IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да си купия акции?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Натрий Разгледай мнение
    Без майтап.
    Някой купувал ли е американски акции така, както ги купуваме тук?
    Имам предвид да стоят в техния депозитар на името на купувача.

    Разбирам, че няма да е точно същото.

    За да не стават спорове за качеството на акциите давам следния пример:
    Идеята е да се купят 100 броя акции по 30 долара всяка и да се държат 3 години.

    Та кой го предлага и колко струва, плюс всичките му такси и комисиони за периода включително данък при продажба - да речем има печалба.
    Данните може да са и за двете големи борси.

    Не ме интересуват CFD или други виртуални способи на покупка, нито маржин, нито опции.

    Избрал си като цяло скъп метод на търговия и за 3000 долара, ще ти излезе солено за 3 години. Можеш да го направиш и през Бълграски брокер, който ползва някой местен Американски партньор. Популярни в момента са ИПтата, които работят с Интерактив Брокърс. Няма гаранция, че акциите ще са на твое име в местния депозитар, даже е 100% сигурно, че не са на твое име, а на името на някой контрагент по веригата, но купуваш акцията, а не производен инструмент на акцията, ако това е важното за теб. Лошото е, че директната търговия е свързана с повече такси - главно тежат месечните такси за поддържане на сметка. Минималната сума за откриване на сметка в България е между 3 и 5 хил долара, не е нужно да скачаш чак на 25. Сравни условията в Булброкърс, Карол, ПФБК. Ако някой се сети за друг, който предлага директна търговия в щатите и по света, да допълни. Можеш да откриеш сметка и директно при някой брокер в щатите, но там ще ти е малко по-трудно, а условията няма да са по-добри. Просто ще имаш повече избор, ако тукашните не те кефят. Успех.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Натрий Разгледай мнение
      Без майтап.
      Някой купувал ли е американски акции така, както ги купуваме тук?
      Имам предвид да стоят в техния депозитар на името на купувача.

      Разбирам, че няма да е точно същото.

      За да не стават спорове за качеството на акциите давам следния пример:
      Идеята е да се купят 100 броя акции по 30 долара всяка и да се държат 3 години.

      Та кой го предлага и колко струва, плюс всичките му такси и комисиони за периода включително данък при продажба - да речем има печалба.
      Данните може да са и за двете големи борси.

      Не ме интересуват CFD или други виртуални способи на покупка, нито маржин, нито опции.
      Не ти разбирам въпроса. Акциите, когато си купуваш акции а не цифрички /CFD/ си стоят на твое име Ако знаеш какви фермани съм получавал за общи събрания и то за 500-600 акции
      Комисионните варират, в зависимост от брокера. Ако купуваш малък брой акции 100-200.... Интерактивброкърс нямат равни на себе си.
      Данък върху капиталова печалба не се дължи, ако не си щатски гражданин.
      Дължиш данък върху дивидента, но той се удържа директно от брокера.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Натрий Разгледай мнение
        Без майтап.
        Някой купувал ли е американски акции така, както ги купуваме тук?
        Имам предвид да стоят в техния депозитар на името на купувача.

        Разбирам, че няма да е точно същото.

        За да не стават спорове за качеството на акциите давам следния пример:
        Идеята е да се купят 100 броя акции по 30 долара всяка и да се държат 3 години.

        Та кой го предлага и колко струва, плюс всичките му такси и комисиони за периода включително данък при продажба - да речем има печалба.
        Данните може да са и за двете големи борси.

        Не ме интересуват CFD или други виртуални способи на покупка, нито маржин, нито опции.
        Това може да стане, но минималната сметка, която трябва да откриеш при американски брокер е $25 000.
        Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

        Коментар


        • Без майтап.
          Някой купувал ли е американски акции така, както ги купуваме тук?
          Имам предвид да стоят в техния депозитар на името на купувача.

          Разбирам, че няма да е точно същото.

          За да не стават спорове за качеството на акциите давам следния пример:
          Идеята е да се купят 100 броя акции по 30 долара всяка и да се държат 3 години.

          Та кой го предлага и колко струва, плюс всичките му такси и комисиони за периода включително данък при продажба - да речем има печалба.
          Данните може да са и за двете големи борси.

          Не ме интересуват CFD или други виртуални способи на покупка, нито маржин, нито опции.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Hunter of fools

            Ти грамотна циганка - познаваш ли?
            Риторичен ми е въпроса....
            Сега, като се замисля... май не познавам грамотен циганин. Познавам работливи, свестни цигани, които си изкарват честно без кражби прехраната, ама не бих казал че са грамотни. То и това е проблемът на циганския етнос. Най-големият проблем.
            Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Не бях обърнал внимание на неколкократната употреба на купия ... Май не трябва да купува акции а да ги даде на някой да ги управлява.На някой меринджей
              Life won't wait for you.

              Коментар


              • [QUOTE=Hunter of fools;1059510830]
                Първоначално изпратено от rinaa Разгледай мнение


                нАуката знае и по добри шедьоври на неграмотността
                Полюбувай се на това:

                здравеите мили хора ас сам на 21 имам детенце на взраст 1 гд и половина живем в апартамента на едни блиски прияте ли те решиха да го продадт непрекснато идват някакви хора да гледат апартамента а ние не спираме да плачем и да се тревожим каде щте живем ас не работя взимам само децки те даже и за храна не стигат не можем да си позволим квартира ако някои може да ни прредложи нешто ще см му много благодарна чаакаме да влезе малкя на децка градина оште не се класирал зада може ас да почна да работя нешто ако някои има нешто за живене и не го ползва да живем ние докато почна работа пак ние ште започнем веднага да плаштаме наем много ви мола за времено в трудно положение сам благодаря ви предварителнo
                Ловец, това вероятно е от някоя неграмотна циганка, която моли за помощ, ама човекът отворил темата, се изживява като начинаещ инвеститор. А за инвеститор трябва определена грамотност, знания и не само това. Аз определено съм грамотен, ама не настоявам да съм инвеститор.
                Въпреки тлъстото звание под ника.
                Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • [QUOTE=badboy99;1059506256]

                  Написал си нееднократно" купия", значи не е техническа грешка, а проблем...Колко книжки си прочел? Амбициите са налице, но основата къде е...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                    И

                    Най-добре да вложиш парите в образование.
                    Или за цигари, алкохол и к@рви...
                    "Инвестирането" в НИ с кредит е "чиста пИчалба" или "отрицателна доходност"!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                      Определено съм съгласен!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                        И

                        Най-добре да вложиш парите в образование.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
                          Би ли ни осветлил колко точно и за какво взимат?
                          За сделка на нерегулиран извънборсов пазар (България) комисиона им е точно 1%.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Longin Разгледай мнение
                            купия...
                            И
                            каде да видия


                            Най-добре да вложиш парите в образование.
                            Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                              ПФБК
                              Би ли ни осветлил колко точно и за какво взимат?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Longin Разгледай мнение
                                купия...
                                Абе не се ли пишеше Акций

                                Коментар

                                Working...
                                X