IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Джиросване на акции

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • 'ми така - от дума на дума...

    Първоначално изпратено от Mammita Разгледай мнение
    От джиросване на акции как го докарахте до спорове за жени... направо не знам
    Явно е необходима тема "Инвеститора и жените"!!
    "Инвестирането" в НИ с кредит е "чиста пИчалба" или "отрицателна доходност"!!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mammita Разгледай мнение
      От джиросване на акции как го докарахте до спорове за жени... направо не знам
      Накрая се оказва,че всичко което правим е заради жените...... е само хубавите имам предвид

      Коментар


      • От джиросване на акции как го докарахте до спорове за жени... направо не знам

        Коментар


        • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение
          Явно критеря ти за жена е много висок . Представям си каква трябва да бъде за да го прави - някоя хубавица, стройна пищна и с високо самочувствие. А уж сте инвеститори, предполага се,че имате пари а то какво ще се окаже - най-обикновени скъсаняци

          Майтап че

          Това наистина беше много смешно, приятел!

          Готино, логиката е върховна. Как не съм се сетил до сега? Инвеститор - ти го каза!

          Не помня някъде да съм казвал аз съм инвеститор. Не отричам, че имам тук-там акционерно участие.

          Що се отнася до това, че инвеститорите имали пари, за свободни пари за харчене ли говориш, за дарения, за играчки от типа порше, или за други начинания, например - за това да ги влагат в дялове и ценни книги? Как иначе ще са инвеститори някъде?

          С последното ти твърдение съм абсолютно съгласен - аз съм скъсаняк.

          Те, инвеститорите - НЕ СА СКЪСАНЯЦИ /както сам пишеш/.

          Ако не си доволен от отговора ми - съжалявам, аз толкова си мога...

          Иначе, мерси за духовитите забележки - на място са!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение
            От друга страна, за мен - умна жена е не тая, която посреща мъжа си на вратата с чехлите, салатката и ракийката.
            Явно критеря ти за жена е много висок . Представям си каква трябва да бъде за да го прави - някоя хубавица, стройна пищна и с високо самочувствие. А уж сте инвеститори, предполага се,че имате пари а то какво ще се окаже - най-обикновени скъсаняци

            Майтап че

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
              .............................

              Теглих ти една майна ( но после я изтрих).....

              "За жалост се оказа просТ ....."

              Още една причина, поради която дамата до теб - никога няма да ме хареса...

              Така е, дамите харесват - бих го написал - НЕпроЗтите - /вместо "просТ" - "проЗ"/

              От друга страна, за мен - умна жена е не тая, която посреща мъжа си на вратата с чехлите, салатката и ракийката.

              Умна жена е тая, която дава на мъжа си свободата, с която - и удоволствието да се грижи сам за себе си.

              Това е умна жена. Твоята е такава.

              От трета страна - ние, мъжете - както се казва в оня виц - сме длъжни "да погледнем и менюто", т.е. - онова, което се предлага встрани, с което да уверим умната жена, че тя е най-най-най-..... Това правят доста мъже тук, когато подхвърлим някоя духовита мисъл и суперлативи /например във виртуалната кръчма/...

              Лошо няма! Все пак, умните жени дават известна свобода на мъжете си, които "прелистват" менюто за пореден път...

              От четвърта страна, ако нямаш възможност да се надсмееш сам над себе си - какво правиш в тоя форум? ..., имам само едно предимство: не съм ти теглил никаква майна, за да има какво да изтривам

              Коментар


              • Тук нямаше ли много по-лесно да разрешим на човека проблема, ако беше казал кои точно са артиите? Все ще има някой, който се е ушил там. Артии всякакви, джиросване - също. Може например да иска да джироса акции от Бороспорт....

                Коментар


                • Зарко, пак не прочетох целият пи пасквил...
                  Започна с "як българин" и завърши с жената ( не знайно защо.). А с жената мога само аз да се бъзикам.... И тава го смятам за лично обида....
                  Пак не разбрах...Аз ти пиша, че има такива хартии, а ти ми пишеш за ножици, за широкия свят и т.н. Явно обичаш да се четеш и да си казваш колко си продуктивен...
                  За жалост се оказа просТ .....

                  Теглих ти една майна ( но после я изтрих).....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                    ......................( защото други такива не съм виждал )

                    ..................

                    На това му се вика ЯК БЪЛГАРИН!

                    Така СМЕ всички в таА страна: "гледаме от собствената си камбанария", "не виждаме по-далеч от носа си", твърдим, че "от Витоша - по-високо нЕма"................


                    Мъдростта, българска - граници няма, затова обичаме народа си и онова, което е сътворил и РЕШИТЕЛНО се противопоставяме на всички опити, някой си да ни "налива мозък" - и вярно: КОЙ ПЪК БЕШЕ ТОА?

                    Единственото правилно решение е това: правя си салатката и казвам наздраве! Никой не ми е давал знанията /повечето гугЛЕНски - не говоря за ЧичАта/, за да ми е чорбаджия...

                    За да приключа с темата, ще завърша с един виц /стаааар, колкото света/, защото горе стана дума за салатка...

                    Тааа, мъж се връща от командировкааааааааааа....... /е, не е това, което си мислите, защото жените винаги вярно пазят топлината на семейното огнище, стоически отстояват ценностите, семейни..., а това, че не винаги устискват - това е по-скоро изключение.../

                    Разсеях се нещо...., та - връща се мъжът, обикаля апартамента - няма я съпругата му, бееее, Счезнала! Ми сЯ? Търси, отново обикаля....

                    Няма и няма! Накрая, сяда уморен от търсенето в хола, вади телефона си и нервно набира номера: "Къде си, скъпа???"

                    "Как къде? В кухнята, разбира се!"

                    Така ли, скъпа - крайно изненадан казва той... Хайде да ми донесеш ракията със салатката! Аз съм в хола!



                    ...с вица изобщо не намеквам нищо за това, че понякога ролите се разменят, не твърдя също, че съпругите напоследък се реят по командировки, нито пък, че съпругата чака салатката на ЧичАта в хола..., ама как може да си помислите изобщо такива неща, които може да са в главата само на един инвеститор в тая страна?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение
                      ЧНГ, Чичата, здрав и с все така бодър дух! Никога не съм подценявал знанията ти!

                      ЧичАта, с всичкото ми УВАЖЕНИЕ към теб ти казвам, че гаф е лесно да бъде признат. Казва се: "Моля за извинение, защото сгреших!"

                      На такова мило признание от твоя страна, аз бих отговорил: Простено да ти е, ЧичА, хора сме, грешим! Наздраве по тоя повод!

                      Чича, това надолу можеш да го пропуснеш, защото нищо ново няма да ти даде /сигурен съм, ПОЧТИ, де!/...

                      .................................................. .......

                      ЧНГ и на теб !
                      Да си жив и здрав !
                      Покорена планина да не остане в България и по - далеч...

                      Вярно не прочетох по- надолу....

                      Аз ти пиша, че ще ти пратя такава хартия, ти правиш редове....
                      Не пиша, че е нормално и валидно за нормална борса...Пиша, че има такива артии в БГ...
                      И съм 77 % сигурен , че колегата намекна за тях ( защото други такива не съм виждал )

                      Отивам да правя салата...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                        Заре, Заре.....
                        Що си мислиш, че нямаше акции на приносител , преди ТЗ....?
                        Що си мислиш че само ти си виждал ценна книга на яве....?
                        Що се правиш на последна инстанция, когато споменаваш моето форумно име...?



                        Посочи адрес или пощенска станция, където да ти доставя такъв копюр ( на ЛЕКС).

                        Преди доста години ( когато ти беше млад ) а ЛЕКС фалира, намерих такива акции и си купих по 4 лв книгата ( долара беше точно 200лв). Имам 10 такива хартии и с радост ще помогна за твоето усъвършенстване в дебрите на ТЗ......
                        ЧНГ, Чичата, здрав и с все така бодър дух! Никога не съм подценявал знанията ти!

                        ЧичАта, с всичкото ми УВАЖЕНИЕ към теб ти казвам, че гаф е лесно да бъде признат. Казва се: "Моля за извинение, защото сгреших!"

                        На такова мило признание от твоя страна, аз бих отговорил: Простено да ти е, ЧичА, хора сме, грешим! Наздраве по тоя повод!

                        Чича, това надолу можеш да го пропуснеш, защото нищо ново няма да ти даде /сигурен съм, ПОЧТИ, де!/...



                        1. /и най-важно за теб/: погледнах датата на поста ти. От тогава НИКОЙ В ТОЗИ ИКОНОМИЧЕСКИ ФОРУМ не е взел отношение по поста ти! Изводите оставям за околните - икономисти, но и "икономисти" /като зная как Мариан ги " изпитва" с някакви задачки...

                        2. /все още важно за теб/: не се притеснявай - кордела няма да ти вържем, НО... ще трябва поне да ни кажеш, какъв е бил процента на алкохола в твоята кръв, когато си предполагал "какво трябва да е"......, но и - ДА ТИ ЗАБРАНИМ, когато промилът на кръвта в алкохола ти е, под определена стойност - изобщо да нямаш достъп до ножиците в къщи!

                        3. модераторите пък трябва да помислят, дали между изискванията за участие във форума, ОСНОВНОТО ДА НЕ БЪДЕ - неупотреба на алкохол?..., както някои герои тук го наричат "къркане"...

                        Къркането не е празнична наздравица, господа!

                        4. Чича, стига си споменавал името на едно-единсдтвено дружество. ИМА И ДРУГИ подобни на българския пазар, които имат издавани акции, които, СЛЕД ПРОМЯНА НА НОРМАТИВНАТА БАЗА - издадоха на акционерите си И ДЕПОЗИТАРНИ РАЗПИСКИ /открехвам те, за да знаеш, че са минали през процедурата на публичните, т.е. - ти си го знаеш, вероятно - защитили са Проспекта си пред КЦКФБ или както сега там се нарича - няма да търся/...

                        5. Омаловажаваш дискусията с твърдението си, че само аз съм виждал такава ценна книга. Никога не съм поддържал това становище!

                        Това, което казвам е, че ТИ НЕ ЗНАЕШ как да работиш С ТОЯ РОД ЦЕННИ КНИГИ, които едва ли някога ще намерят приложение, поне в близките 50 години /чакаме момчето/момичето да прочете ТЗ и достатъчно други книги, за да отговори на зададения ЕЛЕМЕНТАРЕН въпрос, отговор на който може да намери и в тия мои кратки дискусии с теб...

                        6. Остави встрани опитите за самооправдания. Концентрирай се върху единствения въпрос, който е поставен в темата: КУПОНИТЕ, отпечатани на ОБРАТНАТА СТРАНА на ЦЕННАТА КНИГА.

                        Ценна книга, ценна книга...., повтаряй си го, за да го разбереш по-добре...

                        Ценна книга: банкноти, акции...

                        Не се изрязват с ГОЛЕМИТЕ НОЖИЦИ в ръцете на момиченцето, с корделата!!!, защото, ако унищожиш 10 000 долара, с изрязване ликовете на президентите, то купюрата на акцията може да има в момента пазарна стойност, стотици пъти повече!

                        Коментар


                        • Заре, Заре.....
                          Що си мислиш, че нямаше акции на приносител , преди ТЗ....?
                          Що си мислиш че само ти си виждал ценна книга на яве....?
                          Що се правиш на последна инстанция, когато споменаваш моето форумно име...?



                          Посочи адрес или пощенска станция, където да ти доставя такъв копюр ( на ЛЕКС).

                          Преди доста години ( когато ти беше млад ) а ЛЕКС фалира, намерих такива акции и си купих по 4 лв книгата ( долара беше точно 200лв). Имам 10 такива хартии и с радост ще помогна за твоето усъвършенстване в дебрите на ТЗ......

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                            Ти им даваш годишните купони, а те ти броят парите.... ( така трябва да е...)

                            .....

                            Прехвърлях темите и се позачетох...

                            Чичата, ти да не си писал това - горе - вече, когато си подпийнал, след работата на вилата???

                            Как ли пък не "( така трябва да е...)"!!!

                            Ми - не е така! Я си представи: АКЦИЯ! ЦЕННА КНИГА! И ЧичАта - Зема си голЕмата ножица - и прави тази ЦЕННА КНИГА на ПАРЧЕТА!!!

                            Ми то, доста тряА А е подпийнал чиляк, за да си унищожи купюрата /а ако притежава половината от дадено дружество - реже си, точно като в детската градина и прави апликации...

                            Имаше една снимка - между куриозите - да не я търся сега: момиченцето докопало някаква пачка с едри банкноти..., подредило половината от тях на масата от едната страна, а от другата подредени изрязаните ликове на някаква личност, изобразена на останалата половината от банкнотите... Да де, ама тя си е момиченце, с кордела...

                            Отговорът към незнаещият инвеститор: купоните на гърба се подписват и подпечатват от дружеството, след като е изплатило годишния дивидент на инвеститора. Т.е. - това е едно указание за самия инвеститор, а и към наследниците му, че е получен дивидента за годината.

                            Тук може още много да се разсъждава, но до тук е отговорът на зададеният въпрос. Успехи!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                              УжасТ, ужасТТ..
                              Даммм, момчето/момичето - може да бъде заинтригувано, а и да си даде сметка, че тук може да получава озъбвания и НЕПРАВИЛНИ отговори. Нека сам/сама подлага всичко на съмнение и да си го проверява, да търси, да разсъждава...

                              Коментар


                              • УжасТ, ужасТТ..

                                Коментар

                                Working...
                                X