следва:

                      Борсов код Наименование Фрий-флоут пазарна капитализация (лв) Медиана на седмичния оборот (лв) Брой сделки Средно-аритметична стойност на спреда

                      3JR Софарма АД-София 194822864 555302.17 4765 0.012600
                      6C4 Химимпорт АД-София 154872838 259259.90 5537 0.025866
                      6A6 Адванс Терафонд АДСИЦ-София 110570264 129530.07 1729 0.014700
                      5F4 ТБ Първа Инвестиционна Банка АД-София 87780000 94047.20 1289 0.041310
                      SKK Сирма Груп Холдинг АД-София 37510149 132483.68 1536 0.038159
                      4CF ТБ Централна кооперативна банка АД-София 53663762 56587.11 1957 0.045725
                      4EH Еврохолд България АД-София 87371499 76986.12 987 0.065372
                      5BU Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ-София 33954443 47496.17 1010 0.037502
                      6AB Албена АД-к.к. Албена 78428955 50448.99 657 0.050417
                      5MB Монбат АД-София 66193920 42255.94 897 0.040340
                      SO5 Софарма трейдинг АД-София 74614082 45730.05 860 0.054036
                      5SR Стара планина Холд АД-София 98431200 28675.45 466 0.059806
                      T57 Трейс груп холд АД-София 28959995 39952.71 668 0.054426
                      5V2 Холдинг Варна АД-Варна 76096476 28786.13 353 0.099297
                      4ID Индустриален Холдинг България АД-София 34870692 26338.89 699 0.082973

                      В резултат на проверката по т.13 от Приложение 1 е установено, че теглото на икономическата група, включваща емисиите Софарма АД-София и Софарма трейдинг АД-София, надхвърля изискването от 20% към 01.03.2018г. В тази връзка от класирането по-горе се изключва емисията акции на Софарма трейдинг АД-София. Следващата по ред емисия съгласно класирането по т. 4-7 от Приложение 1, отговаряща на изискванията на чл. 9 от Правилата и т. 3 от Приложение 1, е емисията акции на Доверие Обединен Холдинг АД-София, която е със следните показатели

                      Код Наименование Фрий-флоут пазарна капитализация (лв) Медиана на седмичния оборот (лв) Брой сделки Средно-аритметична стойност на спреда

                      5DOV Доверие Обединен Холдинг АД-София 20828734 32519.31 966 0.102473

                      На база на информацията по-горе се изключват следните емисии от базата на SOFIX
                      3NB Неохим АД-Димитровград
                      5MH М+С хидравлик АД-Казанлък

                      и се добавят следните емисии
                      T57 Трейс груп холд АД-София
                      5V2 Холдинг Варна АД-Варна

                      Решенията за промяна в базата на SOFIX влизат в сила, считано от 19.03.2018г.
                      Мненията ми не са препоръка за търговия.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

                        Даже са 24 тези, които класирам. Целта ми беше да повдигна въпроса и да покажа тези с еднакъв брой сделки. Тя тази класация, сама по себе си, нищо не означава, а и е доста ясна като данни.
                        Не ти ли звъннаха вече от БФБ да те питат какви са резултатите, за да не се излагат.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

                          Даже са 24 тези, които класирам. Целта ми беше да повдигна въпроса и да покажа тези с еднакъв брой сделки. Тя тази класация, сама по себе си, нищо не означава, а и е доста ясна като данни.

                          Добро утро, -ами какво чакаш - пускай ги и гледай сеира!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                            Допълни си табличката до 18 поне и тогава ще ни изпитваш
                            Даже са 24 тези, които класирам. Целта ми беше да повдигна въпроса и да покажа тези с еднакъв брой сделки. Тя тази класация, сама по себе си, нищо не означава, а и е доста ясна като данни.
                            Мненията ми не са препоръка за търговия.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение
                              Сблъсквам се с поредния казус при изчисляването на новия Софикс, произтичащ от още един детайл, който не е засегнат в методологията за изчисляване. Какво правим, когато имаме емисии с равни стойности по някой от показателите? При ФФ, спред и медиана, вероятността да имаме такава ситуация клони към нула, но при броя сделки, въпреки че също е малко вероятно, е възможно да се случи, както се вижда от класацията към момента.



                              Най-логичното, според мен, е било да ги класирам равно - в случая съм класирал Трейс и Зърнени на 13та позиция. Как класираме следващата емисия? Отново, най-логично за мен е било да класирам ИХЛБЛ на 14 позиция, но какво ако логиката на БФБ е да класира емисията на 15 позиция? При толкова близки резултати, това променя крайната класация.

                              Не може да разчитаме на common sense... За нещо такова трябва да има разписано правило в методологията.

                              Покрай издънката с предишното ребалансиране, БФБ бяха казали, че ще прецизират методологията за изчисляване на Софикс. Щяха да я прецизират по отношение на непълните седмици, въпреки че с тях, поне, на принципа на проба-грешка, докато им проверявах медианите по предишното класиране, горе-долу ми стана ясно... Но, нищо отново!

                              Допълни си табличката до 18 поне и тогава ще ни изпитваш

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                                За синергона не са ли много дните без сделки?
                                Няма такъв критерий. Иначе, отговаря на изискванията за участие в класирането. Засега!
                                Мненията ми не са препоръка за търговия.

                                Коментар

                                Working...
                                X