IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Електро България АД (CEZE)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

    При Енерго Про имаше скуиз аут за това мажо след търговото спокойно може да даде големият дивидент без от него да изтича в чужди джобове .Тук ако приемем че търговото е на по ниска цена и по големия миноритр не приеме(което ме съмнява) може след търговото мажо да направи голямо увеличение и да разводни до много нисък дял този на миноритарите преди да предприеме раздаване на дивиденти.А логиката на Батя за това дали риска при акции с по-голяма абсолютна стойност е по-малът от тези с малка не я вдявам,за мен риска е един и същ.
    на Батя логиката е точно обратната и е прав - при акции с по-голяма стойност, дето са ти съответно (и резонно), по-голям размер от порфейла, може да се получи по-голям конфуз. Пускат ти едно увеличение само за тяхни хора на 1000 лева и с твоите 25К на акции са тотално чао. Иначе гледаме мача и чакаме съдията да ни пусне да играем до гол
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение

      Ако бях останал в Енерго про, само през първата година от "непубличноста" инвестицията ми, щеше да се изплати двойно. А в конкретният случай за 1 CZ, дали ще остане публично, не зависи нито от чехи, нито от гинки и т.н. Обикновенно когато се чудя как да постъпя, гледам по-големите от мен какво правят. Търговото ще трябва да е с много примамлива цена, че да бъде прието от основният миноритар.
      При Енерго Про имаше скуиз аут за това мажо след търговото спокойно може да даде големият дивидент без от него да изтича в чужди джобове .Тук ако приемем че търговото е на по ниска цена и по големия миноритр не приеме(което ме съмнява) може след търговото мажо да направи голямо увеличение и да разводни до много нисък дял този на миноритарите преди да предприеме раздаване на дивиденти.А логиката на Батя за това дали риска при акции с по-голяма абсолютна стойност е по-малът от тези с малка не я вдявам,за мен риска е един и същ.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

        Много е рисковано да държиш акции в непулбично дружество.. могат така да ти разводнят капитала че свят да ти се завие!
        Особено опасно е при акции с висока единична стойност..
        Ако бях останал в Енерго про, само през първата година от "непубличноста" инвестицията ми, щеше да се изплати двойно. А в конкретният случай за 1 CZ, дали ще остане публично, не зависи нито от чехи, нито от гинки и т.н. Обикновенно когато се чудя как да постъпя, гледам по-големите от мен какво правят. Търговото ще трябва да е с много примамлива цена, че да бъде прието от основният миноритар.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение
          Господа, сега има еднократен ефект, през второто тримесечие може нищо да няма, но след първи юли ще има нови цени. Както сте забелязали от таблиците на КЕВР, цените на Чез са доста по-ниски от тези на Енерго про примерно. Постепенно ще се стигне до изравняване, още повече, че тока по нощната тарифа се продава на загуба. Ясно е че няма да им гласуват каквото искат, но и 3 % да е увеличението, можете да сметнете колко ще са допълнителните приходи и печалба. Ако Гинка вземе та купи, добре, ще има търгово, но пък после тя ще трябва да погасява едни кредити, което поне на теория би трябвало да става през дивидентите от двата ЧЕЗа. Общо взето ако има търгово мисля да се разделя с една акция и да допълня малко други работи, а останалите ще ги стискам. При Енерго про АД веднъж вече таковата, втори път не искам.
          Много е рисковано да държиш акции в непулбично дружество.. могат така да ти разводнят капитала че свят да ти се завие!
          Особено опасно е при акции с висока единична стойност..

          Коментар


          • Господа, сега има еднократен ефект, през второто тримесечие може нищо да няма, но след първи юли ще има нови цени. Както сте забелязали от таблиците на КЕВР, цените на Чез са доста по-ниски от тези на Енерго про примерно. Постепенно ще се стигне до изравняване, още повече, че тока по нощната тарифа се продава на загуба. Ясно е че няма да им гласуват каквото искат, но и 3 % да е увеличението, можете да сметнете колко ще са допълнителните приходи и печалба. Ако Гинка вземе та купи, добре, ще има търгово, но пък после тя ще трябва да погасява едни кредити, което поне на теория би трябвало да става през дивидентите от двата ЧЕЗа. Общо взето ако има търгово мисля да се разделя с една акция и да допълня малко други работи, а останалите ще ги стискам. При Енерго про АД веднъж вече таковата, втори път не искам.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение

              Колега, знам че по принцип пишеш доста негативно за дружеството, понякога с право..но в случая, дори като махнеш еднократния ефект от неустойката, пак има ръст на брутната печалба с близо 30%.
              Пък и еднократния ефект не е лош...3,8 милиона.. какво не му харесваш?
              Не мисля, колегата се стреми по-скоро да е обективен, но в никакъв случай не е "доста негативен", ако се загледаш в мненията му!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

                Това е единствената причина за ръста на печалбата. Проблема е че първото тримесечие трябва да е най-доброто за годината
                Колега, знам че по принцип пишеш доста негативно за дружеството, понякога с право..но в случая, дори като махнеш еднократния ефект от неустойката, пак има ръст на брутната печалба с близо 30%.
                Пък и еднократния ефект не е лош...3,8 милиона.. какво не му харесваш?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                  Има големи приходи от неустойка от Фючър енерджи
                  Това е единствената причина за ръста на печалбата. Проблема е че първото тримесечие трябва да е най-доброто за годината

                  Коментар


                  • Има големи приходи от неустойка от Фючър енерджи

                    Коментар


                    • На ОСА-то миналата година след като им отрязаха договорите с Чез България и обясняваха каква грешка правят акционерите и как аутсорсването на тези услуги "... ще доведе до същесвено увеличение на разходите" /стр. 11 в пояснителните бележки/.
                      На мен ми изглежда точно обратното от цифрите за първото тримесечие.

                      Коментар


                      • Аз пак да съм критичния:
                        - кинтите намаляват с 20 милки
                        - основният ръст на печалбата идва от "други" приходи
                        Иначе си е супер дружеството, дано го оценят на по-малко и да има повече за търговото на Разпределението, където имам акции Бъзикам се, естествено. Успех!
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение

                          По ме интересува, че без сла договори и с новите цени, ЕБИДТА ше отиди на около 30 М. Ако приемем, че за 90 % монополист е реално да има сделка на 7-8 ЕБИДТА, ти сметни акциите колко струват реално. А и нали и ти имаш, така че споко и успех!
                          Чакам 34K и да си ги продавам!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

                            Колко стана P/E?
                            По ме интересува, че без сла договори и с новите цени, ЕБИДТА ше отиди на около 30 М. Ако приемем, че за 90 % монополист е реално да има сделка на 7-8 ЕБИДТА, ти сметни акциите колко струват реално. А и нали и ти имаш, така че споко и успех!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение
                              Я 6 М печалба за Q 1, БиБи форти шо стана бре, нали немало откъде да печелят и въртели милярдите на загуба.
                              Колко стана P/E?

                              Коментар


                              • Я 6 М печалба за Q 1, БиБи форти шо стана бре, нали немало откъде да печелят и въртели милярдите на загуба.

                                Коментар

                                Working...
                                X