IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ПФ Доверие как управляват парите ни

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • да в профит има материал - тъкмо щях да го изплющя!!!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nedev75 Разгледай мнение
      Всъщност като погледнах КСО това което писах долу си е останало проект на КФН за изменение и допълнение на КСО-НЕ СА намалили нищо и няма да намалят.
      Доверие уж намалиха таксата от 5 на 4.5% и от общите активи от 1% на о.0.9% в края на миналата година.Явно лобито е много силно и тези такси няма кой да ги пипне.
      Става въпрос за 5% от доходността която са постигнали а не от вноската

      Коментар


      • Всъщност като погледнах КСО това което писах долу си е останало проект на КФН за изменение и допълнение на КСО-НЕ СА намалили нищо и няма да намалят.
        Доверие уж намалиха таксата от 5 на 4.5% и от общите активи от 1% на о.0.9% в края на миналата година.Явно лобито е много силно и тези такси няма кой да ги пипне.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
          Според мен по-правилно би било 20% от годишната печалба - ако я има. В противен случай става така, че те печелят много повече /ако въобще ние печелим/ и абсолютно сигурно от осигурените. Ще видите като се стигне до реализацията на тези пари какви врътки ще стават. За да се плаща на старите осигурени, парите на новите ще се набутват в някоя куха схема, от където пък едната част ще се въръщат обратно за другите, които сега получават. Това докато паричният поток излиза положителен. След това айде .............. Ако сме живи ще гледаме творчества.....
          Какви са тия 20%?5 са достатъчни стига лакомия

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nedev75 Разгледай мнение
            Действително набутването е огромно в какъвто и фонд да си.Но без УПФ няма да минем.Аз дълго време се заблуждавах, че има полза и за това внасях и доброволно.Хванах ги в крачка за доходността и веднага реших да прекратя.Едва миналата седмица, след солидно мотане си закрих партидата и взех парите, а трябваше да стане в началото на месеца.
            Въпроса е че чисто законодателно трябваше по агресивно да се намали таксата им от 5% , което си е жив обир.По закон през 2019 трябва да падне до 2.5%, а таксата от 1% от общите активи в момента е 0.7% и през 2016 ще е паднала до 0.5%.
            Според мен по-правилно би било 20% от годишната печалба - ако я има. В противен случай става така, че те печелят много повече /ако въобще ние печелим/ и абсолютно сигурно от осигурените. Ще видите като се стигне до реализацията на тези пари какви врътки ще стават. За да се плаща на старите осигурени, парите на новите ще се набутват в някоя куха схема, от където пък едната част ще се въръщат обратно за другите, които сега получават. Това докато паричният поток излиза положителен. След това айде .............. Ако сме живи ще гледаме творчества.....

            Коментар


            • Действително набутването е огромно в какъвто и фонд да си.Но без УПФ няма да минем.Аз дълго време се заблуждавах, че има полза и за това внасях и доброволно.Хванах ги в крачка за доходността и веднага реших да прекратя.Едва миналата седмица, след солидно мотане си закрих партидата и взех парите, а трябваше да стане в началото на месеца.
              Въпроса е че чисто законодателно трябваше по агресивно да се намали таксата им от 5% , което си е жив обир.По закон през 2019 трябва да падне до 2.5%, а таксата от 1% от общите активи в момента е 0.7% и през 2016 ще е паднала до 0.5%.
              Last edited by nedev75; 24.03.2014, 22:44.

              Коментар


              • аз доброволния го изтеглих и се пробвам да го управлявам сам!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
                  Не гледай само последната година, година и половина. Спомни си какво се случи с финансовите пазари през 2008 г.

                  П.П. Сори, сега видях, че си смятал за последните 3 и 1/2 години...
                  Трябваше от началото да сметна, но ме мързеше. А и данните не са пълни, няма ги някои неща, за да не можеш да изчисляваш както си поискаш.
                  Определено ако е от 2001г до сега няма да има доходност никаква.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                    ...доходоността никак не е висока, ама никак и то за време, през което пазарите са били нагоре...
                    Не гледай само последната година, година и половина. Спомни си какво се случи с финансовите пазари през 2008 г.

                    П.П. Сори, сега видях, че си смятал за последните 3 и 1/2 години...
                    Last edited by Чичо Манчо; 24.03.2014, 19:05.
                    Vanitas vanitatum...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BatSvetlio Разгледай мнение
                      М'чета, ае сега си сложете и 5 процента такса за всяка вноска и ще се доближите до истината (друг е въпроса дали ще ви хареса). А пък ако сравните полученото със средногодишната инфлация за съответния период ще ви се доплаче... Частните прнсионни фондове в този си вид са абсолютно безполезни!
                      да уточна, изчислявах на удържана от мен сума, т.е. преди тези 5%
                      доходонстта никак не е висока, ама никак и то за време, през което пазарите са били нагоре
                      като се отпуснат малко и излизам на минус
                      а като сложа инфлацията - то защо ми е фонд, само да губя от тях ли?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BatSvetlio Разгледай мнение
                        М'чета, ае сега си сложете и 5 процента такса за всяка вноска и ще се доближите до истината (друг е въпроса дали ще ви хареса). А пък ако сравните полученото със средногодишната инфлация за съответния период ще ви се доплаче... Частните прнсионни фондове в този си вид са абсолютно безполезни!
                        Да за нас са безполезни но тия дето лапкат са си голяма далавера

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                          незнаех за управлението
                          коригирам се - доходността ми е 2,76%
                          М'чета, ае сега си сложете и 5 процента такса за всяка вноска и ще се доближите до истината (друг е въпроса дали ще ви хареса). А пък ако сравните полученото със средногодишната инфлация за съответния период ще ви се доплаче... Частните прнсионни фондове в този си вид са абсолютно безполезни!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от cymru Разгледай мнение
                            Цената на дял се дава след начисляване на таксата за управление. Предполагам говориш за УПФ, защото в ДПФ има 10% такса върху докараната доходност.
                            незнаех за управлението
                            коригирам се - доходността ми е 2,76%

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от cymru Разгледай мнение
                              Цената на дял се дава след начисляване на таксата за управление. Предполагам говориш за УПФ, защото в ДПФ има 10% такса върху докараната доходност.
                              Е в ДПФ си приспадаш 10% данък.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                                Преди малко изчислих, че за последните 3,5 години чистата ми доходност от ПФ /след такси/ е 2,76% годишно. От справката им не видях годишната такса за управление от 1%!!!! Ако сложа и нея от 1% годишно върху активите, излиза 1,82% годишна доходност. Долу горе делим по равно с тях, риска обаче е в мен.
                                Трябва да се има предвид, че периода от есента на 2010г до сега е май само с ръстове на пазарите. Ако има и спадове???
                                Много ли е? Малко ли е?
                                Цената на дял се дава след начисляване на таксата за управление. Предполагам говориш за УПФ, защото в ДПФ има 10% такса върху докараната доходност.
                                Не-заслужил инвеститор

                                Коментар

                                Working...
                                X