IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Къси продажби

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Само внимавайте къде скъсявате...Че то фундамент,фундамент....ама да не скъсявате позиция на някой чужденецЧе когато милионите говорят,фундаментът е на втора позиция.
    Ето пример...Много хора говореха ,че ХИМ е балон дори при 80-90ст цена....някои чакаха 40-50ст...други като Лорда ...цени под 10ст......Значи,ако при 80ст е била надценена,то при 1.30 е супер надценена,нали....Значи ..ЯКО КЪСО...

    Само да не се "наденете " на милионите на някой чуждестранен фондЧе докато им обясните колко е лоша тая компания...ще има марджин кол

    Айде Успех...и Умната...Ако не умната...русата

    Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа

    Коментар


    • http://btvnews.bg/svetut/startira-no...-v-evropa.html

      Така БТВ поднася новината за Financial Transactions Tax.


      Скоро няма да видите къси продажби
      Аз рядко се информирам от БТВ, ама не знам от къде се информират тези, от които зависят късите

      Коментар


      • Хипотетично може да се изкарат доста повече от 100 % от първоначално вложените гаранции при къса продажба, но трябва да се реинвестира през целия спад надолу и спадът да е сравнително еднопосочен. Ако примерно както говорите тук продадеш една акция на късо при 10 лева, вече на 7.5 лева имаш излишно обезпечение при брокера което отново го използваш за къса продажба, после на 5 лева и т.н. до фалита на компанията и 1 - 2 ст цена...
        Тава може да сработи при много голям портфейл спрямо първоначалната инвестиция.
        Защото иначе обратно движение практически винаги има през целия мечи тренд надолу и ако то започне точно в момента в който си удвоил късата си позиция с ново освободените гаранции и това са всичките активи вероятността за довнасяне на гаранционни депозити възниква много скоро и има вероятност дори да загубиш от иначе правилна идея затваряики всичките си къси в неподходящ момент...
        Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение
          Възможно е и да съм написал гпляма глупост но наистина ако го смяташ на обратно ако купиш за 1лев за да стане 10 трябват 1000% ръст
          Така ами, няма да си играем с еднопосочен билет. От 10 до 1 и след това наобратно до 10

          Коментар


          • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение
            Възможно е и да съм написал гпляма глупост но наистина ако го смяташ на обратно ако купиш за 1лев за да стане 10 трябват 1000% ръст
            за да не се объркваш, прави си сметки през левовата равностойност на сделката.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение
              Ако имаш, да речем, 1000 лева в сметката си при брокера, можеш да ги използваш като обезпечение за къса продажба на стойност 2000 лева, тъй като изискването е депозитът да е не по-малко то 50% от стойността на сделката по късата продажба. Игнорирайки транзакционни разходи и лихва за заетите акции, ако цената им падне почти до нула, ще си ги купиш без пари и ще ги върнеш на собственика им. След операцията ще имаш около 3000 лева в сметката или близо 200 процента печалба. На теория поне.
              а да, съгласен. Аз говорех за 100% директно надолу, но при леверидж, нещата се умножават по две. Успех

              Коментар


              • Възможно е и да съм написал гпляма глупост но наистина ако го смяташ на обратно ако купиш за 1лев за да стане 10 трябват 1000% ръст
                The best things in life are free. The second best things are very expensive!
                не е препоръка

                Коментар


                • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
                  и защо двеста, разбира се при стандтартната математика?
                  Ако имаш, да речем, 1000 лева в сметката си при брокера, можеш да ги използваш като обезпечение за къса продажба на стойност 2000 лева, тъй като изискването е депозитът да е не по-малко то 50% от стойността на сделката по късата продажба. Игнорирайки транзакционни разходи и лихва за заетите акции, ако цената им падне почти до нула, ще си ги купиш без пари и ще ги върнеш на собственика им. След операцията ще имаш около 3000 лева в сметката или близо 200 процента печалба. На теория поне.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение
                    Всъщност, според действащите правила за къси продажби, максималната ти печалба е теоритично около 200%, заради левъриджа, но така е само при стандартната математика.
                    и защо двеста, разбира се при стандтартната математика?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
                      аз пък все съм си мислел, че при къса продажба максумума ти е 100%, но явно съм с ограничено мислене
                      Всъщност, според действащите правила за къси продажби, максималната ти печалба е теоритично около 200%, заради левъриджа, но така е само при стандартната математика.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение
                        Честито, току що създаде нов клон на математиката!
                        Поредният...
                        Only God Can Judge me...

                        Коментар


                        • Като гледам, доста ядове ще берете, като ви пуснат късите продажби

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение
                            Също така да не забравяме, че от късите продажби се правят много пари!!!
                            Ще дам пример Продаваме акция на 10 лв. Ако акцията започне да пада ние ще я купим по-евтино след това, ако акцията падне наполовина ние обаче няма да направим 50% доходност, а 100%!!! Много е просто - когато падне наполовина тя е 5лв. Трябват ти 100% за да стане от 5 на 10 лв. Това е и доходността. Ако акцията падне до 2.5лв (-75%), вече имаме 300% доходност!!! Ако падне до стотинки доходността много бързо става над 1000%!!!!!!
                            аз пък все съм си мислел, че при къса продажба максумума ти е 100%, но явно съм с ограничено мислене

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение
                              ----------
                              Ще дам пример Продаваме акция на 10 лв. Ако акцията започне да пада ние ще я купим по-евтино след това, ако акцията падне наполовина ние обаче няма да направим 50% доходност, а 100%!!! Много е просто - когато падне наполовина тя е 5лв. Трябват ти 100% от 5, за да стане 10 лв. Това е и доходността. Ако акцията падне до 2.5лв (-75%), вече имаме 300% доходност!!! Ако падне до стотинки доходността много бързо става над 1000%!!!!!!
                              ----.
                              Честито, току що създаде нов клон на математиката!

                              Коментар


                              • Също така да не забравяме, че от късите продажби се правят много пари!!!
                                Ще дам пример Продаваме акция на 10 лв. Ако акцията започне да пада ние ще я купим по-евтино след това, ако акцията падне наполовина ние обаче няма да направим 50% доходност, а 100%!!! Много е просто - когато падне наполовина тя е 5лв. Трябват ти 100% за да стане от 5 на 10 лв. Това е и доходността. Ако акцията падне до 2.5лв (-75%), вече имаме 300% доходност!!! Ако падне до стотинки доходността много бързо става над 1000%!!!!!!
                                Така, че няма какво да се лъжем - от къси продажби могат да се правят МНОГО ПАРИ, особено на нашата борса. Сега има малък проблем, че в момента сме в подем и е малко опасно за къси продажби, особено след 4 години спад. Нищо, важното е да се уцелва посоката, а когато дойде новата рецесия ще ликувам!!!! Защото тогава се правят истинските пари.
                                Last edited by LuckyYou; 18.01.2013, 09:47.
                                The best things in life are free. The second best things are very expensive!
                                не е препоръка

                                Коментар

                                Working...
                                X