IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Купуване на акции на БФБ за първи път

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение

    Ако искаш да въртиш данъчни измами има друг начин, този е лесно за ловене.Пък и ще влезнеш в полезрението на НАП. Ще платиш данък върху печалбата от БФБ евентуално,но другите пари как ще ги докажеш? Спестявал си от закуски?
    Иван се опитва в две различни теми да задава тъпи въпроси с цел ако е останал още някой балък да се включи на БФБ-то. Явно нещата са трагични щом се създават теми за зарибяване на полуграмотни "инвеститори"

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ivantspetrov Разгледай мнение
      Колеги, и аз съм сравнително начинаещ и искам да ви питам въпрос който вярвам, че ще е полезен и за други?

      Инвестирах няколко хиляди чрез фирмата си в акция на БФБ сега на 28.12.2016.

      Въпросът ми е: Трябва ли да платя данък печалба върху инвестираната сума при условие че към 13.12.2016 парите вече са ми под формата на акции? Счетоводителя ми твърди че трябва, аз твърдя че не, защото това е закупуване на краткотраен актив а за закупуването на всеки актив винаги има разход!

      Какъв е вашият опит и как да я убедя ако съм прав?
      Ако искаш да въртиш данъчни измами има друг начин, този е лесно за ловене.Пък и ще влезнеш в полезрението на НАП. Ще платиш данък върху печалбата от БФБ евентуално,но другите пари как ще ги докажеш? Спестявал си от закуски?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от KalinS Разгледай мнение
        Здравейте!Интересувам се от финанси и борсова търговия.Студент съм и все още се обучавам,чета доста книги и трупам знания в университета.Обаче ми се иска да вложа някой лев на Българската фондова борса,за да видя на практика как се случват нещата.Все още усещам,че от изключително много неща свързани с трейдинга не разбирам.Чета редовно Инвестор.Отдавна следя форума.Но имам супер много неизвестни неща все още.Знам че акции се купуват чрез посредник, но до там.Гледам,че Бенчмарк предлагат онлайн платформа,която изтеглих и смятам да се обучавам временно на нея с демо сметка.Може ли да ми препоръчате на какво трябва да наблегна,преди да започна търговията с реални пари,какво трябва да знам и какво би ми било от полза,като вземете предвид,че съм тотален начинаещ! Все пак всички сте почнали от моето ниво.
        ПС. Надявам се,че няма да тръгнете да ме обезкуражавате и да кажете,че е безмислено за начинаещ. Търговията с ценни книжа е нещото,което наистина ми харесва,обичам да се информирам с новини свързани с борсите,отделям доста време за това и се надявам това да е нещото, с което да се занимавам.И не смятам да го правя,за да трупам кой знае какви печалби,а защото мисля,че бих вършил тази работа със страст и удоволствие.
        Здравей, и аз съм новак. Ето моите съвети:
        1) в момента Карол имат промоция, за открилите сметка до края на месеца 30% от стъпка от таксата за сделки в първия месец;
        2) проучи и си избери дивидентни акции, ликвидността е ниска още, поне да имаш освен капиталова(дай боже) и дивидентна доходност; има статии по темата в инвестор, потърси ги.
        3) не очаквай бързо печалби.- аз реално почнах края на август, след първите 3-4 седмици бях с 150 лв минус, сега съм с 560 лв плюс!

        Успех!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ivantspetrov Разгледай мнение
          Колеги, и аз съм сравнително начинаещ и искам да ви питам въпрос който вярвам, че ще е полезен и за други?

          Инвестирах няколко хиляди чрез фирмата си в акция на БФБ сега на 28.12.2016.

          Въпросът ми е: Трябва ли да платя данък печалба върху инвестираната сума при условие че към 13.12.2016 парите вече са ми под формата на акции? Счетоводителя ми твърди че трябва, аз твърдя че не, защото това е закупуване на краткотраен актив а за закупуването на всеки актив винаги има разход!

          Какъв е вашият опит и как да я убедя ако съм прав?
          Покупката на акции не се признават за разход !

          1992,1993 г имаше такава привилегия за ЕТ
          Купуваш ДЦК или акции и си намаляваш печалбата. Но това беше времето на "мръсните" комунисти, дето мислеха за дребните собственици.....
          Сега да го ....

          Коментар


          • Колеги, и аз съм сравнително начинаещ и искам да ви питам въпрос който вярвам, че ще е полезен и за други?

            Инвестирах няколко хиляди чрез фирмата си в акция на БФБ сега на 28.12.2016.

            Въпросът ми е: Трябва ли да платя данък печалба върху инвестираната сума при условие че към 13.12.2016 парите вече са ми под формата на акции? Счетоводителя ми твърди че трябва, аз твърдя че не, защото това е закупуване на краткотраен актив а за закупуването на всеки актив винаги има разход!

            Какъв е вашият опит и как да я убедя ако съм прав?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
              Хубаво, хубаво: понеделник - намери посредник, внеси си при него сухичкото, прекръсти се няколко пъти и: пазарувай.
              И една каска да купи занапред де

              Коментар


              • Първоначално изпратено от KalinS Разгледай мнение
                Благодаря изключително много за всички отговори, които получих! Оценявам го много и наистина вие ме мотивирате да направя реална инвестиция на борсата! Имам още много да се уча, но това наистина ме влече и ще се опитвам да се развивам и на практика.
                Хубаво, хубаво: понеделник - намери посредник, внеси си при него сухичкото, прекръсти се няколко пъти и: пазарувай.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Избираш си ликвидни акции които ти дават дивиденти. Ако някой не ти плаща че да му държиш акциите да си ги държи сам.
                  ей как си го казал! Браво!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                    Ако си умно момче сам ще се сетиш че щом масата оплюва БФБ си в точния момент да влезеш на този пазар... Напомня ми на 2001-ва когато аз започвах и колеги и приятели ми се подхилваха че се занимавам с "тая глупост"..
                    Да не си чел и ти грешните гниги ???

                    Коментар


                    • Ако си умно момче сам ще се сетиш че щом масата оплюва БФБ си в точния момент да влезеш на този пазар... Напомня ми на 2001-ва когато аз започвах и колеги и приятели ми се подхилваха че се занимавам с "тая глупост"..

                      Коментар


                      • Тема, напред, ходом марш!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
                          Ще е успял да захрани пазара като донор за 40-годишните хахаха
                          Шът, бе, маскара, нека се подлъже момчето. Нале опит трябва трупа. А един бит струва колко двама небити.

                          Коментар


                          • Благодаря изключително много за всички отговори, които получих! Оценявам го много и наистина вие ме мотивирате да направя реална инвестиция на борсата! Имам още много да се уча, но това наистина ме влече и ще се опитвам да се развивам и на практика.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                              Поздравление за младежа !

                              Когато мислиш за инвестиции на 20г, на 40г ще си успял... !

                              пп Ако може и потока да привлече като инвеститори, ще е добре.... ( шегичка..)
                              Ще е успял да захрани пазара като донор за 40-годишните хахаха

                              Коментар


                              • Поздравление за младежа !

                                Когато мислиш за инвестиции на 20г, на 40г ще си успял... !

                                пп Ако може и потока да привлече като инвеститори, ще е добре.... ( шегичка..)

                                Коментар

                                Working...
                                X