IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

MidPoint оферти, да се въведат или не?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Натрий Разгледай мнение
    Маркет мейкърът не работи без пари. При падащи цени ММ трябва да има договор за изкупуване на акциите, които му идват в повече. Това може да бъде заинтересована страна, най-често основният акционер.
    Само че как да стане това при нас, като само 26 дружества сами са поискали да излязат на борсата? от 175 на основен пазар и още 265 на алтернативен.

    Борсата е място, където бизнесменът-създател по собствено желание продава част от бизнеса на инвеститора, за да се развие, да се разшири, да стане голям. При нас поначало, първо имаше борса и административно листнати дружества, без да има пазар. Сега пък се чудим защо няма пазар. Ами как ще има? Да не говорим, че нямаше бизнесмени-създатели-на-бизнеса.

    Така че, не ни е в мидпойнта проблема, нито решението.
    +1
    Много добре казано.

    Коментар


    • [QUOTE=ravnovesie;1059810847]Ми то е нормално да се избягват акции, които нямат оферти.
      {/QUOTE]

      Нямам предвид липса на оферти, а малко оферти, Например пакета ми в Софарма имоти в повечето дни е по-голям от най-добрите 10 оферти купува. Т.е. за да продам трябва или на части или да звъня на брокера
      destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
        Мдамм, Маркет мейкъри трябват първо. Ама то, какъвто маркета, такива и мейкърите.
        Никакъв шанс за това чудо на БФБ-ту
        Маркет мейкърът не работи без пари. При падащи цени ММ трябва да има договор за изкупуване на акциите, които му идват в повече. Това може да бъде заинтересована страна, най-често основният акционер.
        Само че как да стане това при нас, като само 26 дружества сами са поискали да излязат на борсата? от 175 на основен пазар и още 265 на алтернативен.

        Борсата е място, където бизнесменът-създател по собствено желание продава част от бизнеса на инвеститора, за да се развие, да се разшири, да стане голям. При нас поначало, първо имаше борса и административно листнати дружества, без да има пазар. Сега пък се чудим защо няма пазар. Ами как ще има? Да не говорим, че нямаше бизнесмени-създатели-на-бизнеса.

        Така че, не ни е в мидпойнта проблема, нито решението.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
          Ти да не би да мислиш ,че дребните сделки под 100 лв са на индивидуални играчи ?
          Никога не ме е интересувало кой купува и кой продава. Просто този начин на търговия с някакво пазарене на дребно ми е противен

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Ми то е нормално да се избягват акции, които нямат оферти.

            На мен лично БФБ винаги ми е приличала на ориенталски пазар. Има някакви хора които се пазарят за хилядна от стотинката за оферта от по 100 акции - това е просто безумно. Тези 10 стотинки отдолу или отгоре толкова ли са им важни. Толкова ли точно са я оценили тази компания. А като се почне това движение на оферти с по една хилядна нагоре и надолу е просто смешно. Аз поне нямам навика да си губя времето да движа оферти нагоре надолу нагоре. И леко ме дразни това постоянно пазарене за дребни бройки без реални сделки.

            Всякакви оферти или методи на търговия, които увеличават обема на търговия според мен трябва да се въвеждат. Айсбергите са супер, скритите поръчки са ок. Ако се въведат такива поръчки в спреда пак ще е супер - това ще вдигне несигурността при пазаренето, което пък ще намали пазарането и ще вдигне пазаруването.

            Личното ми мнение за телефонните поръчки че са си нормална част от играта. Иска някой да продаде или да купи голям обем, ми естесствено че ще търси начин да го направи с възможно най-ниски разходи. за какво да се бута при еленчетата с по 100 лева оферти през 0,1 стотинки, като може да го направи на веднъж с минимум раздробяване и за максимално кратко време.
            Ти да не би да мислиш ,че дребните сделки под 100 лв са на индивидуални играчи ?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Нямам идея мен акции с такъв спред не ме интересуват.

              Но да кажем при 10-15 стотинки спред неизбежно ще доведе до свиване на спреда и съответно до вдигане на ликвидността. Реално ако почнат да се използват такива поръчки ще намаляват постоянно спредовете.
              Мдамм, Маркет мейкъри трябват първо. Ама то, какъвто маркета, такива и мейкърите.
              Никакъв шанс за това чудо на БФБ-ту

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                И как казваш ще действа системата при BID/ASK 2.28/6.57 например ?
                Нямам идея мен акции с такъв спред не ме интересуват.

                Но да кажем при 10-15 стотинки спред неизбежно ще доведе до свиване на спреда и съответно до вдигане на ликвидността. Реално ако почнат да се използват такива поръчки ще намаляват постоянно спредовете.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Ми то е нормално да се избягват акции, които нямат оферти.

                  На мен лично БФБ винаги ми е приличала на ориенталски пазар. Има някакви хора които се пазарят за хилядна от стотинката за оферта от по 100 акции - това е просто безумно. Тези 10 стотинки отдолу или отгоре толкова ли са им важни. Толкова ли точно са я оценили тази компания. А като се почне това движение на оферти с по една хилядна нагоре и надолу е просто смешно. Аз поне нямам навика да си губя времето да движа оферти нагоре надолу нагоре. И леко ме дразни това постоянно пазарене за дребни бройки без реални сделки.

                  Всякакви оферти или методи на търговия, които увеличават обема на търговия според мен трябва да се въвеждат. Айсбергите са супер, скритите поръчки са ок. Ако се въведат такива поръчки в спреда пак ще е супер - това ще вдигне несигурността при пазаренето, което пък ще намали пазарането и ще вдигне пазаруването.

                  Личното ми мнение за телефонните поръчки че са си нормална част от играта. Иска някой да продаде или да купи голям обем, ми естесствено че ще търси начин да го направи с възможно най-ниски разходи. за какво да се бута при еленчетата с по 100 лева оферти през 0,1 стотинки, като може да го направи на веднъж с минимум раздробяване и за максимално кратко време.
                  И как казваш ще действа системата при BID/ASK 2.28/6.57 например ?

                  Коментар


                  • Ми то е нормално да се избягват акции, които нямат оферти.

                    На мен лично БФБ винаги ми е приличала на ориенталски пазар. Има някакви хора които се пазарят за хилядна от стотинката за оферта от по 100 акции - това е просто безумно. Тези 10 стотинки отдолу или отгоре толкова ли са им важни. Толкова ли точно са я оценили тази компания. А като се почне това движение на оферти с по една хилядна нагоре и надолу е просто смешно. Аз поне нямам навика да си губя времето да движа оферти нагоре надолу нагоре. И леко ме дразни това постоянно пазарене за дребни бройки без реални сделки.

                    Всякакви оферти или методи на търговия, които увеличават обема на търговия според мен трябва да се въвеждат. Айсбергите са супер, скритите поръчки са ок. Ако се въведат такива поръчки в спреда пак ще е супер - това ще вдигне несигурността при пазаренето, което пък ще намали пазарането и ще вдигне пазаруването.

                    Личното ми мнение за телефонните поръчки че са си нормална част от играта. Иска някой да продаде или да купи голям обем, ми естесствено че ще търси начин да го направи с възможно най-ниски разходи. за какво да се бута при еленчетата с по 100 лева оферти през 0,1 стотинки, като може да го направи на веднъж с минимум раздробяване и за максимално кратко време.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
                      Колкото по ясни и по точни са правилата за търговия на БФБ е по голяма верятността за намиране на повече инвеститори на БФБ.
                      Сега при телефонната търговия винаги остава някакъв задкулисен гаден привкус
                      .
                      Не само това, кара малките инвеститори да избягват някои позиции заради липса на оферти. Ако някой е готов да продава акции на определени цени, мисля че има доста по-добър шанс да го направи ако офертата е видима в системата. Защо да трябва да звъня на брокера за да знам какво мога да си купя
                      destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
                        Колкото по ясни и по точни са правилата за търговия на БФБ е по голяма верятността за намиране на повече инвеститори на БФБ.
                        Сега при телефонната търговия винаги остава някакъв задкулисен гаден привкус
                        .
                        +1

                        Коментар


                        • Колкото по ясни и по точни са правилата за търговия на БФБ е по голяма верятността за намиране на повече инвеститори на БФБ.
                          Сега при телефонната търговия винаги остава някакъв задкулисен гаден привкус
                          .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                            Борсата може да ги въведе, но инвестиционните посредници не искат.

                            Според вас, ще са ли полезни или не?

                            Описанието на MidPoint офертите е тук

                            http://www.investor.bg/mneniia-i-syv...sofiia-194307/

                            Поздрави
                            Според мен ще са безразлични.
                            Нещо като на гол гъз чифте пищови

                            Коментар


                            • MidPoint оферти, да се въведат или не?

                              Борсата може да ги въведе, но инвестиционните посредници не искат.

                              Според вас, ще са ли полезни или не?

                              Описанието на MidPoint офертите е тук

                              http://www.investor.bg/mneniia-i-syv...sofiia-194307/

                              Поздрави
                            Working...
                            X