IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Статистика в кои БФБ компании инвестират пенсионните фондове

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
    Само за момент си представи, че имаш право на избор, земята ти да продължи да бъде в частната кооперация или да бъде държавна, като ти обещаят рента.
    Ми то държавни кооперации няма.Навремето имаше ТКЗС.Колкото и парадоксално да звучи доста стари хора с които си говоря казват и хубави думи за текезесета давали са им олио брашно слънчоглед царевица.Но после като правят АПК им ебават майката.Моята земица не е в кооперация щото у село няма.Имаме трима арендатори двама дребни един много як и няколко дивака кат мене с по някой декар самостоятелни играчи.Най хубавото е че си помагаме.С техника съвети напояване.На мен земицата ми се падна в блоковете на един много сериозен играч и общо взето се съобразявам с неговия сеитбооборот.Много ме улеснява като реши да полива полива и моето аз плащам само.Последните години се оказаха дъждовни.Дано догодина да е нормална година

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
      Не мога да разбера защо бъркаш правото на избор с одържавяването
      Само за момент си представи, че имаш право на избор, земята ти да продължи да бъде в частната кооперация или да бъде държавна, като ти обещаят рента.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
        добрееее, ще ти отговоря защото си негативен по принцип!
        има доста акции от индекси, които заслужено могат да направят 50-60%, останалото ще го направи инерциата: Албена, Бреф, Доверие ОХ и т.н. нима не заслужават +50%?
        Пак казвам не балон но Софикс 1200-1300 след 5 години - нима не е постижим с договорка между 4-те най-големи ПФ? КАто не искат - ОК, нека им измъкнат бизнеса под краката защото са голямото "Добро утро"!

        И тогава след 5 години с доходност 9-10%, кой ще си помисли да одържавява златна кокошка, А???
        Не мога да разбера защо бъркаш правото на избор с одържавяването

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
          защото всички сме актьори на една сцена и ме е яд че е толкова очевидно, ама...
          ОчевАдно е... И какво от това...
          Мажовците обраха, каквото можаха от пазара.( демек ни обраха )..Развъртяха си парите през фондовете и измислените фирми ( като ЕМПИ - Тополово)....Убиха българската борса и малкото останали читави публични АД, се изнизват от БФБ...
          и т.н.

          Фондовете са инвестирали в чужбина, защото знаят, че тука останаха само дървета...( аз се надам само на ГРУПАТА, но и там не върви..) и рисковете са големи..
          Иначе за помпане на БФБ..........Няма проблеми.... Ако пожелаят, със джобните пари на директорите ще правят по 10 % ръст на месец ......

          пп Затова подкрепям идеята за промяна.....Ще има първоначален спад и уплаха, но ще се раздвижат нещата и ще има търговия...( малко насилствена...)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
            Тончи ми кво да купуват на нашата борса бе Черепи Мафиянски Ковашки Цеко сифоня Любо пъпката и тем подобни олигарси.Ако човек има капка разум една стотинка няма да даде на тия
            добрееее, ще ти отговоря защото си негативен по принцип!
            има доста акции от индекси, които заслужено могат да направят 50-60%, останалото ще го направи инерциата: Албена, Бреф, Доверие ОХ и т.н. нима не заслужават +50%?
            Пак казвам не балон но Софикс 1200-1300 след 5 години - нима не е постижим с договорка между 4-те най-големи ПФ? КАто не искат - ОК, нека им измъкнат бизнеса под краката защото са голямото "Добро утро"!

            И тогава след 5 години с доходност 9-10%, кой ще си помисли да одържавява златна кокошка, А???

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
              Защо си разваляш пиенето с такива мисли....
              защото всички сме актьори на една сцена и ме е яд че е толкова очевидно, ама...

              Коментар


              • Защо си разваляш пиенето с такива мисли....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975
                  Моля - за картинката, на който и да е била полезна.
                  Пия си ракийката и си мисля:
                  Те че ПФ са си за бой са за бой - спор няма! Че се уляха с такси от 5% се уляха, че Съгласие, ЦКБ Сила, Бъдеще, и по-малките се уливат в инвестиции във свързани се уливат, ама и много си вирнаха носа големите и забравиха от къде тръгнаха!
                  Ей го след 2009 изведнъж разбраха че пазара на бфб е малък, забравиха къде правят печалбите и тръгнаха към западните пазари и така съвсем скапаха нашия капиталов пазар и какво стана ами докараха доходност 5-6 при доходност от депозити 8-10%!!!

                  Абе ей мишоци, хванете се по-читавите Доверие, Алианц, АйЕнДжи и ДСК Родина и седнете на една маса в някой тъмен офис извън София! Тия от Съгласие, ЦКБ и Бъдеще ги оставете, хайде те са пристрастни. И се разберете - ВДИГНЕТЕ ГО ТОЯ ПАЗАР БЕ!!! Не искам да го балонизирате а само да го изправите, но вие бяхте хората които можехте да го вдигнете а не пожелахте!!!
                  Направете един ръст на БГТ30 или БГ40 в 5 годишен план с 25% на година, така мисля без проблем ще може да направите 8-9% доходност годишно и тогава, при 1% лихва на депозит - НИКОЙ НЯМА И ДА ПОМИСЛИ ЗА НОИ през следващите 5-10 години!!!

                  Взимат ви бизнеса под носа ей и то благодарение на Вашето високомерие! Бъдете активни съживете нашата борса - там вие сте царе и само ще спечелите!!!

                  п.п. а и следващия път правителството, като тръгне да продава дълг - ами не го взимайте, нека увиснат за да видят че имат нужда от вас!!!
                  Тончи ми кво да купуват на нашата борса бе Черепи Мафиянски Ковашки Цеко сифоня Любо пъпката и тем подобни олигарси.Ако човек има капка разум една стотинка няма да даде на тия

                  Коментар


                  • Поздравления за темата.

                    Разгледах в какви корпоративни облигации "инвестират" ПФ и щях да падна.

                    Хубавото е, покрай тези сериали много хора, вкл. и аз, ще се поинтересуват къде отиват вноските им.

                    Не твърдя, че НОИ е по-добре ама долу бяхте изкарали като някакъв плюс, че ПФ обявяват къде инвестират. Май се чувствах по-добре като не знаех

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
                      Пешо Пешо, сега сред тъмно-зелените човечето в селото ти още ли смяташ че всичко ще цъфне и върже? А след като ГРОБ и Сие дооглозгат кокала?
                      Няма ли да изтрезнееш вече колко стана часът

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от misanthrope Разгледай мнение
                        Понеже спомена, колко била добра дискусията през 2008-2010, рекох да погледна какви си ги творил тогава. То си пише, е ти да си припомниш
                        ----------------------------------
                        Така богатите са ясни вече при заможните е малко по различно.Тук ще има и такива дето ще се осигуряват и такива дето няма да искат.Младите безотговорните и тези от заможните дето не искат отпадат след време няма да получават пенсии.Държавата ще плаща на сегашните пенсионери и след 15-20г нещата ще започнат да се оправят а след 40 всичко ще е оправено.Аз бих се осигурявал в пенсионна система в която управлява математиката а не политиците.За да съм ясен 1.Всички държавни служители военни и полицаи плащат лични вноски.Държавата ги осигурява в частта за работодател.Възниква обаче следния въпрос при сегашната бройка на чиновници армия и полиция и сегашните им заплати държавата ще може ли да им плаща работодателските вноски от 60% от процента за пенсия не го помня в момента. 2.Свободните професии и хората на договор се осигуряват както досега. 3.Премахва се точковата система.При сегашната ситуация много малко са хората които няма да бъдат безработни в продължение 45 години 4.Право на пълна пенсия се придобива на 65 години без изисквания за точки 5.Всеки да може да се пенсионира след като навърши 60 години но ще получава малка пенсия.Човек ще избира по рано пенсионер но с по малка пенсия или по късно с по висока. 6.Всеки да има правото да се пенсионира ако реши и след 65 годишна възраст.Да работи докато реши че има сили и е полезен на работодателя. 7.Всеки си има лична партида никакъв общ кюп. 8.При смърт преди навършване на пенсионна възраст парите отиват за наследниците на осигурения.Всичките.Когато човек умре като пенсионе и са останали пари по партидата му отиват за наследниците. 9.Всеки да може да си внася колкото си иска допълнително в тази сметка без оглед на дохода му.Ако има и данъчни облекчения още по добре. 10.Всеки се разпростира само върху средствата които е внесъл 11.Никаква намеса на политици в този модел.Тук управлява математиката. 12.Парламента с квалифицирано мнозинство избира директорите на този модел.Всякави партийни намеси да са забранени и да се наказват жестоко. 13.Никакво вдигане на пенсии от министри и тем подобни. 14.За успелите да не плащат и да се скрият изненада никаква пенсия. 15.Никаква промяна на правилата.16.Във всеки момент с помощта на калкулатори всеки да знае какво е натрупал и каква пенсия ще получи за 5-10-15 години Мисля че съм ясен.Система без измами далавери. Почтеност във всичко.Ясни и справедливи и прости правила.Искаш да получаваш повече внасяш повече или получаваш по малко време пенсионираш се по късно.не може да си живееш живота безотговорно да пушиш пиеш гърмиш да чдеш и пиеш по барове и ресторанти и после държавата и свестните да са ти длъжни
                        -------------------
                        Нещо да кажеш по въпроса Пешо? Или ти къса паметта а?

                        Пешо Пешо, сега сред тъмно-зелените човечето в селото ти още ли смяташ че всичко ще цъфне и върже? А след като ГРОБ и Сие дооглозгат кокала?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                          И ако НОИ управлява частните партиди по-малко ли ще се крадат? Решението е много просто, но в нашата реалност си е утопия- здрав контрол върху инвестициите и ниски такси за управление, тогава няма никакво значение къде са частните партиди, дали в НОИ, или в частни фондове.
                          Поне ще има някакъв контрол щото сега частниците нямат никакъв контрол.А както виждаме не ги и съдят.Крадат ни парите и си живеят живота по света необезпокоявани от никого.

                          Коментар


                          • И ако НОИ управлява частните партиди по-малко ли ще се крадат? Решението е много просто, но в нашата реалност си е утопия- здрав контрол върху инвестициите и ниски такси за управление, тогава няма никакво значение къде са частните партиди, дали в НОИ, или в частни фондове.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от misanthrope Разгледай мнение
                              А ти да виждаш в НОИ индивидуална партида която се наследява?
                              Такива като теб са способни на черното бяло да кажат
                              Не мога да разбера ти български език разбираш ли?Къде съм писал че в НОИ има лични партиди.Това мое писание е как трябва да се промени НОИ.Ако ти виждаш някъде противоречия това е твой проблем не мои.Някъде да споменавам за частни фондове.Я си признай къде работиш щото ми се струва че имаш далавера от частните фондове.Никой не те насилва.Като не искаш НОИ заминавай където искаш.Ти напираш да казваш на хората къде да ходят аз искам право на избор.Хората ще решат всеки сам за себе си.Но понеже усещаш че ще бъдете изритани затова е тая злоба.Мен да ме е питал някой искам ли в частен фонд.натресоха ме в Алианц даже то не беше Алианц тогава май България беше не помня.Не искам крадливи частници и олигарси да се разпореждат с парите ми.Анадънму?Твоите пари изобщо не ме интересуват ако искаш си купи дълг на марс или на Юпитерската фондова борса.Но да ми налагаш ай сектир

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                                И в този момент заставам зад всяка дума.Някакво противоречие да има.Да виждаш някъде частни фондове.
                                А ти да виждаш в НОИ индивидуална партида която се наследява?
                                Такива като теб са способни на черното бяло да кажат

                                Коментар

                                Working...
                                X