IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как финансирате инвестициите си?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • темата нещо угасна

    Коментар


    • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
      на каква лихва ти е репото?
      Имам на 10, на 12.5 и на 14.5% ГПР
      Средно към 12% идва за целия обем.
      Напълно съм доволен

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
        В моменти като сегашния, репата имат още едно много голямо предимство пред банковите кредити - теглят се бързо и лесно
        Понеже моя брокер е точен, даже мога първо да купя акции и после да направим репо с което да финансирам покупките
        Златно е момчето.. и ИП-то
        на каква лихва ти е репото?

        Коментар


        • В моменти като сегашния, репата имат още едно много голямо предимство пред банковите кредити - теглят се бързо и лесно
          Понеже моя брокер е точен, даже мога първо да купя акции и после да направим репо с което да финансирам покупките
          Златно е момчето.. и ИП-то

          Коментар


          • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
            Ако ще графиката на Софикс да сочи като комин нагоре ( Дай, Боже, колкото се може по-скоро да стане! ) аз репа не правя!
            Ами той стане ли като комин няма и да имаме нужда от репа, а само може да се радваме на главоломно растящите ни в стойност портфейли ! А иначе и Батя е прав, ако очаква скорошен ръст сега му е времето за репо. Подкрепям го, че е толкова смел и позитивно настроен

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
              Ами успех, Батя! И като станеш мулти-мега-гига-милионер, не забравяй кой ти е пожелавал успех, за да го черпиш едно!

              Аз имам още кеш за вкарване, но при добро развитие на нещата току виж и аз тегля някое репо, ако преценя, че цялостният тренд е нагоре, а не както е в момента - надолу.
              +++

              Коментар


              • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                Ако ще графиката на Софикс да сочи като комин нагоре ( Дай, Боже, колкото се може по-скоро да стане! ) аз репа не правя!
                и аз не правя репо
                ама няма нужда комин да става софикс, и то скоро, така си е добре

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 2012 Разгледай мнение
                  света е пъстър

                  аз пък никога не съм взимал заеми - нито от банка съм взимал заем, нито от фирми за кредити, нито от частни лица съм взимал пари на заем

                  що се отнася до репата .............. правил съм репа и отново бих правил
                  Така е, пъстър е.... невъзможното за един е благоприятно за друг,... във всяка сфера важи, затова всяко мнение е субективно....
                  Поздрави!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                    Ако ще графиката на Софикс да сочи като комин нагоре ( Дай, Боже, колкото се може по-скоро да стане! )

                    аз репа не правя!
                    света е пъстър

                    аз пък никога не съм взимал заеми - нито от банка съм взимал заем, нито от фирми за кредити, нито от частни лица съм взимал пари на заем

                    що се отнася до репата .............. правил съм репа и отново бих правил

                    Коментар


                    • Ако ще графиката на Софикс да сочи като комин нагоре ( Дай, Боже, колкото се може по-скоро да стане! ) аз репа не правя!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                        Днес направих още 3 репа - две за ПИБ и едно за БРЕФ
                        батка, и на 250% да си в заеми и репа за теб не се притеснявам защото знам, че ще се оправиш

                        същото обаче не мога да кажа за създалия темата който е рекордьор по пускане на нови теми във форума ................. до сега не е пускал само тема с въпрос "как да си забърша з@дника"

                        хващам се на бас, че автора на темата няма да изкара и 1 лев с кредит

                        =====================

                        има хора които се справят на БФБ и с репа

                        има хора които се справят на БФБ и с кредити

                        има хора които се справят на БФБ и със собствени средства

                        има хора които НЕ се справят на БФБ

                        точна рецепта няма

                        Коментар


                        • Ами успех, Батя! И като станеш мулти-мега-гига-милионер, не забравяй кой ти е пожелавал успех, за да го черпиш едно!

                          Аз имам още кеш за вкарване, но при добро развитие на нещата току виж и аз тегля някое репо, ако преценя, че цялостният тренд е нагоре, а не както е в момента - надолу.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                            Батя, колегата ти го каза много точно ! Шамарите 2008 сме яли всички тук, които сме по отдавна, но тогава кризата и спада дойде от вън ! Проблема сега е, че ясно се вижда разликата между БГ и останалия свят. Тук нещата се случват по съвсем друг начин, всички закони и действия ,които се предприемат в България не са в полза на хората и на инвеститорите, а се правят точно за определен кръг с цел или да се превземе даден бизнес или да се даде монопол на някого. Чудя се да се смея ли или да плача като гледам как управляващите говорят за привличане на чужди инвеститори, а същевременно с действията си правят точно обратното. Най прясното нещо , за което се сещам е от вчера в новините дадоха как каним компании от острова да дойдат да инвестират тук заради "добрите условия" ,които им предлагаме ! Само ако знаят тия инвеститори как държавата се опитва да вземе парите на хората от пенсионните фондовете, какъв закон за земята приеха и съсипват борсата, как работят съдилищата ни и как се влиза във владение на чужда собственост и се превземат компании чрез съда! Тия инвеститори дори няма и да попитат повече за нас ! Така ,че Батя хубаво е да си оптимист, всички сме били или сме такива щом сме на на нашата борса, но за съжаление при нас нищо не се случва както трябва и затова си тъпчем на едно място да не кажа ,че задълбаваме надолу. Човек по принцип е оптимист, лошото е , че с времето и с годините станахме и реалисти !
                            Не отричам черното настояще, а се възползвам от него.. това е разликата между мен и вас
                            Купувам бъдеще когато е несигурно и се продава евтино
                            Днес направих още 3 репа - две за ПИБ и едно за БРЕФ

                            Коментар


                            • Те знаят..

                              Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                              Батя, колегата ти го каза много точно ! Шамарите 2008 сме яли всички тук, които сме по отдавна, но тогава кризата и спада дойде от вън ! Проблема сега е, че ясно се вижда разликата между БГ и останалия свят. Тук нещата се случват по съвсем друг начин, всички закони и действия ,които се предприемат в България не са в полза на хората и на инвеститорите, а се правят точно за определен кръг с цел или да се превземе даден бизнес или да се даде монопол на някого. Чудя се да се смея ли или да плача като гледам как управляващите говорят за привличане на чужди инвеститори, а същевременно с действията си правят точно обратното. Най прясното нещо , за което се сещам е от вчера в новините дадоха как каним компании от острова да дойдат да инвестират тук заради "добрите условия" ,които им предлагаме ! Само ако знаят тия инвеститори как държавата се опитва да вземе парите на хората от пенсионните фондовете, какъв закон за земята приеха и съсипват борсата, как работят съдилищата ни и как се влиза във владение на чужда собственост и се превземат компании чрез съда! Тия инвеститори дори няма и да попитат повече за нас ! Така ,че Батя хубаво е да си оптимист, всички сме били или сме такива щом сме на на нашата борса, но за съжаление при нас нищо не се случва както трябва и затова си тъпчем на едно място да не кажа ,че задълбаваме надолу. Човек по принцип е оптимист, лошото е , че с времето и с годините станахме и реалисти !
                              Те знаят....чуждите компании много добре. Никой няма да дойде...

                              Коментар


                              • Браво Здравко, много верни, но и много тъжни разсъждения

                                Коментар

                                Working...
                                X