IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ребалансиране на SOFIX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Тук пак ще стане актуално тези дни. Към кои дати точно се изчислява индекса за ребалансирането? Изглежда, че Албена и Монбат искат да влизат, а за излизането не е ясно още, трудно е да се каже така с просто око?

    Коментар


    • Монбат се събуди леко след отпадането

      Коментар


      • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
        Значи излизащите от Софикс се качват, а влизащите - падат. Тук кой бе казал обратното??
        Тези които ще влизат вече са се качили а тези които ще излизат вече са паднали.След операцията и едните и другите ги кешират.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
          Интересни финтове при някои дружества.
          Да видим, кой ще се излъже след още няколко дни Играта заприличва като на "сляпа баба"
          На мен прилича на "сплашване на треперещите китки и успиване на пазара", макар че той пазара си е заспал. Но поне по определени позиции със сигурност ще има раздвижване, въпроса е на какви нива...
          Last edited by Bill-bg; 13.03.2019, 09:36. Причина: техническа грешка

          Коментар


          • Интересни финтове при някои дружества.
            Да видим, кой ще се излъже след още няколко дни Играта заприличва като на "сляпа баба"

            Коментар


            • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
              Значи излизащите от Софикс се качват, а влизащите - падат. Тук кой бе казал обратното??
              Това е само първоначална илюзия.

              Коментар


              • Значи излизащите от Софикс се качват, а влизащите - падат. Тук кой бе казал обратното??

                Коментар


                • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
                  Ей така се вдигат индекси: https://imgur.com/a/fJsii7Q
                  Ако на мястото на излезлите бяха вкарали Билборд,Зърнени храни и ФПП индекса щеше да скочи на 700.
                  С какво Градус,ИХБ и Доверие ще допринесат за развитие на Индекса?
                  Last edited by Grosss; 11.03.2019, 16:03.

                  Коментар


                  • Ей така се вдигат индекси: https://imgur.com/a/fJsii7Q

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение

                      Надявам се не си сериозен защото аз такъв бисер отдавна не бях виждал
                      Напълно съм сериозен.

                      Ако за теб това е бисер - явно си пристрастен ,което не дава добри резултати при инвестиране.

                      Успех ти желая !

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                        От 10 г очакваме Софикс да мине 1000 ,но с тая семкаджийска стратегия разбирам, че това е невъзможно.Акциите в индекса са си рискови и се
                        купуват на едро като напуснат индекса.Тия пък които влизат вече са поскъпнали и едва ли някой друг освен Експат ще си даде парите за тях.
                        +1
                        Мда, просто Софикс е балон, а перЕспективите са мани-бегай, както казват някои колеги. Освен някои адсици, които имат сравнително ясна доходност и чезките, където от година и кусур чакам сделка и все още не ме огрява, та продължавам най-тъпата възможна стратегия на осредняване, честно казано не виждам нещо, което да ме впечтали на БФб на тези нива, повтарям, на тези нива, при този риск и на този неликвиден пазар. Всяка сравнително добра компания е хубавичко набалончена, а някои, дето се славеха с коректност като старопланската група, вече си проявиха и българския манаталитет, та ми влязоха в игнор листата. Врътка може да се прави, ако имаш вътрешно инфо, ако нямаш, се надявап да прецакап Никиту, ама и там в един момент ще стане мяу и някой ще се набие с много акции, купени за спекула, която току-виж станала вечна - примери бол през годините.
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение

                          Колкото до Холдинг Варна той не е с нищо по-лош от Стара планина холдинг, Доверие Холдинг, Еврохолд или ИХБ.

                          .
                          Надявам се не си сериозен защото аз такъв бисер отдавна не бях виждал

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pjc50313869 Разгледай мнение

                            Прочети няколко мнения по надолу - кой нормален инвеститор ще даде пари на етф-а при такива правила?!? ЕТФ-А си следва индекса пасивно, тва е! Ама ако през 6 м Софикс се ребалансира на 20%, как ще расте? Прочети коментара и на Bse отдолу за представителността и фокуса на инвеститорите
                            От 10 г очакваме Софикс да мине 1000 ,но с тая семкаджийска стратегия разбирам, че това е невъзможно.Акциите в индекса са си рискови и се
                            купуват на едро като напуснат индекса.Тия пък които влизат вече са поскъпнали и едва ли някой друг освен Експат ще си даде парите за тях.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
                              В момента промяната е около 11% от Софикс а преди това под 10% което не е голяма промяна и ако не друго раздвижва малко търговията на борсата. Албена и Монбат реално почти никой не ги търгуваше последната година и сега малко ще се раздвижат покрай промените. Дружества с п/е над 20 с малък дивидент е разбираемо че отпадат и ще трябва да се борят с по добри резултати защото мисля че от влизащите три нито едно скоро няма да излезе от Софикс поне такива са ми очакванията на фона на резултатите и промените около тези дружества.
                              3 от 15 компании са си 20% от индекса, а като фрий флоат претеглено е 15%, което за мен не е никак малко!

                              И за още нещо, което въобще не съм съгласен - тук въобще не става въпрос за Р/Е, дивидент и други пазарни коефициенти/принцип, а за това, че излизащите ще изкривят данните за сделки и оборот толкова много, че твърде вероятно е да ги видим след 6м. обратно (поне за Албена и Монбат). Или иначе казано, които реши да ги вкара обратно, ще го направи, без значение как паззара го оценя. Изкривяването е толкова голямо, че може да изхвърлят някой друг компонент, които при равни други условия си се търгува нормално за 6 месеца, има си спред, сделки и оборот, но е изместен заради нечия друга игра. Ще дам следния пример с очеизбождаща разлика в оборота и броя сделки първите 3 месеца и последните 3 месеца:

                              Click image for larger version

Name:	hvar.jpg
Views:	1
Size:	24.9 КБ
ID:	3449846


                              Моля ви, обяснете ми това с p/e, дивиденти, продажби, Cash flow-ratios и т.н.
                              Last edited by pjc50313869; 10.03.2019, 14:48.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                                Напълно те подкрепям и аз това казвам,10тина процента промяна и то към по-добро не е толкова страшна, че да застраши имиджа на индекса и от там възможността му да расте.Причината че не качва са самите дружества в състава му които не показват резултатите, които ни се иска за да бъдат сини чипове.От там идва и част от нежеланието за записвания в ЕТФ-а,просто никой не вижда голям потенциал в компаниите на Софикса като цяло.
                                Общо взето говорим за пари за семки на фона стотици милиони които се набиват в знайни и незнайни дружества извън Софикс. Но приказка да става.

                                Коментар

                                Working...
                                X