IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Служебна бележка от ИП

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
    Алооо, тука за ИП-та говорим и що е по-лесно да се махне лихвата, вместо авансово да удържат.
    сори Жека, преместихме се

    Коментар


    • Алооо, тука за ИП-та говорим и що е по-лесно да се махне лихвата, вместо авансово да удържат.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
        Какво се правиш на неразбрал че сравнения по абсолютна цена са неуместни, никой не ти сравнява фармата със гековия синергон, наистина би било смешно.
        И не ми пласирай трейдинга измъквайки се финтаджийската, за него не е ставало дума. Спора ни от миналото лято си беше атера/фарма и резултат от инвестицията в едното или другото след година или 2 време.
        Инак ако става дума и химаджиите си имат поне 10% дивидентна акция.
        Дори съм много булиш на нея
        точно така миналото лято говорехме и сравнявахме цените след 1-2години, ти чакаше под 2лв около 1,6 ако не се лъжа. Понеже заговори за дивиденти за това ти дадох пример с дивидентната акция на групата. А говорейки за цената на двете акции ето почти година по-късно мисля се вижда кой крив, кой прав, а след вашия дивидент ....ти е ясно какво ще стане налЕ?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
          абе ще дойдеш ти на нашия кораб ама.... само подлъга импето да му продаваш на 2,3-2,5лева
          чичо Оги дава доволно но там където са дивидентните акции :
          СФТРД ми е на цена около 1,55лева а дивиденти досега за 4г. ще са ми 62ст и капиталовата сам можеш я сметна.
          ето и Сфарм Имоти дава супер дивидент и то без да продава етажи от кулите

          п.с. и мисля че е смешно да сравняваш СОФАРМА със Синергон!
          Какво се правиш на неразбрал че сравнения по абсолютна цена са неуместни, никой не ти сравнява фармата със гековия синергон, наистина би било смешно.
          И не ми пласирай трейдинга измъквайки се финтаджийската, за него не е ставало дума. Спора ни от миналото лято си беше атера/фарма и резултат от инвестицията в едното или другото след година или 2 време.
          Инак ако става дума и химаджиите си имат поне 10% дивидентна акция.
          Дори съм много булиш на нея

          Коментар


          • Спорът тук изглежда излишен. И двата бизнеса се развиват добре. Всеки разбира се си има особености, затова не може да очакваме еднаква доходност от двете акции.
            Аз затова съм и на двете места. Вече стана 8-9 год в земята и 3 год в трейдинга, за да не споря вътрешно със себе си.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
              Май пак искаш нещо да се бъзикаме на тема Атера/Фарма
              Туй горното се едно аз да те питам - брефа и честните игри сега доста по евтини от синергона - коментари кое е по шит ?
              Не забравяй и че има бул маркет сега (докога ще видим, ама ще има хард ландинг със сигурност), а цената на фармата (за разлика от атера) не е чисто пазарна и неманипулируема, а и включва понастоящем и очаквания (прекалени според мене относно натоварването и реализацията) за новите мощности де ще се откриват скоро.

              Освен това аз съм с над 50% капиталова (половината кеширана за разлика от тебе де само купуваш) плюс над 70ст чисто дивидент съвсем скоро в джобчето.
              А ти колко печалба/дивидент взе от чича си за тая година ?

              ПС От ок. седмица имам и фарми, ма само 1.4% от портфейла. На тия нива толкова ми стига, дори е множко. Ще чакаме пак здраво потапяне за допълване.
              абе ще дойдеш ти на нашия кораб ама.... само подлъга импето да му продаваш на 2,3-2,5лева
              чичо Оги дава доволно но там където са дивидентните акции :
              СФТРД ми е на цена около 1,55лева а дивиденти досега за 4г. ще са ми 62ст и капиталовата сам можеш я сметна.
              ето и Сфарм Имоти дава супер дивидент и то без да продава етажи от кулите

              п.с. и мисля че е смешно да сравняваш СОФАРМА със Синергон!
              Last edited by tony1975; 25.05.2013, 16:50.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                Добро Ютро Пиб.
                Смяташ че ако правиш повече сделки на месец ще си по-печеливш ли?

                п.с. Годината почти преполви гледам че СФАРМ поведе на АТЕРА в цената - коментари?
                Май пак искаш нещо да се бъзикаме на тема Атера/Фарма
                Туй горното се едно аз да те питам - брефа и честните игри сега доста по евтини от синергона - коментари кое е по шит ?
                Не забравяй и че има бул маркет сега (докога ще видим, ама ще има хард ландинг със сигурност), а цената на фармата (за разлика от атера) не е чисто пазарна и неманипулируема, а и включва понастоящем и очаквания (прекалени според мене относно натоварването и реализацията) за новите мощности де ще се откриват скоро.

                Освен това аз съм с над 50% капиталова (половината кеширана за разлика от тебе де само купуваш) плюс над 70ст чисто дивидент съвсем скоро в джобчето.
                А ти колко печалба/дивидент взе от чича си за тая година ?

                ПС От ок. седмица имам и фарми, ма само 1.4% от портфейла. На тия нива толкова ми стига, дори е множко. Ще чакаме пак здраво потапяне за допълване.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                  Еее, ти ако възнамеряваш да правиш по 1 сделка месечно ..наистина няма значение за тебе през кой си. То и файдата ще ти е толкова ....ма ти си знайш.
                  Добро Ютро Пиб.
                  Смяташ че ако правиш повече сделки на месец ще си по-печеливш ли?

                  п.с. Годината почти преполви гледам че СФАРМ поведе на АТЕРА в цената - коментари?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                    Адашката каза че имало нови тарифи от април. Да и аз видях че на сайта още стои рекламата за 3% - ако искате питайте и вие, може аз да не съм разбрал.

                    п.с. Ама беше готино да си побъбря с човек, който е търгувал акции и знае за какво иде реч! На работа като се заслушам в бюлетина от БФБ или ако спомена нещо за акции - и започва едно отношение едни съжалителни погледи, все едно си слагам цялата заплата на Еврофутбол(то даже май това го приемат за по-нормално) или все едно си набивам парите по ротативки

                    Хубави празници на всички!
                    Добре де всичко разбрахме, само не разбрахме мадамата хубава ли е , умна ли е или и двете ........
                    Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                    Коментар


                    • Аз не искам да спират програмата... Просто да ги дават на време и да държат клиентите си информирани...
                      Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от vatla Разгледай мнение
                        За април има програма Money+ в отчета.
                        да и аз имам - което е странно, защото още март след проблемите със служебните бележки обещаха да ми я спрат!!!

                        Коментар


                        • За април има програма Money+ в отчета.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                            Банда,
                            от миналата седмица си имаме офис на Бенч-а в Стара Загора и от днес съм със сключен договор за международната им платформа. Излизам мощно в международни води(дано не ме потопят бързо)!

                            Да похваля в офиса на Бенч-а жената(която се оказа и адашка) - много любезна и добре си побъбрихме. Разконспирира ме - вика Вие ли пишете в инвестора под ник tony 1975
                            Програмата с лихвата върху кеш-а са я махнали!


                            Успех на всички!
                            Адашката каза че имало нови тарифи от април. Да и аз видях че на сайта още стои рекламата за 3% - ако искате питайте и вие, може аз да не съм разбрал.

                            п.с. Ама беше готино да си побъбря с човек, който е търгувал акции и знае за какво иде реч! На работа като се заслушам в бюлетина от БФБ или ако спомена нещо за акции - и започва едно отношение едни съжалителни погледи, все едно си слагам цялата заплата на Еврофутбол(то даже май това го приемат за по-нормално) или все едно си набивам парите по ротативки

                            Хубави празници на всички!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
                              те ИБ имат различни видове сметки
                              и това дето гледаш е може би за дей трейдър акаунт
                              edit: да ама не за всички си е
                              тук така пише - виж в месечна такса.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                                Еее, ти ако възнамеряваш да правиш по 1 сделка месечно ..наистина няма значение за тебе през кой си. То и файдата ще ти е толкова ....ма ти си знайш.
                                ами да,
                                купувам си някой etf или някоя хартия за неколко месеца или година и продавам.

                                Коментар

                                Working...
                                X