IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ребалансиране на SOFIX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение
    Донякъде! Изненадват ме излизащите. В смисъл, че ако някой ме беше питал преди 6 месеца, нямаше да посоча правилно, че това ще са Сирма и Еврохолд. Особено много ме изненада това, че оставиха Еврохолд да изпадне, а с още малко оборот в последната, или някоя от предходните седмици, можеха да го задържат в Софикс. Не ме изненадва завръщането на Стара планина и М+С - очаквах още в момента, когато разбрах, че излизат още преди предходния ребаланс.

    Държа да отбележа, че горното са си някакви мои разсъждения, базирани на някакви наблюдения, изходни данни и изчисления, които съвсем реалистично може и да са напълно погрешни. Единствено резултатите, обявени от БФБ са окончателни. Моето си е неангажираща хипотеза и в никакъв случай не препоръчвам някой да базира решенията си за търговия на нея!
    Мисля че Старком леко неглижираха показателите които показа Еврохолд,което е много странно за мен.Като се има предвид че имат доста репа около 0.92ст. някак си много смело оставиха нещата на произвола,иначе непрекъснато "припомпваха" до към 1.50........сега май ще се наложи да затворят репата или да лапнат пакета на експат на прилични цени.

    Коментар


    • Донякъде! Изненадват ме излизащите. В смисъл, че ако някой ме беше питал преди 6 месеца, нямаше да посоча правилно, че това ще са Сирма и Еврохолд. Особено много ме изненада това, че оставиха Еврохолд да изпадне, а с още малко оборот в последната, или някоя от предходните седмици, можеха да го задържат в Софикс. Не ме изненадва завръщането на Стара планина и М+С - очаквах още в момента, когато разбрах, че излизат още преди предходния ребаланс.

      Държа да отбележа, че горното са си някакви мои разсъждения, базирани на някакви наблюдения, изходни данни и изчисления, които съвсем реалистично може и да са напълно погрешни. Единствено резултатите, обявени от БФБ са окончателни. Моето си е неангажираща хипотеза и в никакъв случай не препоръчвам някой да базира решенията си за търговия на нея!
      Мненията ми не са препоръка за търговия.

      Коментар


      • margen, какво показват сметките за следващата половин година?

        Очакваш ли изненади?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

          Сирма и Елана излизат Планината и М+Ц влизат.......това ли са и вашите предположения?

          от това което си предположил - само планината е сигурна, за другите и разширение е възможно

          Коментар


          • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

            Колко промени се очертават ? По мои груби сметки може би 2 промени
            Сирма и Елана излизат Планината и М+Ц влизат.......това ли са и вашите предположения?

            Коментар


            • По вероятно е да са две промените, да. Но също е реалистичен сценарий да е само една. Зависи как ще се развие търговията през следващите три седмици.
              Мненията ми не са препоръка за търговия.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение
                Колко промени се очертават ? По мои груби сметки може би 2 промени

                Коментар


                • Първоначално изпратено от intellect Разгледай мнение
                  Къде може да се види спред?
                  http://rss.bse-sofia.bg/?page=Vwap
                  Мненията ми не са препоръка за търговия.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
                    абе какви радиатори?!? вие знаете ли критериите за влизане въобще? Ако ги знаете вижте на https://www.bse-sofia.bg/bg/indices/bgbx40 статистиките!
                    Корадо не изглежда да е в играта. Малко сделки и нисък фрий-флоут. Къде може да се види спред?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                      Ако някой ме пита ....Албенката ,Елана и Сирма бих ги разкарал веднага.....
                      пък Трасе и радиаторите с много въпросителни бих вкарал
                      Абе точно до пет бих оставил и то с протекции последните две......
                      "Холдинг Варна" е най - безсмислената компания в индекса, но там ги въртят едни и ще си остане, след това ти ги изреди. "Планината", "Трейс" евентуални кандидати, но не съм изчислявал с точност. Да не са 5, но нека са 10, много шкарт има, при този оборот и интерес 10 макс.
                      Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                      Коментар


                      • абе какви радиатори?!? вие знаете ли критериите за влизане въобще? Ако ги знаете вижте на https://www.bse-sofia.bg/bg/indices/bgbx40 статистиките!

                        Коментар


                        • Радиаторите увличиха броя акционери с хора от фабриката, ама, казват, не е сигурно влизането им. А може и Планината да я гласят да влезе в Софикс. Не е препоръка!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от robot Разгледай мнение
                            Не остана...очертават ли се промени.
                            Ако някой ме пита ....Албенката ,Елана и Сирма бих ги разкарал веднага.....
                            пък Трасе и радиаторите с много въпросителни бих вкарал
                            Абе точно до пет бих оставил и то с протекции последните две......
                            Last edited by Монти; 06.02.2020, 19:44.

                            Коментар


                            • Не остана...очертават ли се промени.

                              Коментар


                              • Преци, с чичо Ви всичко е наред и не той е този който натиска трейда (видно в бюлетина), нито пък лакомо обира мама.
                                Да, не може без негово участие, но инициативата е експатска при мама. Имат си записвания и си оправят баланса, докато при трейда,- ти си по информирано от всиччки, нали го играеш снежанка или джудже при дядо си Коледа! Той наистина е Хай Дедо и е време да му пишем писъмца с желания, пък той да реши на кой какво ;- и пързалката до де и коги, че найлона се скина и караме по хастар, ще неприлично да се катерим по върховете с непознати и новоушити търговци.
                                На линия сме и даваме нашият дан, а ти тичай и питай що ще рече!

                                Коментар

                                Working...
                                X