IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Владислав Горанов

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovеsie Разгледай мнение
    Мммм Не.

    Аз ви казвам Дянков 2. Но без фискален резерв за трошене.
    Можем само да мечтаем за Дянков, такъв министър едва ли ще види повече сегашната българска държава. Случайно беше, че дойде изобщо, такива хора обикновено не търсят реализация в БГ.
    Custodite sortem vestram

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovеsie Разгледай мнение
      Мммм Не.

      Аз ви казвам Дянков 2. Но без фискален резерв за трошене.
      Много съм скептичен към момчето най-вече защото душата на счетоводител трудно може да разбере същността на финансовата система, въздействието и взаимовръзките й с цялата икономика. От друга страна високият морал може да компенсира и да помогне за правилните решения, но тук има сериозни съмнения и в това отношение.

      Коментар


      • Мммм Не.

        Аз ви казвам Дянков 2. Но без фискален резерв за трошене.

        Коментар


        • Нова идея - национализация на частните пенсионни фондове. КФН и финансовият министърт са обсъждали идеи дали могат да вземат пари от осигурителната система
          Дали е наясно, че няма дори една грешна стъпка толеранс?

          Коментар


          • Това няма ли кой да го лепне някъде в кабинета на Черешаря, да му стои постоянно пред очите, та белким му уври тиквата.

            http://www.investor.bg/evropa/334/a/...ankite-183767/
            Не-заслужил инвеститор

            Коментар


            • На мен ми стана интересно, поради заинтересованост, как ще се разбере с Калфата за пенционерските бонуси.... Или това ще бъде сериозно плескане през ръцете - ей, бившо комунисче, аре кротувай...
              И това ще мине ...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

                .... . Като бонус му идва председателското място в Надзорния съвет на здравната каса, около която ритмично избухват финансови скандали.
                ....

                http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=418365
                Докато беше в НС на НЗОК успешно се справи със задачата си да .... вземе неправомерно парите на фонда на касата от 1,5 млрд
                Има и различни слухове, за хората, с чиито протекции влиза там...

                И в този ред на факти, дали не беше твърде нагло миналата есен точно ГЕРБ да внася искане правителството,(което иначе не оставяше да работи нормално тогава) да попълни отново този милиард и половина във фонда с пари от от фискалния резерв?!

                Орешарски остави във фискалния резерв 8,5 милиарда през юли.
                Ред е на Горанов да покаже, че може да управлява, не само да разпределя на КОЙ и какво!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Неописуемо тъпа личност... но все пак обикновено счетоводителченце.
                  Да си припомним какво правеше дясната ръка на Дянков преди 3-4 години

                  .... След изборите миналото лято младият експерт става титуляр на най-неудобния ресор, който може да държи в момента един заместник-министър - бюджет и разходи. Като бонус му идва председателското място в Надзорния съвет на здравната каса, около която ритмично избухват финансови скандали.
                  Горанов оглавява и комисията, която трябва да прецени на кои фирми държавата ще плати старите си задължения и кои са част от “обръчите” на предишната власт и съответно няма да получат нищо. Нелека задача, тъй като обвиненията, че правителството тика бизнеса към фалит, като не си покрива сметките, стават все по-интензивни.


                  http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=418365

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                    Неописуемо тъпа личност... но все пак обикновено счетоводителченце.
                    е то и муравей беше обикновено терезе, я докъде го докара ...
                    Не е препоръка... !!!
                    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                    Коментар


                    • само тикви в товауправлениещо чакате от тия боклуци кухи

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bullbear Разгледай мнение
                        На сайта на МинФин все още си стои този дълбокосмилен рефрен от 20 октомври 2012 в сп. "Тема":


                        http://www.minfin.bg/bg/pubs/4/7100

                        Определено момъка не вижда проблем в думите си и продължава да счита, че е неразбран.
                        Неописуемо тъпа личност... но все пак обикновено счетоводителченце.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • На сайта на МинФин все още си стои този дълбокосмилен рефрен от 20 октомври 2012 в сп. "Тема":
                          Надявам се, за Българската фондова борса ще бъде направен компромис?
                          - Самата борса е добре финансово. Това, че на нея няма атрактивни инструменти, които да се търгуват, е проблем на правителството дотолкова, доколкото е проблем и пазарът на череши в Кюстендил - и дори трябва да сме по-загрижени за онзи пазар, отколкото за капиталовия пазар.
                          http://www.minfin.bg/bg/pubs/4/7100

                          Определено момъка не вижда проблем в думите си и продължава да счита, че е неразбран.
                          http://tekstove.info/browse.php?id=14422

                          Коментар


                          • Леле, леле, лелееее....!!!!
                            Ужас! Аз съм инженер и се отвратих от тая неграмотност на Горанов, а за хората с икономическо образование - не ми се мисли в какъв потрес изпадат като четат такива знаменити изказвания!
                            Ама не, не мога да повярвам, че тоя тъпчо си представя капиталовия пазар като място, където банда "добре информирани"спекулантчета си чешат хазартните зависимости. Не може поне да не е чувал, че добре развита и функционираща фондова борса е сериозна възможност за всеки сектор от икономиката (включително и аграрния) да получава сериозна капиталова инжекция (включително и от външни инвеститори) без да трябва да се товари с убийствени лихви...И т.н. и т.н.
                            Не е възможно тези неща да не ги знае! Просто иска да се изявява така, както би се харесал на своя наистина неграмотен лидер Борисов. Това им е големия кусур на министрите назначени от Борисов - трябва непрекъснато да му се слагат и да му партнират с такива аграр-комунистически тези.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
                              Покупката на ценни книжа е нормално държане на ликвидност далеч от лошите банкови практики.

                              Следим и чакаме да видим от "тая семка каква кратунка ще се роди"!
                              Стига да можеш да ги продадеш поне седмицата в която ти потрябват.
                              Рядко е това случая на бфб...

                              От кратун каква супер семка ще чакаш да излезе ?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                                Виждаме как реагира борсата на назначаването на тоя смешник. Впрочем изказването е нормално за човек, чиято най-голяма сделка сигурно е купуването на памперси за чавето му.
                                Финансов министър - боже-боже... поне половината пишещи туканка във форумът заслужават тоя пост повече от горанов.
                                Не ми харесва сравнението на фондовата борса с черешова. Не ми харесва неразбирането за ролята на капиталовия пазар в една икономика. Наред с възможностите за финансиране на компаниите, той дава и възможност за диверсификация на вложенията - нещо от което се видя след КТБ, че имат нужда не само гражданите, но и фирмите. Покупката на ценни книжа е нормално държане на ликвидност далеч от лошите банкови практики.
                                Откакто е министър не е казал или направил нещо което да провокира възмущение.
                                Следим и чакаме да видим от "тая семка каква кратунка ще се роди"!

                                Коментар

                                Working...
                                X