IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Статистика в кои БФБ компании инвестират пенсионните фондове

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ааааа....
    Замалко да забравя за Даниелчето и Алианц - кой ли ги стимулира да продадат акциите на фондовете си в ЕЛАРГ на нива 1-1.20 лв., като и на слепците тогава беше ясно, че цената отива над 2 лева при обявено решение за ликвидация.
    Такива ми ти хора "управляват " парите в УПФ, на не математиката.
    Ако още не сте изядени от световната финансова олигархия – просто още не ви е дошъл редът.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от misanthrope Разгледай мнение
      Е като ги знаеш, що пишеш глупости че било същото?
      Ми разбира се че е същото.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от misanthrope Разгледай мнение
        Понеже спомена, колко била добра дискусията през 2008-2010, рекох да погледна какви си ги творил тогава. То си пише, е ти да си припомниш
        ----------------------------------
        Така богатите са ясни вече при заможните е малко по различно.Тук ще има и такива дето ще се осигуряват и такива дето няма да искат.Младите безотговорните и тези от заможните дето не искат отпадат след време няма да получават пенсии.Държавата ще плаща на сегашните пенсионери и след 15-20г нещата ще започнат да се оправят а след 40 всичко ще е оправено.Аз бих се осигурявал в пенсионна система в която управлява математиката а не политиците.За да съм ясен 1.Всички държавни служители военни и полицаи плащат лични вноски.Държавата ги осигурява в частта за работодател.Възниква обаче следния въпрос при сегашната бройка на чиновници армия и полиция и сегашните им заплати държавата ще може ли да им плаща работодателските вноски от 60% от процента за пенсия не го помня в момента. 2.Свободните професии и хората на договор се осигуряват както досега. 3.Премахва се точковата система.При сегашната ситуация много малко са хората които няма да бъдат безработни в продължение 45 години 4.Право на пълна пенсия се придобива на 65 години без изисквания за точки 5.Всеки да може да се пенсионира след като навърши 60 години но ще получава малка пенсия.Човек ще избира по рано пенсионер но с по малка пенсия или по късно с по висока. 6.Всеки да има правото да се пенсионира ако реши и след 65 годишна възраст.Да работи докато реши че има сили и е полезен на работодателя. 7.Всеки си има лична партида никакъв общ кюп. 8.При смърт преди навършване на пенсионна възраст парите отиват за наследниците на осигурения.Всичките.Когато човек умре като пенсионе и са останали пари по партидата му отиват за наследниците. 9.Всеки да може да си внася колкото си иска допълнително в тази сметка без оглед на дохода му.Ако има и данъчни облекчения още по добре. 10.Всеки се разпростира само върху средствата които е внесъл 11.Никаква намеса на политици в този модел.Тук управлява математиката. 12.Парламента с квалифицирано мнозинство избира директорите на този модел.Всякави партийни намеси да са забранени и да се наказват жестоко. 13.Никакво вдигане на пенсии от министри и тем подобни. 14.За успелите да не плащат и да се скрият изненада никаква пенсия. 15.Никаква промяна на правилата.16.Във всеки момент с помощта на калкулатори всеки да знае какво е натрупал и каква пенсия ще получи за 5-10-15 години Мисля че съм ясен.Система без измами далавери. Почтеност във всичко.Ясни и справедливи и прости правила.Искаш да получаваш повече внасяш повече или получаваш по малко време пенсионираш се по късно.не може да си живееш живота безотговорно да пушиш пиеш гърмиш да чдеш и пиеш по барове и ресторанти и после държавата и свестните да са ти длъжни
        -------------------
        Нещо да кажеш по въпроса Пешо? Или ти къса паметта а?
        И в този момент заставам зад всяка дума.Някакво противоречие да има.Да виждаш някъде частни фондове.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от misanthrope Разгледай мнение
          Тук управлява математиката.
          Еххххх.....
          Де да уплавляваше математиката.....
          За съжаление управляват такива като Тимчовците.
          Събират си паричките всеки месец от наивните бъдещи пенсионерчета и си ги наливат в собствените фирмички.
          На това му викат-развиват бизнес.
          После отварят кранчето и си точат от фирмичките когато и колкото си искат.
          А Кафенето спинка милото...
          Такива ми ти работи с втория стълб на пенсионната ни система.
          Ако още не сте изядени от световната финансова олигархия – просто още не ви е дошъл редът.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
            Тия работи много добре ги знам.Жалкото е само че не може да се възстанови дискусията от 2008-2010г тука.
            Понеже спомена, колко била добра дискусията през 2008-2010, рекох да погледна какви си ги творил тогава. То си пише, е ти да си припомниш
            ----------------------------------
            Така богатите са ясни вече при заможните е малко по различно.Тук ще има и такива дето ще се осигуряват и такива дето няма да искат.Младите безотговорните и тези от заможните дето не искат отпадат след време няма да получават пенсии.Държавата ще плаща на сегашните пенсионери и след 15-20г нещата ще започнат да се оправят а след 40 всичко ще е оправено.Аз бих се осигурявал в пенсионна система в която управлява математиката а не политиците.За да съм ясен 1.Всички държавни служители военни и полицаи плащат лични вноски.Държавата ги осигурява в частта за работодател.Възниква обаче следния въпрос при сегашната бройка на чиновници армия и полиция и сегашните им заплати държавата ще може ли да им плаща работодателските вноски от 60% от процента за пенсия не го помня в момента. 2.Свободните професии и хората на договор се осигуряват както досега. 3.Премахва се точковата система.При сегашната ситуация много малко са хората които няма да бъдат безработни в продължение 45 години 4.Право на пълна пенсия се придобива на 65 години без изисквания за точки 5.Всеки да може да се пенсионира след като навърши 60 години но ще получава малка пенсия.Човек ще избира по рано пенсионер но с по малка пенсия или по късно с по висока. 6.Всеки да има правото да се пенсионира ако реши и след 65 годишна възраст.Да работи докато реши че има сили и е полезен на работодателя. 7.Всеки си има лична партида никакъв общ кюп. 8.При смърт преди навършване на пенсионна възраст парите отиват за наследниците на осигурения.Всичките.Когато човек умре като пенсионе и са останали пари по партидата му отиват за наследниците. 9.Всеки да може да си внася колкото си иска допълнително в тази сметка без оглед на дохода му.Ако има и данъчни облекчения още по добре. 10.Всеки се разпростира само върху средствата които е внесъл 11.Никаква намеса на политици в този модел.Тук управлява математиката. 12.Парламента с квалифицирано мнозинство избира директорите на този модел.Всякави партийни намеси да са забранени и да се наказват жестоко. 13.Никакво вдигане на пенсии от министри и тем подобни. 14.За успелите да не плащат и да се скрият изненада никаква пенсия. 15.Никаква промяна на правилата.16.Във всеки момент с помощта на калкулатори всеки да знае какво е натрупал и каква пенсия ще получи за 5-10-15 години Мисля че съм ясен.Система без измами далавери. Почтеност във всичко.Ясни и справедливи и прости правила.Искаш да получаваш повече внасяш повече или получаваш по малко време пенсионираш се по късно.не може да си живееш живота безотговорно да пушиш пиеш гърмиш да чдеш и пиеш по барове и ресторанти и после държавата и свестните да са ти длъжни
            -------------------
            Нещо да кажеш по въпроса Пешо? Или ти къса паметта а?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
              Мисля че това не е форум за малоумници и аз не съм от вчера тука.Тия работи много добре ги знам.Жалкото е само че не може да се възстанови дискусията от 2008-2010г тука.
              Е като ги знаеш, що пишеш глупости че било същото?
              Last edited by chronos; 17.12.2014, 12:44.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от misanthrope Разгледай мнение
                Вместо да ми припомняш, земи малко да се ориентираш.
                ПФ са обект на силни регулации в какво могат и в какво не могат да инвестират, за разлика от ВФ. ПФ ползват данъчни облекчения, за разлика от ВФ. ПФ са задължителни (все още) за разлика от ВФ.
                ПФ са с дългосточен инвестиционен хоризонт ИМЕННО щото не можеш да си изтеглиш кога си искаш, за разлика от ВФ
                Та.. същото е, ама като в оня виц
                Абе верно ли, че Киркор си купил кола?
                Верно, ама не е кола а мотор и не си е купил а са му откраднали
                Тия работи много добре ги знам.Жалкото е само че не може да се възстанови дискусията от 2008-2010г тука.
                Last edited by chronos; 17.12.2014, 12:44.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                  Да ти припомням ли за Капман макс как от 44 кинта се сурна на 11.Тука имаше едни никове дето си продадоха апартаментите други теглиха кредити да си купуват акции щото после щели да си купят два апартамента.И ми викаха лузър и нещастник на когото никоя банка не отпуска пари.Предполагам че същите хора са тука но с други никове и продължават по същия начин.
                  Вместо да ми припомняш, земи малко да се ориентираш.
                  ПФ са обект на силни регулации в какво могат и в какво не могат да инвестират, за разлика от ВФ. ПФ ползват данъчни облекчения, за разлика от ВФ. ПФ са задължителни (все още) за разлика от ВФ.
                  ПФ са с дългосточен инвестиционен хоризонт ИМЕННО щото не можеш да си изтеглиш кога си искаш, за разлика от ВФ
                  Та.. същото е, ама като в оня виц
                  Абе верно ли, че Киркор си купил кола?
                  Верно, ама не е кола а мотор и не си е купил а са му откраднали

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от misanthrope Разгледай мнение
                    Пак не си разбрал ама ,,,
                    Да ти припомням ли за Капман макс как от 44 кинта се сурна на 11.Тука имаше едни никове дето си продадоха апартаментите други теглиха кредити да си купуват акции щото после щели да си купят два апартамента.И ми викаха лузър и нещастник на когото никоя банка не отпуска пари.Предполагам че същите хора са тука но с други никове и продължават по същия начин.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dian88 Разгледай мнение
                      Мерси )
                      А какво значи ВФ?
                      Взаимен Фонд
                      Виж на ДСК всичките им бяха "инвестирани " в не безисвестната КТБ
                      "Начинът да гледаш право в Слънцето,без да ослепееш е ти самият да светиш..."

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                        Същото като ПФ само че мое си теглиш парите кога си искаш ако от тях е останло нещо разбира се.Това е елегантен законен начин да те оберат.Радвай се че не знаеш
                        Пак не си разбрал ама ,,,

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от panayotb Разгледай мнение
                          Тони много добра информация! Благодаря!




                          Специално в акции са 20-25% повечето фондове. Основната част от парите държат в ДЦК и облигации вероятно.
                          Имах предвид всички акции. Иначе това е ясно

                          Коментар


                          • За да не се мъчат онези които не знаят къде са (синдикатутниците например) ето пълните портфейли на Доверие към 30.09.2014 г. - единственото дружество което публикува портфейли всяко тримесечие


                            https://www.poc-doverie.bg/files/Res...14_VPF_key.pdf

                            https://www.poc-doverie.bg/files/Res...14_VPF_key.pdf

                            https://www.poc-doverie.bg/files/Res...F%20bg_key.pdf

                            https://www.poc-doverie.bg/files/Res...14_PPF_key.pdf

                            https://www.poc-doverie.bg/files/Res...14_PPF_key.pdf

                            https://www.poc-doverie.bg/files/Res...F%20bg_key.pdf

                            https://www.poc-doverie.bg/files/Res...14_UPF_key.pdf

                            https://www.poc-doverie.bg/files/Res...14_UPF_key.pdf

                            https://www.poc-doverie.bg/files/Res...F%20bg_key.pdf

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dian88 Разгледай мнение
                              Мерси )
                              А какво значи ВФ?
                              Същото като ПФ само че мое си теглиш парите кога си искаш ако от тях е останло нещо разбира се.Това е елегантен законен начин да те оберат.Радвай се че не знаеш

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                                ще почерпите ли бате ви Тони?
                                хайде да помогна
                                Друго което не виждаме е че ПФ имат и големи инвестиции във ВФ, а като почнат да теглят от там ще стане голямата и масова разпродажба.
                                Мерси )
                                А какво значи ВФ?

                                Коментар

                                Working...
                                X