IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предложение за подобряване оборота на БФБ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Не знам защо никой не споменава най - доброто и сравнително лесно изпълнимо лекарство за повишение на ликвидността - Да се повишат цените с поне 25 % !
    Оборота ще се вдигне неколкократно,което ще доведе и нови участници .
    Въпросът е обаче - откъде ще дойде този първоначален ръст ?
    Какво събитие може да го провокира ?

    Коментар


    • какво и трябва на една борса читави емитенти, които да не търсят начин да цакат акционерите си, защото проблема е че на нашата борса има два вида акционери мажоритари миноритари. Мажоритарите си позволяват неща, които регулатора не трябва да допускат, защото като се изгуби чистата игра се губят и читавите играчи.

      Коментар


      • Две неща:
        1. Приватизация на БФБ. Всеки друг собственик, освен държавата в лицето на кюстендилската Горанова череша, ще е заинтересуван да има оборот на тази борса и да има нови компании на нея.
        2. Смяна на регулатора КФН. Просто този мошеник със скъпите очила няма какво да се обсъжда.

        Като се замисля как държавата се проваля напълно като регулатор и като собственик и на сегашните си 5% от икономиката, пази боже да притежава 15% от нея... Да си режат администрацията и скъпите безсмислени енергийни проекти, и каквото спестят само за пенсии да го дават, все ще е по-добре.
        Last edited by Pronto; 14.10.2015, 13:02.

        Коментар


        • Какво да ви кажа, нереално ми звучат каквито и да е предложения за подобряване на оборота. Дори напротив Както ми подсказа падре - "бфб е мъртва - да живее бфб" !!! (Нека се скапе до нула, и да изживее своя катaрзис )
          Не е препоръка... !!!
          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            Аз не искам да съм император, но мисля само за благото на Отечеството ми.
            грешка е това, трябва да искаш да си император, за да свършиш останалото
            Не е препоръка... !!!
            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
              Аз не искам да съм император, но мисля само за благото на Отечеството ми.
              Алилуя! Император-спекулант може действително да ни извади от застоя - държавен и борсов. Само дето първо трябва го припознаят за самодържец. Трудно дело!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
                Не е прост Императора. Иска да е император на силна държава. И държавна собственост да има, околу 15 %. И той да си я джитка на борсата, а напред, а назад. Фердинанд І не мож се сравни с него тогази. Но държава без собственост, особено индустриална, не е държава, а регистратор. На регистрацията. Също така портиер и пиколо на въртящия се портал. Нашта държава почти такава.
                Аз не искам да съм император, но мисля само за благото на Отечеството ми.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Недопустимо е дружества ,които влизат в индексите и се водят за сини чипове
                  да се търгуват на стотинки.

                  Коментар


                  • Би станало интересно ако задължат мажоритарите да търгуват дружествата над
                    номинала.Което падне на 50% процента от номинала да се сваля директно от търговия
                    или да се прави обратно изкупуване или увеличение на капитала.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                      А ти каква държава предпочиташ - такава като сегашната ли: която е толкова жалка, че не може да защити собствените си граждани и да приложи собствените си закони?

                      Напротив - аз искам държава, в която гражданите да притежават сериозен дял от ресурсите и икономиката и - както виждаш по сметката ми - 85% частен и 15% държавен дял в новоструктурирани публични компании. Целта е държавата да инвестира еднократно там, където сега налива пари всеки месец и същевременно да подпомогне там, където трябва - и да научи хората на частна инициатива и финансова грамотност.

                      Според теб колко са държавите на света, които нямат дял в собствената си икономика?
                      Не е прост Императора. Иска да е император на силна държава. И държавна собственост да има, околу 15 %. И той да си я джитка на борсата, а напред, а назад. Фердинанд І не мож се сравни с него тогази. Но държава без собственост, особено индустриална, не е държава, а регистратор. На регистрацията. Също така портиер и пиколо на въртящия се портал. Нашта държава почти такава.

                      Коментар


                      • Да много е дразнещо че в България почти няма кадърни публични компании. Вижте в САЩ повечето големи корпурации са публични и най - хубавото е че не се управляват от един човек който гледа само как да изцака всички останали.
                        http://www.proflashgame.com

                        Коментар


                        • "когато цъфнат налъмите"
                          Не е препоръка... !!!
                          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                            Явно си роден ДЪРЖАвен човек !!!
                            И ще си я върнеш в предишният и вид!!!
                            ОПАЗИЛ БОГ !
                            А ти каква държава предпочиташ - такава като сегашната ли: която е толкова жалка, че не може да защити собствените си граждани и да приложи собствените си закони?

                            Напротив - аз искам държава, в която гражданите да притежават сериозен дял от ресурсите и икономиката и - както виждаш по сметката ми - 85% частен и 15% държавен дял в новоструктурирани публични компании. Целта е държавата да инвестира еднократно там, където сега налива пари всеки месец и същевременно да подпомогне там, където трябва - и да научи хората на частна инициатива и финансова грамотност.

                            Според теб колко са държавите на света, които нямат дял в собствената си икономика?
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                              Абе, малко прекалено ми идва на мен, да ми се регистрира онлайн всяка покупка.
                              Баси, човек не може си заведе любовницата инкогнито на хотел
                              Трябва да се намери решение на този проблем. Не, че с тези модерни автомобили, и телефони не ме знаят с точност до 10 метра, но все пак


                              - Щом създават софтуери за трансгранични лъжи , ще пуснат и такъв за "Палавници" -
                              п.п. Ти си по Фичоза , те те дирят по "Албена" - потрай и туй ще видим!
                              - Сядам пред салатката , та и ракийца да ми налеят ! - УСПЕШНА СЕДМИЦА до амина ...
                              Last edited by inta53; 11.10.2015, 19:56.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                                -Искат или не - отлагането е временно !!! С електронното заверяване на търговци се регистрират и всички потребители реално по ДДС , отпадат патенти по права на търговия и лицензи по право на упражняване - ЗАЩОТО - реално няма на кой да си предложат услугата- продукта без насрещният потребител !
                                Кешово разплащане ,- изпращаш си детето до магазина , набират се покупките Хброя излиза ти тотала, но сметката не се приключва без прекарването през четец на потребителската ти карта , която не е задължително да е разплащателна , но е набирателна , - в края на годината си плащаш данъци и застраховки и ред други разходи на принципа приспадане.
                                - Всичко опира до създаването на програма и съответните защити - НИЩО НОВО - нали , - топлата вода е открита , но остава рационалното и ползване !!!
                                Абе, малко прекалено ми идва на мен, да ми се регистрира онлайн всяка покупка.
                                Баси, човек не може си заведе любовницата инкогнито на хотел
                                Трябва да се намери решение на този проблем. Не, че с тези модерни автомобили, и телефони не ме знаят с точност до 10 метра, но все пак

                                Коментар

                                Working...
                                X