IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да си купия акции?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
    но какво да направя като си единствената застанала тук от ИП-тата с името си Респект за което.
    Другите са на туземния принцип: Що да говорим като може да си мълчим
    Аман от глупаци!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Isabella Oronova Разгледай мнение
      Привет! Пиша ви от името на ЕЛАНА Трейдинг. За да са защитени парите на търгуващите, първо е добре да се избират лицензирани български инвестиционни посредници. Те са под наблюдение от надзорния орган за спазване на определени изисквания и много преди достигане до фалит ще бъдат оздравени. Лицензираните посредници членуват във Фонда за компенсиране на инвеститорите, където плащат вноски, за да има пари в този фонд: http://www.sfund-bg.com/ . Правилото на фонда е, че при случай на фалит, клиентите на посредника получават компенсация 90% от средствата си, до "таван" 40 000 лв.: http://www.sfund-bg.com/index.php?lang=1&pid=25&sid=35 . Това са правилата в България. Когато става въпрос за чуждестранен посредник, трябва да се проучи дали изобщо има лиценз някъде и да се пита съответния му надзорен орган относно действия при фалит, за да сте наясно какво може да се случи.
      Вероятно затова питаше колегата в чий депозитар се съхраняват ....Аз лично бих искал сериозно гаранции ако искам да ги държа за "пенсия"
      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение

        Всъщност, може да ти се струва че едва ли не се заяждам с теб, но какво да направя като си единствената застанала тук от ИП-тата с името си Респект за което.
        Но, тези 15 долара са прекалено много за абсолютно всички, нетъргуващи с по 3-5000 акции на сделка. До колкото ми е известно, няма много такива.
        Имам хиляди сделки на щатски пазари. Търгувал съм с не малък акаунт. Но максимума акции, които съм търгувал е 500-600 акции и 2-3 контракта опции. Скъпо е всичко това, което предлагате. Не си струва заради възможността да ви пипнем
        Благодаря, не мисля, че се заяждате. Нормално е всеки да сравнява условия и да преценява за себе си. Успех!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Isabella Oronova Разгледай мнение
          Да, и 15 долара минимум има. На страницата е за всички борси.

          Всъщност, може да ти се струва че едва ли не се заяждам с теб, но какво да направя като си единствената застанала тук от ИП-тата с името си Респект за което.
          Но, тези 15 долара са прекалено много за абсолютно всички, нетъргуващи с по 3-5000 акции на сделка. До колкото ми е известно, няма много такива.
          Имам хиляди сделки на щатски пазари. Търгувал съм с не малък акаунт. Но максимума акции, които съм търгувал е 500-600 акции и 2-3 контракта опции. Скъпо е всичко това, което предлагате. Не си струва заради възможността да ви пипнем

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
            А 15-те долара минимум?
            Да, и 15 долара минимум има. На страницата е за всички борси.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Isabella Oronova Разгледай мнение
              Привет!

              В ELANA Global Trader условията за американските акции са 2 цента комисиона - ето тук подробно: http://globaltrader.elana.net/produc...lovia_targ.asp

              Тъй като е доста дълго обяснението за спецификата при попечителство на американските акции и данъчни условия, най-добре е да звъннете на 02/ 81 000 95 и брокерите ще Ви обяснят подборно. Успех!
              А 15-те долара минимум?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Натрий Разгледай мнение
                Без майтап.
                Някой купувал ли е американски акции така, както ги купуваме тук?
                Имам предвид да стоят в техния депозитар на името на купувача.

                Разбирам, че няма да е точно същото.

                За да не стават спорове за качеството на акциите давам следния пример:
                Идеята е да се купят 100 броя акции по 30 долара всяка и да се държат 3 години.

                Та кой го предлага и колко струва, плюс всичките му такси и комисиони за периода включително данък при продажба - да речем има печалба.
                Данните може да са и за двете големи борси.

                Не ме интересуват CFD или други виртуални способи на покупка, нито маржин, нито опции.
                Привет!

                В ELANA Global Trader условията за американските акции са 2 цента комисиона - ето тук подробно: http://globaltrader.elana.net/produc...lovia_targ.asp

                Тъй като е доста дълго обяснението за спецификата при попечителство на американските акции и данъчни условия, най-добре е да звъннете на 02/ 81 000 95 и брокерите ще Ви обяснят подборно. Успех!

                Коментар


                • Не съм купувал .Но според тарифите им е най- изгодно (поне за годишната такса) при тях. А и тука в по -малките градове не можем да се похвалим с представителства на ИП (освен банките).
                  "Начинът да гледаш право в Слънцето,без да ослепееш е ти самият да светиш..."

                  Коментар


                  • Ти купувал ли си от ЦКБ, понеже когато ходих преди години, още не знаеха как се купуват, та за това се принудих да купя от друго място, дано вече са напреднали по въпроса

                    Коментар


                    • Чл.1
                      Сделки с акции:-
                      американски акции
                      0.5% на акция,
                      мин.
                      USD 5
                      -
                      европейски акции
                      0.5% от стойността
                      на сделката,
                      мин.
                      EUR 5



                      Чл.5
                      За попечителство и съхранение на чуждестранни ценни
                      книжа
                      0.02% годишно
                      върху номинала

                      http://www.ccbank.bg/media/filer_pri...3_01092013.pdf
                      "Начинът да гледаш право в Слънцето,без да ослепееш е ти самият да светиш..."

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Натрий Разгледай мнение
                        Без майтап.
                        Някой купувал ли е американски акции така, както ги купуваме тук?
                        Имам предвид да стоят в техния депозитар на името на купувача.

                        Разбирам, че няма да е точно същото.

                        За да не стават спорове за качеството на акциите давам следния пример:
                        Идеята е да се купят 100 броя акции по 30 долара всяка и да се държат 3 години.

                        Та кой го предлага и колко струва, плюс всичките му такси и комисиони за периода включително данък при продажба - да речем има печалба.
                        Данните може да са и за двете големи борси.

                        Не ме интересуват CFD или други виртуални способи на покупка, нито маржин, нито опции.
                        Виж това
                        "Чл. 5 Депозитарни услуги
                        1. Такса поддръжка на подсметка за ценни книжа с депозитар
                        Clearstream-Luxemburg

                        1.1. акции 0.20% от
                        стойността на
                        ценните книжа на
                        годишна база
                        (събирана
                        месечно), мин. 15
                        евро месечно
                        1.1.1. при стойност на акциите над 250 хил. евро по договореност
                        "
                        http://www.fibank.bg/uploads/_Tariff...ocs/Tariff.pdf
                        За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Isabella Oronova Разгледай мнение
                          Привет! Пиша ви от името на ЕЛАНА Трейдинг. За да са защитени парите на търгуващите, първо е добре да се избират лицензирани български инвестиционни посредници. Те са под наблюдение от надзорния орган за спазване на определени изисквания и много преди достигане до фалит ще бъдат оздравени. Лицензираните посредници членуват във Фонда за компенсиране на инвеститорите, където плащат вноски, за да има пари в този фонд: http://www.sfund-bg.com/ . Правилото на фонда е, че при случай на фалит, клиентите на посредника получават компенсация 90% от средствата си, до "таван" 40 000 лв.: http://www.sfund-bg.com/index.php?lang=1&pid=25&sid=35 . Това са правилата в България. Когато става въпрос за чуждестранен посредник, трябва да се проучи дали изобщо има лиценз някъде и да се пита съответния му надзорен орган относно действия при фалит, за да сте наясно какво може да се случи.
                          Дууубре
                          https://www.interactivebrokers.com/e...3fib_entity=uk


                          А и още едно въпросче на местна почва. Колко има у този фонд?

                          Брях, маа му стара. На IB вече кинти за реклама трябва да им искам

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Isabella Oronova Разгледай мнение
                            Е, прав сте:-) Не е най-важният фактор, по-комплексна е оценката на поведението на посредника.
                            И поведението е важно, но по важно е управлението
                            Бях ви клиент преди доста години... Но това е друга тема
                            Аман от глупаци!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                              То и Лиймън Брадърс беше на пазара от много години ама ...... С това не искам да сравнявам Елана с Лиймън и още по-малко им пожелавам съдбата, но многото години не са най-важния фактор
                              Е, прав сте:-) Не е най-важният фактор, по-комплексна е оценката на поведението на посредника.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Isabella Oronova Разгледай мнение
                                Можете да бъдете наясно, когато гледате историята на един инвестиционен посредник. Ако е на пазарите от много години, очевидно няма какво да ви се случи. Ако избирате някой, който не познавате и се е появил вчера...няма как да сте наясно какво ще се случи с него.
                                То и Лиймън Брадърс беше на пазара от много години ама ...... С това не искам да сравнявам Елана с Лиймън и още по-малко им пожелавам съдбата, но многото години не са най-важния фактор
                                Life won't wait for you.

                                Коментар

                                Working...
                                X