IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

В коя точка е пазара - АНКЕТА!!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • На мен ми е много интересно, а не помня дали е минавала анкета, какви са професиите на индивидуалните инвеститори и възрастта им! ...и местожителство!
    Не е препоръка!

    Коментар


    • Искам да намекна, че анкетата долу горе обхваща извадка, която е максимално близка до определението умни пари. Те са нафрашкани до козиркат с акции, повече не могат да поемат. Институциите започнаха да влизат тази година а публиката изпитва ужас от думата акции. Дали институциите и публиката в даден момент ще извадят пари да купят притежаваните от нас акции е ключа пъм палатката. Като цяло аз съм оптимист за това. Ние няма как да избутаме по-нагоре пазара. Всичко зависи от тях.

      Коментар


      • Анкетата има огромно предимство, което е и недостатък. Тя обхваща само активно търгуващите индивидуални инвеститори на пазара. В България те са по-малко от процент от населението. Ние сме като цяло оптимисти. Гледайки само нас то пазара би трябвало да пада. Въпроса е по-скоро какво мислят институционалните инвестиитори и таксиджиите. Практически те не са обхванати от анкетата. Таксиджиите не са и помисляли за борса. Те счита, че акциите са гадно нещо, златото е върха, САЩ ще фалира а Русия ще бъде новия световен лидер. Редовно си говоря с такива хора. Почти винаги на въпроса в какво трябва да се инвестира отговарят в злато.
        На практика банките нямат в балансите си български акции. Застрахователите са с още по-малко, като изключим купуването от свързани дружества.
        Очевидния извод е, че нищожната част професионални спекуланти са оптимисти и като цяло са се набили в акции, а институциите и публиката са свръх песимисти. Извода е, ние няма как да купуваме повече защото сме се накупили, въпроса е дали банките, застрахователите, пенсионните фондове и таксиджиите ще пазарят в даден момент. Те имат десетки милиарди на разположение а ние сме с няколко стотин милиона. Въпроса е дали в даден момент ще поискат да ни купят акциите. Ще ми се да има подобна анкета и в не специлизиран сайт.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
          Дано не е била точка 4. Че само четирима са гласували за нея.
          Аз гласувах за точка 3......
          Всички който гласуват за т 15 или 16 означава ,че залагат за точно тези точки...
          това са 60 % от маркета....
          Означава ,че са пълни с акции....Не ми се мисли какво ще стане ако са сгрешили...

          След кризата за Крим ,падане на европеиските индекси......бъдещи санкции който ще се отразят и на Русия и на Евлопа и най вече на БГ..... Стойнев удари енергото и утре може да стане мазало.... там.....

          Коментар


          • Горния край на 14, малко под 15.

            Коментар


            • Честно казано мислех че сме в 17-18, но като видях как всички се уплашиха след една малка корекциийка в петък си ревизирам мнението на 15-16. За да сме по-високо в графиката трябва да има масов оптимизъм, дори граничещ до лудост, особенно за крайните точки, което контрастира много силно със страхът властващ тук след петък.

              Това само ми дава надежди, че ръстът е съвсем в началото си още !
              Last edited by sa60o0; 16.03.2014, 12:01.
              Не е препоръка за търговия с акции и ЦК !

              Коментар


              • Дано не е била точка 4. Че само четирима са гласували за нея.
                Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                  Може да сме м/у 13 и 15 точка.Или както е казал Дън Сяопин когато са го питали за ефекта на Френската революция:"Рано е да се каже".
                  Ами правилно го е казал Дън.
                  Зад гърба си е имал историята на една три хиляди годишна култура срещу двестате години от френската революция.
                  Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                  Коментар


                  • Гласувах, че сме на 16 точка, но се надявам да сме на 15 и стискам палци да не е 4!
                    Не е препоръка!

                    Коментар


                    • Може да сме м/у 13 и 15 точка.Или както е казал Дън Сяопин когато са го питали за ефекта на Френската революция:"Рано е да се каже".
                      Life won't wait for you.

                      Коментар


                      • На прага сме на периода ,не може да бъде.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
                          добре де, за мен 4 си е спад... там сигурно няма и 15% нагоре до върха
                          така, така ..................... 15-20% какво са за тебе
                          fuск the bеаr - give me the bееr

                          Коментар


                          • добре де, за мен 4 си е спад... там сигурно няма и 15% нагоре до върха

                            специално за теб

                            http://www.forexlive.com/blog/2014/0...13-march-2014/
                            Keep going ...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Valuator Разгледай мнение
                              Къде на север, в Крим или още по нататък - например в Сибир
                              няма крим , няма сибир

                              посоката е санкт петербург
                              fuск the bеаr - give me the bееr

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
                                номер 4 е за спад


                                чичко профит, къде го виждаш този спад в т. 4 ???

                                това е все едно да тръгнеш към еверест 8848 м. и да стигнеш в подножието на върха при изкачване и да обявиш, че слизаш защото си изкачил върха

                                не така, бате Митко
                                fuск the bеаr - give me the bееr

                                Коментар

                                Working...
                                X