IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Електро България АД (CEZE)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение

    Здрасти, под еднократен ефект ако разбираш 32 М лева по делото с НЕК, не мога да разбера толкова ли е трудно да уврите, че тези пари не идват от въздуха или за сметка на някой друг, а това е част от печалбата на дружестото, която беше провизирана, а след това беше реинтегрирана. Освен това вече няма сла договори, а цената за небитовите абонати е малко по-друга. Та като го изгладиш P/E изглежда по-иначе. А като имаш и беззъб КЕВР, който не ти бърка в джоба с милиони, а мило ти коригира ценовото предложение за следващите три години, работата става муци. Не че има значение, но за мен водещото не е P/E, а цената на Гинчето, която предполагам ще е минумум 10 М евро над кеша, който вече кой го знае колко е. Та според мен цената за 67 % ще е над 70 М евро, което ако можеш да смяташ, ще видиш колко е. Разчитам и на некои други нещица, но ще ги запазя за собствена консумация. Наздраве!
    10 млн. евро над 60 млн. кеш в компанията, за 67 % дял! хахаха!
    Last edited by RUBLA; 29.03.2018, 15:49.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

      Нищо подобно, ако махнеш еднократните ефекти, и изгладиш резултат за последните няколко години, няма да посмееш да гледаш P/E, ще ти се стори много високо и тогава ще си благодарен ако ти дадет кеша при търговоото! За какви 40 к говориш, хахаха!
      Имам акции!
      Здрасти, под еднократен ефект ако разбираш 32 М лева по делото с НЕК, не мога да разбера толкова ли е трудно да уврите, че тези пари не идват от въздуха или за сметка на някой друг, а това е част от печалбата на дружестото, която беше провизирана, а след това беше реинтегрирана. Освен това вече няма сла договори, а цената за небитовите абонати е малко по-друга. Та като го изгладиш P/E изглежда по-иначе. А като имаш и беззъб КЕВР, който не ти бърка в джоба с милиони, а мило ти коригира ценовото предложение за следващите три години, работата става муци. Не че има значение, но за мен водещото не е P/E, а цената на Гинчето, която предполагам ще е минумум 10 М евро над кеша, който вече кой го знае колко е. Та според мен цената за 67 % ще е над 70 М евро, което ако можеш да смяташ, ще видиш колко е. Разчитам и на некои други нещица, но ще ги запазя за собствена консумация. Наздраве!
      Last edited by RUBLA; 29.03.2018, 15:49.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение

        На скромното дружество "ЧЕЗ трейд" АД автора е дал P/E 13, ако е приемем, че много по-нескромното "ЧЕЗ електро" АД е оценено на половина, тоест на 6,5 P/E всеки може да сметне какво се получава. А и ако разпределението е 26 М евро за непубличните/ББ фифти писа за нетните им задължения/, 230 М евро за "ЧЕЗ разпределение" АД/има кредит за рефинансиране, което тежи на цената/ и останат 70 М евро за Електрото/няма да посмеят да го оферират под или за сумата на кеша, че ще настане вой от който Гинчето нема нужда/, то пак отива над 40 К. Пък ако ББ фифти не е прав и другарите чехи решат да не си зарезват 80 М евро кеш/тия не са по зарезването/ и ако и ако...Мани не ми се мисли. Ако не позная, повече нема да пипна Стела артоа. В този ред на мисли останаха само две промоционални по 27 К/не са мой/ и нека някои добри хора да ги вземат, че като видя пет цифрено зелено в инфостока и ми става едно такова леко,леко. Не са препоръки, а мечти за сбъдване.
        Нищо подобно, ако махнеш еднократните ефекти, и изгладиш резултат за последните няколко години, няма да посмееш да гледаш P/E, ще ти се стори много високо и тогава ще си благодарен ако ти дадет кеша при търговоото! За какви 40 к говориш, хахаха!
        Имам акции!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение

          На скромното дружество "ЧЕЗ трейд" АД автора е дал P/E 13, ако е приемем, че много по-нескромното "ЧЕЗ електро" АД е оценено на половина, тоест на 6,5 P/E всеки може да сметне какво се получава. А и ако разпределението е 26 М евро за непубличните/ББ фифти писа за нетните им задължения/, 230 М евро за "ЧЕЗ разпределение" АД/има кредит за рефинансиране, което тежи на цената/ и останат 70 М евро за Електрото/няма да посмеят да го оферират под или за сумата на кеша, че ще настане вой от който Гинчето нема нужда/, то пак отива над 40 К. Пък ако ББ фифти не е прав и другарите чехи решат да не си зарезват 80 М евро кеш/тия не са по зарезването/ и ако и ако...Мани не ми се мисли. Ако не позная, повече нема да пипна Стела артоа. В този ред на мисли останаха само две промоционални по 27 К/не са мой/ и нека някои добри хора да ги вземат, че като видя пет цифрено зелено в инфостока и ми става едно такова леко,леко. Не са препоръки, а мечти за сбъдване.
          Според мен автора казва че дори и да раздуят оценката на непубличните на макс, пак има потенциал пред публичните

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dici Разгледай мнение
            Има 30% потенциал общо за двете, ако автора е прав.
            На скромното дружество "ЧЕЗ трейд" АД автора е дал P/E 13, ако е приемем, че много по-нескромното "ЧЕЗ електро" АД е оценено на половина, тоест на 6,5 P/E всеки може да сметне какво се получава. А и ако разпределението е 26 М евро за непубличните/ББ фифти писа за нетните им задължения/, 230 М евро за "ЧЕЗ разпределение" АД/има кредит за рефинансиране, което тежи на цената/ и останат 70 М евро за Електрото/няма да посмеят да го оферират под или за сумата на кеша, че ще настане вой от който Гинчето нема нужда/, то пак отива над 40 К. Пък ако ББ фифти не е прав и другарите чехи решат да не си зарезват 80 М евро кеш/тия не са по зарезването/ и ако и ако...Мани не ми се мисли. Ако не позная, повече нема да пипна Стела артоа. В този ред на мисли останаха само две промоционални по 27 К/не са мой/ и нека някои добри хора да ги вземат, че като видя пет цифрено зелено в инфостока и ми става едно такова леко,леко. Не са препоръки, а мечти за сбъдване.

            Коментар


            • Има 30% потенциал общо за двете, ако автора е прав.

              Коментар


              • ...
                Резултатът е 96.7 млн. лв обща стойност на непубличните дружества (ЧЕЗ ИКТ България е 100% дъщерно на ЧЕЗ Разпределение), което означава възможна минимална стойност на мажоритарните дялове в ЧЕЗ Разпределение и ЧЕЗ Електро в размер на 540.9 млн.лв. Съгласно цените на затваряне на тези дружества към 22 март 2018, пазарната капитализация на двете мажоритарни участия е 416.3 млн.лв. Сравнявайки двете стойности виждаме, че е налице потенциал пред общата цена на двете дружества*.

                http://ffbh.bg/blog/?p=292

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                  Играчите се опитаха да раздрусат крушата, но май нищо не капна....
                  Не знам кой стои пред, под , над, зад и т.н. Гинчето, ама нещо ми прави много вежливо впечатление. Сутринта в някакъв сутрешен блок, някакви капацитети обсъждаха сделката и представителят на БСП се изцепи, че това не е сделка, а афера и след това побърза да добави, че не е член на комисията за ЧЕЗ в НС, не обявава официалната позиция на БСП, а просто ей така бил дошъл да си каже личното мнение. Ела ме ритни. Корнелия взе да мълчи мъдро, Радев прати КСНС за 24 април, сиреч след като вече ще се е произнесла КЗК и топката ще е в КЕВР и КФН. КЕВР вече си каза позицията, а при толкова шум, търговото мисля ще е на добри цени и КФН ще го пусне или ще има малко аху иху, демек защита на миноритарите и ще го пуснат от вторият път, на малко по-висока и те така, размисли и страсти.

                  Коментар


                  • Играчите се опитаха да раздрусат крушата, но май нищо не капна....

                    Коментар


                    • Цената на търсенето се изравни с тази, на която последно имаше сделка. Хайде моля, още малко усилия и да видим малко нещо зелено, че от това червеното вече ми се вомира.

                      Коментар


                      • За първи път имам категорично противоположни очаквания сам за себе си. Изненадаха ме и съм решил да държа на инат, пък да видим.
                        Не е препоръка

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение

                          Тоест над 40 000 на акция
                          Само кеша е 60 М евро, няма кредити към банки, възможен як дивидент, ама да изчакаме още малко...Не е препоръка за ППЦК.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение

                            Много се надявам да са 70 М евро.
                            Тоест над 40 000 на акция

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                              Колко са за тук?

                              От дружеството, определено да закупи активите на ЧЕЗ в България - "Инерком" не са дали най-високата цена за купуването на активите на ЧЕЗ. Бизнесът на фирмата се финансира от банки и две непрозрачни структури - "Score Trade" и "Global Victory Trust". Това става ясно от ново разследване на чешки медии, цитирано от БНР.

                              Разследването на чешките журналисти показва, че от индийската компания "Индия Пауър" заедно с малка българска компания "Фючър Енерджи" са предложили малко над 17 милиона евро по-висока цена за българските активи на ЧЕЗ от компанията на Гинка Върбакова.

                              Въпреки това, офертата на "Инерком" е оценена като по-благоприятна, заяви пред БНР чешкият журналист Петър Кубка.

                              Разследване на чешкия репортер Зузана Кубатова, публикувано в най-големия информационен портал на Чехия seznam.cz заедно с видео показва, че "Индия пауър" съвместно с по-малка българска фирма - "Фючър енерджи" е направила почти 20 милиона евро по-висока оферта в търга.

                              Тази оферта е била за 360 милиона евро и падежът й е бил за пет години. На второ място е била "Инерком", която иска да купи ЧЕЗ за 342,5 милиона евро, но падежът - девет месеца.
                              http://www.banker.bg/upravlenie-i-bi...tivite-na-chez
                              Много се надявам да са 70 М евро.

                              Коментар


                              • Колко са за тук?

                                От дружеството, определено да закупи активите на ЧЕЗ в България - "Инерком" не са дали най-високата цена за купуването на активите на ЧЕЗ. Бизнесът на фирмата се финансира от банки и две непрозрачни структури - "Score Trade" и "Global Victory Trust". Това става ясно от ново разследване на чешки медии, цитирано от БНР.

                                Разследването на чешките журналисти показва, че от индийската компания "Индия Пауър" заедно с малка българска компания "Фючър Енерджи" са предложили малко над 17 милиона евро по-висока цена за българските активи на ЧЕЗ от компанията на Гинка Върбакова.

                                Въпреки това, офертата на "Инерком" е оценена като по-благоприятна, заяви пред БНР чешкият журналист Петър Кубка.

                                Разследване на чешкия репортер Зузана Кубатова, публикувано в най-големия информационен портал на Чехия seznam.cz заедно с видео показва, че "Индия пауър" съвместно с по-малка българска фирма - "Фючър енерджи" е направила почти 20 милиона евро по-висока оферта в търга.

                                Тази оферта е била за 360 милиона евро и падежът й е бил за пет години. На второ място е била "Инерком", която иска да купи ЧЕЗ за 342,5 милиона евро, но падежът - девет месеца.
                                http://www.banker.bg/upravlenie-i-bi...tivite-na-chez

                                Коментар

                                Working...
                                X