IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

В коя точка е пазара - АНКЕТА!!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от orakula Разгледай мнение
    хубав ник си имаш
    Благодаря ,но не ме прави по-богат!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bezobraznobeden Разгледай мнение
      Приемате ли мнение от новак?
      Ако да; Малко над 19,гоним 20 следва 17 пак бързи 20,21 и после ."баси колко съм добър"
      хубав ник си имаш

      Коментар


      • Приемате ли мнение от новак?
        Ако да; Малко над 19,гоним 20 следва 17 пак бързи 20,21 и после ."баси колко съм добър"

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ripwalk Разгледай мнение
          Не ги разбирам много нещата та дано греша -> 18т.
          И аз не ги разбирам, ама мисля че вече сме във т.5
          Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • за бфб специално трябва графиката да се начертае малко по различно.16 не трябва да е точка а линия прекарана права встрани от около период 1-1.5 години .в случая смятам че сме във 16

            Коментар


            • Не ги разбирам много нещата та дано греша -> 18т.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
                ти нали продаде??? ..................... вече няма за какво да се притесняваш
                Продадох малка част. По малко от половината и то само по една позиция. Ама имам по други. Всъщност продадох и 2/3 от една друга, ама пък ги вмъкнах по две, да не стоят бадева.

                Не се ли усетиха трусове на пазара?
                Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • тук тепърва ще има растеж и то с мнооого...но не е препоръка разбира се,,просто мнение

                  Коментар


                  • дърпам леко нагоре графиката за да не попълват някои (като мисирката например) любими числа

                    fuск the bеаr - give me the bееr

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                      Та затуй прекаления оптимизъм за сега ми се струва неуместен.
                      Не че не искам покачване на позициите, Пазил ме бог. С каквито и дребни суми да играя, то печалбата не е лошо нещо.
                      ти нали продаде??? ..................... вече няма за какво да се притесняваш
                      fuск the bеаr - give me the bееr

                      Коментар


                      • Гигив, определено си прав само за Евроинс и някои подобни!
                        За хим и други - в голяма грешка си.

                        Коментар


                        • Кой какво ще си признае няма значение. Повечето от старите спамери тук (позволявам си да се присъединя) си знаем и възрастта и професията и местожителството. И какво от това? Няма гаранция че старите са прави, нито пък че новите не са.
                          Това, което лично аз виждам за фондовата ни борса е, че пазарът е крайно ограничен. Купуват се акции за стотина двеста хиляди лева на Хима и цената скача с 50%. Купуват се акции за 40-50 хиляди на Евроинса и цената се вдига с 60%.
                          Подобно е положението и по другите по-ликвидни позиции.
                          Видно е от самолет, че на пазара няма големи инвеститори. Вижте само обемите. Ако махнеш някои пакетни сделки, то средния обем не надхвърля 2 милиона на ден. Това е смешна работа.
                          Та затуй прекаления оптимизъм за сега ми се струва неуместен.
                          Не че не искам покачване на позициите, Пазил ме бог. С каквито и дребни суми да играя, то печалбата не е лошо нещо.
                          Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                          Коментар


                          • Добре де, ще си призная професията, ако има графа "друго" за допълване и гаранция за конфиденциалност!: Ще си призная и местожителството!
                            Не е препоръка!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от maximilian Разгледай мнение
                              На мен ми е много интересно, а не помня дали е минавала анкета, какви са професиите на индивидуалните инвеститори и възрастта им! ...и местожителство!
                              Мечо - на теб говорят!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                                Анкетата има огромно предимство, което е и недостатък. Тя обхваща само активно търгуващите индивидуални инвеститори на пазара. В България те са по-малко от процент от населението. Ние сме като цяло оптимисти. Гледайки само нас то пазара би трябвало да пада. Въпроса е по-скоро какво мислят институционалните инвестиитори и таксиджиите. Практически те не са обхванати от анкетата. Таксиджиите не са и помисляли за борса. Те счита, че акциите са гадно нещо, златото е върха, САЩ ще фалира а Русия ще бъде новия световен лидер. Редовно си говоря с такива хора. Почти винаги на въпроса в какво трябва да се инвестира отговарят в злато.
                                На практика банките нямат в балансите си български акции. Застрахователите са с още по-малко, като изключим купуването от свързани дружества.
                                Очевидния извод е, че нищожната част професионални спекуланти са оптимисти и като цяло са се набили в акции, а институциите и публиката са свръх песимисти. Извода е, ние няма как да купуваме повече защото сме се накупили, въпроса е дали банките, застрахователите, пенсионните фондове и таксиджиите ще пазарят в даден момент. Те имат десетки милиарди на разположение а ние сме с няколко стотин милиона. Въпроса е дали в даден момент ще поискат да ни купят акциите. Ще ми се да има подобна анкета и в не специлизиран сайт.
                                +++++1

                                Коментар

                                Working...
                                X