IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Купуване на акции на БФБ за първи път

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от KalinS Разгледай мнение
    Здравейте!Интересувам се от финанси и борсова търговия.Студент съм и все още се обучавам,чета доста книги и трупам знания в университета.Обаче ми се иска да вложа някой лев на Българската фондова борса,за да видя на практика как се случват нещата.Все още усещам,че от изключително много неща свързани с трейдинга не разбирам.Чета редовно Инвестор.Отдавна следя форума.Но имам супер много неизвестни неща все още.Знам че акции се купуват чрез посредник, но до там.Гледам,че Бенчмарк предлагат онлайн платформа,която изтеглих и смятам да се обучавам временно на нея с демо сметка.Може ли да ми препоръчате на какво трябва да наблегна,преди да започна търговията с реални пари,какво трябва да знам и какво би ми било от полза,като вземете предвид,че съм тотален начинаещ! Все пак всички сте почнали от моето ниво.
    ПС. Надявам се,че няма да тръгнете да ме обезкуражавате и да кажете,че е безмислено за начинаещ. Търговията с ценни книжа е нещото,което наистина ми харесва,обичам да се информирам с новини свързани с борсите,отделям доста време за това и се надявам това да е нещото, с което да се занимавам.И не смятам да го правя,за да трупам кой знае какви печалби,а защото мисля,че бих вършил тази работа със страст и удоволствие.
    ау що точно там ? явно грешните книги си чел ама нищо те другите ще опътят ние сме на другия фланг далече от тези БФБ

    Коментар


    • Първоначално изпратено от KalinS Разгледай мнение
      Здравейте!Интересувам се от финанси и борсова търговия.Студент съм и все още се обучавам,чета доста книги и трупам знания в университета.Обаче ми се иска да вложа някой лев на Българската фондова борса,за да видя на практика как се случват нещата.Все още усещам,че от изключително много неща свързани с трейдинга не разбирам.Чета редовно Инвестор.Отдавна следя форума.Но имам супер много неизвестни неща все още.Знам че акции се купуват чрез посредник, но до там.Гледам,че Бенчмарк предлагат онлайн платформа,която изтеглих и смятам да се обучавам временно на нея с демо сметка.Може ли да ми препоръчате на какво трябва да наблегна,преди да започна търговията с реални пари,какво трябва да знам и какво би ми било от полза,като вземете предвид,че съм тотален начинаещ! Все пак всички сте почнали от моето ниво.
      ПС. Надявам се,че няма да тръгнете да ме обезкуражавате и да кажете,че е безмислено за начинаещ. Търговията с ценни книжа е нещото,което наистина ми харесва,обичам да се информирам с новини свързани с борсите,отделям доста време за това и се надявам това да е нещото, с което да се занимавам.И не смятам да го правя,за да трупам кой знае какви печалби,а защото мисля,че бих вършил тази работа със страст и удоволствие.
      Поздрави за ентусиазма и успехи ти желая!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
        Не е толкова страшно и трудно: бъди по-храбър - намери си един посредник - нека бъде с платформа (аз ползвам Евро финанс и платформата Айфокс), сключи си един договор - после си харесай някоя хубава компания - или 2-3 и си купи колкото акции поискаш и можеш. Нали си чел-чел-чел Инвесторът, значи можеш да избереш. Най-добре: дивидентни акции, за да имаш повече сигурност.

        Да - както казва колегата по-долу - ниска ликвидност има на, секси акциите вече - не ного - но за да се учиш - става.
        Абе Импе в началото добре почваш, ама края пак на твоя правопис го докарваш

        Добре дошъл сред нас!
        И аз се присъединявам към покупка и държане на дивидентни акции. На БФБ периодите на рейндж са дълги, безвремието убива всякакво желание за търговия поне от дивидент да вземаш нещо.
        Last edited by polax; 18.11.2015, 20:30.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Избираш си ликвидни акции които ти дават дивиденти. Ако някой не ти плаща че да му държиш акциите да си ги държи сам.
          +++

          Коментар


          • Избираш си ликвидни акции които ти дават дивиденти. Ако някой не ти плаща че да му държиш акциите да си ги държи сам.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
              Ами, де да знам. Човекът каза, че цъкал демо на БФБ.
              Интересно, като купи 100 акции БТХ например на демото, какво се случва
              Щото на риъл 3 месеца ги търгуваме тези бройки
              Ще ме изкушиш да пробвам.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Ами, де да знам. Човекът каза, че цъкал демо на БФБ.
                Интересно, като купи 100 акции БТХ например на демото, какво се случва
                Щото на риъл 3 месеца ги търгуваме тези бройки

                Коментар


                • Като си помисля - никога не съм си играл на демо... а и не познавам някой, който да е.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • За демо на БФБ ли говориш?
                    Ако демото е вредно за нормалните борси, то за БФБ би било направо пагубно.
                    Освен, ако не отчита и обемите

                    Коментар


                    • Успех на момъкът - да.

                      И храброст и здрави нерви.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • добре дошъл в бандата и УСПЕХ!

                        Коментар


                        • Не е толкова страшно и трудно: бъди по-храбър - намери си един посредник - нека бъде с платформа (аз ползвам Евро финанс и платформата Айфокс), сключи си един договор - после си харесай някоя хубава компания - или 2-3 и си купи колкото акции поискаш и можеш. Нали си чел-чел-чел Инвесторът, значи можеш да избереш. Най-добре: дивидентни акции, за да имаш повече сигурност.

                          Да - както казва колегата по-долу - ниска ликвидност има на, секси акциите вече - не ного - но за да се учиш - става.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • 1. трябва ти инвестиционен посредник, реши na кой пазар и в какви инструменти искаш да инвестираш като правиш избора

                            2. реши какви са ти целите и какъв да ти бъде стилът на инвестиране
                            http://www.thedigeratilife.com/blog/...esting-styles/
                            http://www.kapitalust.com/blogger-investing-styles/
                            може да е микс разбира се
                            лично аз в момента искам да диверсифицирам с инвестиция в някоя компания, която раздава дивидент и прави обратно изкупуване - пример apple

                            3. специфични неща за бфб - според мен най-важното е че ликвидността е ниска, т.е. мн трудно в момента да се правят бързи врътки и има смисъл само дългосрочно инвестиране buy and hold. друг голям фактор на бфб е факторът мажоритар. почти всички компании имат някой, който държи над 50% и прави каквото си иска. препоръчвам да гледаш компании с мажоритари с добра репутация
                            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                            Коментар


                            • Купуване на акции на БФБ за първи път

                              Здравейте!Интересувам се от финанси и борсова търговия.Студент съм и все още се обучавам,чета доста книги и трупам знания в университета.Обаче ми се иска да вложа някой лев на Българската фондова борса,за да видя на практика как се случват нещата.Все още усещам,че от изключително много неща свързани с трейдинга не разбирам.Чета редовно Инвестор.Отдавна следя форума.Но имам супер много неизвестни неща все още.Знам че акции се купуват чрез посредник, но до там.Гледам,че Бенчмарк предлагат онлайн платформа,която изтеглих и смятам да се обучавам временно на нея с демо сметка.Може ли да ми препоръчате на какво трябва да наблегна,преди да започна търговията с реални пари,какво трябва да знам и какво би ми било от полза,като вземете предвид,че съм тотален начинаещ! Все пак всички сте почнали от моето ниво.
                              ПС. Надявам се,че няма да тръгнете да ме обезкуражавате и да кажете,че е безмислено за начинаещ. Търговията с ценни книжа е нещото,което наистина ми харесва,обичам да се информирам с новини свързани с борсите,отделям доста време за това и се надявам това да е нещото, с което да се занимавам.И не смятам да го правя,за да трупам кой знае какви печалби,а защото мисля,че бих вършил тази работа със страст и удоволствие.
                            Working...
                            X