IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво е за вас инвестирането на борсата?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Tastarosa Разгледай мнение
    За мен борсата е кармично изкупуване на зли деяния от минали животи.
    Евала за думите човек !!! БРАВО ! Борсата е абсолютно изкупуване на предишни животи, които са били изстрадани.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от skorpio Разгледай мнение
      Бертрам, аз съм единственият човек в този форум ,който пуска реални стейтменти от реалния ми акаунт с реални цифри ,печалби,загуби ................
      Този месец ,печалбата ми е над 17 000 $,, документирано ,снимано ,показано ........ ,дай да видим извадка от твоя акаунт ,за да сравним успехите
      Празни никове могат да плюят навсякъде,но аз заставам с името си,адреса си и акаунта си пред всеки един от вас и твърдя ,че няма "инвеститор на БФБ" от тук пишещите,който да покаже и докаже по- добра годишна,месечна или дневна печалба от мен,глупака който НЕ инвестира на нашата борса
      поздравления, за което, но трябва да се съгласиш, че е важно как се развиват нещата във времето..нали така...

      ако от форекса си докарал доходност над 1000% в рамките на 8 години може да се каже, че си му хванал цаката и сега печатиш пари..иначе моментните удари са много хубаво нещо, но има и моментни загуби.

      17000 съм ги правил за 3 дни на форекса и съм ги губил за 2 часа... така, че това за мене не е инвестиране, а по-скоро спекулация.

      ако искаш да си го премериш тук има хора, които от БФБ са докарали хиляди % доходност, която едва ли си постигнал на форекса ако теглиш чертата.

      но смисълът не е в това... ти подхождаш грубо и с явно неразбиране към БФБ, но пропускаш, че БФБ не е само патките, моста, крем, оцк... за дивидентски акции БФБ предлага няколко, които бият западните си аналози.

      поздрави
      Last edited by bertram; 28.01.2013, 19:28.
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от skorpio Разгледай мнение
        Авееееееееееее маймунякк
        Данъчните при мен са като в песента
        Бял мерцедес ме преследва в живота ......

        пп - още не съм забравил,как остави работниците си без 13 заплата и се размина само с едно банкетче
        Хихих, теб ако са ти излишни едни 10% да ти пратя на лични един пейпал акаунт

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
          Лъже господа данъчни, лъже..... всички го знаем, че играе на демо
          Авееееееееееее маймунякк
          Данъчните при мен са като в песента
          Бял мерцедес ме преследва в живота ......

          пп - още не съм забравил,как остави работниците си без 13 заплата и се размина само с едно банкетче
          Last edited by skorpio; 28.01.2013, 11:18.
          Не спори с ГЛУПАК! Ще те свали на нивото си и ще те бие с опит.
          私は最高のトレーダーだ

          Коментар


          • Първоначално изпратено от skorpio Разгледай мнение
            Бертрам, аз съм единственият човек в този форум ,който пуска реални стейтменти от реалния ми акаунт с реални цифри ,печалби,загуби ................
            Този месец ,печалбата ми е над 17 000 $,, документирано ,снимано ,показано ........ ,дай да видим извадка от твоя акаунт ,за да сравним успехите
            Празни никове могат да плюят навсякъде,но аз заставам с името си,адреса си и акаунта си пред всеки един от вас и твърдя ,че няма "инвеститор на БФБ" от тук пишещите,който да покаже и докаже по- добра годишна,месечна или дневна печалба от мен,глупака който НЕ инвестира на нашата борса
            Лъже господа данъчни, лъже..... всички го знаем, че играе на демо

            Коментар


            • За мен борсата е кармично изкупуване на зли деяния от минали животи.

              Коментар


              • 1. Обучение - никой, по никакъв начин не може да те научи ако сам не си вкараш главата в торбата. Вярвам, че рано или късно ще дойдат времена, когато това наистина ще е средство за подсигуряване на старините. Надявам се до тогава да съм научил как се играе играта.

                2. Детска мечта - ако някой помни филма с Еди Мърфи "Смяна на Местата". От тогава. Имам сертификат от Софийска Стокова Борса (очевидно никога няма да ми потрябва).

                3. Себеопределяне - не може да си европеец и да не знаеш кои са трите стълба или да сравняваш борсата с хазарт. Но все пак трябва да знаеш що е то цикличност.

                4. Назидание - начин да покажа на близките и приятелите си, че парите им скрити в шкафа за препарати и парцали в мокрото помещение не е много интелигентно решение.

                5. Тръпка- всички знаете, че независимо от вложените средства, скок с двуцифрено число вдига адреналина. Много е весело да гледаш как влака профучава покрай перона. Още по-весело е от междуградския да видиш експреса как профучава към курортната зона. А най-приятно е от влака стрела да гледаш гарите като кехлибари от броеница. Любима част от вица ми е когато господ отговаря "...Ами купи си фиш, бе чедо". Което ме подсеща - който не е пробвал, няма място да поства в този форум.

                Играта не ме прави "инвеститор". За мен инвеститор е този който познава бизнеса на дружеството в което е вложил, има над 5% и участва в ОСА.
                Не мога да се определя и като спекулант - спекулант=опортюнист=предприемач. Далеч съм от знанията и възможностите за такъв.

                Желая успех на всички! Дано 2013 се превърне в един Cape Canaveral след тази дълга борсова зима. Уважавайте се и не се плюйте във форума - уважавайте мнението на всеки. Аз неграмотни във форума не виждам. Всеки има какво да каже.

                Asere
                Без кураж няма слава

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                  жив и здрав бъди, но на пазарите единственото, което има значение е дали успяваш.

                  ако си мислиш, че навън е по-лесно....успех.
                  Бертрам, аз съм единственият човек в този форум ,който пуска реални стейтменти от реалния ми акаунт с реални цифри ,печалби,загуби ................
                  Този месец ,печалбата ми е над 17 000 $,, документирано ,снимано ,показано ........ ,дай да видим извадка от твоя акаунт ,за да сравним успехите
                  Празни никове могат да плюят навсякъде,но аз заставам с името си,адреса си и акаунта си пред всеки един от вас и твърдя ,че няма "инвеститор на БФБ" от тук пишещите,който да покаже и докаже по- добра годишна,месечна или дневна печалба от мен,глупака който НЕ инвестира на нашата борса
                  Не спори с ГЛУПАК! Ще те свали на нивото си и ще те бие с опит.
                  私は最高のトレーダーだ

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от skorpio Разгледай мнение
                    На вас ,кой ви е казал че сте инвеститори бе господа ?

                    Жалкото подобие на борса ,не ви прави инвеститори, а хора с червени носове и смешни дрехи,живеещи в шатра и забавлявайки рехавата публика по скамейките .

                    Не съм търгувал на БГ борсичката,нямам намерение и да го правя занапред.
                    Който се почуства засегнат от думите ми, да счита ,че за него се отнася горното ми определение за инвеститор на БФБ .
                    Аз ви казах, че инвестирането не е занимание с цел правене на пари като самоцел
                    Инвестирането е начин на мислене, състояние на духа и начин на живот и възприемане на света - та в тая връзка няма никакво значение къде инвестираш, стига да океъ с принципите си и позициите които защитаваш - пари се правят навсякъде и условия за инвестиране има навсякъде - не всичко е еднакво обаче

                    Обаче това няма да се разбере от 98% от пишещите тук, съжалявам

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от skorpio Разгледай мнение
                      На вас ,кой ви е казал че сте инвеститори бе господа ?

                      Жалкото подобие на борса ,не ви прави инвеститори, а хора с червени носове и смешни дрехи,живеещи в шатра и забавлявайки рехавата публика по скамейките .

                      Не съм търгувал на БГ борсичката,нямам намерение и да го правя занапред.
                      Който се почуства засегнат от думите ми, да счита ,че за него се отнася горното ми определение за инвеститор на БФБ .
                      Факт е, че БФБ е нещо като дивия запад(изток) на Капиталовите пазари, но също така е и факт, че в момента в който хора като теб кажат " Е БФБ вече е нормално работеща борса с нормални участници и качествен регулатор"...тогава цените, обемите и тн ще са на съвсем други нива...това не знам дали го осъзнаваш.

                      Това дали си търгувал на 'БГ борсичката' или в Лондон/ уолстрийт/ токио.. не значи абсолютно нищо - единственото важно е дали си намерил пътя към съхранението и увеличаването на капитала.

                      По подобен начин се гледаше на БФБ 2001-ва година, но участвалите със скромни стедства тогава направиха хиляди % доходност в рамките на няма и 10 години...при това без някакви специални шамански умения (не омаловажавам..просто почти всичко качи в този период)

                      жив и здрав бъди, но на пазарите единственото, което има значение е дали успяваш.

                      ако си мислиш, че навън е по-лесно....успех.
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от skorpio Разгледай мнение
                        На вас ,кой ви е казал че сте инвеститори бе господа ?

                        Жалкото подобие на борса ,не ви прави инвеститори, а хора с червени носове и смешни дрехи,живеещи в шатра и забавлявайки рехавата публика по скамейките .

                        Не съм търгувал на БГ борсичката,нямам намерение и да го правя занапред.
                        Който се почуства засегнат от думите ми, да счита ,че за него се отнася горното ми определение за инвеститор на БФБ .
                        (Не спори с ГЛУПАК! Ще те свали на нивото си и ще те бие с опит.)-Има ли смисъл да ти се казва повече, от това което сам си написал а?Винаги е хубаво ,когато човек може сам да се определи какъв е.В случая с теб си уцелил не в десетката а даже повече.Ма......ник такъв.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от skorpio Разгледай мнение
                          На вас ,кой ви е казал че сте инвеститори бе господа ?

                          Жалкото подобие на борса ,не ви прави инвеститори, а хора с червени носове и смешни дрехи,живеещи в шатра и забавлявайки рехавата публика по скамейките .

                          Не съм търгувал на БГ борсичката,нямам намерение и да го правя занапред.
                          Който се почуства засегнат от думите ми, да счита ,че за него се отнася горното ми определение за инвеститор на БФБ .
                          Добре казано!
                          Но до десетина години икономиката може и да се стабилизира, което може и да повлияе на борсичката. Но не е сигурно!

                          Коментар


                          • На вас ,кой ви е казал че сте инвеститори бе господа ?

                            Жалкото подобие на борса ,не ви прави инвеститори, а хора с червени носове и смешни дрехи,живеещи в шатра и забавлявайки рехавата публика по скамейките .

                            Не съм търгувал на БГ борсичката,нямам намерение и да го правя занапред.
                            Който се почуства засегнат от думите ми, да счита ,че за него се отнася горното ми определение за инвеститор на БФБ .
                            Не спори с ГЛУПАК! Ще те свали на нивото си и ще те бие с опит.
                            私は最高のトレーダーだ

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Orange Ray Разгледай мнение
                              За късите продажби ли имаш предвид
                              точно

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                                Ама търговията на борсата може да носи и допълнителни загуби!
                                За късите продажби ли имаш предвид

                                Коментар

                                Working...
                                X