IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Електро България АД (CEZE)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Коментар


    • Уважаеми дами и господа,

      На основание чл. 148б във връзка с чл. 100т от ЗППЦК, „ЧЕЗ Електро България” АД („Дружеството”) Ви уведомява, че на 15.04.2021 г. чрез имейл до неговия Директор „Връзки с инвеститорите” Дружеството беше уведомено от Универсален пенсионен фонд „Съгласие“ („УПФ „Съгласие““) за това, че Фондът е придобил пакет акции на Дружеството чрез сделки.
      В резултат на извършените сделки пакетът акции, притежавани от УПФ „Съгласие“, надвишава 5% от броя на гласовете в общото събрание на Дружеството.

      С уважение,
      Радослав Димитров, Директор „Връзки с инвеститорите”

      Коментар


      • Първоначално изпратено от wild at heart Разгледай мнение

        Факт. Дивидентът при електрото ще облекчи и купувача при финансирането на сделката - не първо да плати 20 милиона повече и после да си ги взима под формата на дивидент след време.
        Цената по договор беше договорена преди 2 години и е фиксирана. Затова сега чистят печалбата, която е натрупана за този период чрез дивидент. Очаквам същото и за Разпределението (и там има над 50 млн.лв печалба за периода), но тъй като няма извънредна събрание, може да се направи на редовното събрание през юни.
        Иначе поздравления на всички акционери! На мен това ми е позицията с над 80% тегло

        Коментар


        • Първоначално изпратено от wild at heart Разгледай мнение

          Факт. Дивидентът при електрото ще облекчи и купувача при финансирането на сделката - не първо да плати 20 милиона повече и после да си ги взима под формата на дивидент след време.
          Много ми е гот, ще си позволя прогноза, търговото при Разпределение ще е до 313. Успех! Не е препоръка!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

            И да няма дивидент при Разпределението, факта че тук се разпределя към Електрото преди търговото сам по себе си прехвърля стойност от общата цена към разпределителното дружество .
            Както написах и по-рано не съм оптимист за дивидент при Чез Разпределение, ако принципа е същия както при Електро или ще бъде символичен. Има логика в това което си написъл, но имам едно на ум когато купувач е Еврохолд. При Geopost и DPD е друго ... скоро ще разберем. Надявам се в крайна сметка всички да сме доволни.
            Last edited by Innocent; 08.04.2021, 22:11.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

              И да няма дивидент при Разпределението, факта че тук се разпределя към Електрото преди търговото сам по себе си прехвърля стойност от общата цена към разпределителното дружество .
              Факт. Дивидентът при електрото ще облекчи и купувача при финансирането на сделката - не първо да плати 20 милиона повече и после да си ги взима под формата на дивидент след време.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

                Мнението ми за Чез Разпределение съвпада с твоето. Надявам се на много добра цена при търговото. Поздравление за Чез Електро.
                И да няма дивидент при Разпределението, факта че тук се разпределя към Електрото преди търговото сам по себе си прехвърля стойност от общата цена към разпределителното дружество .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от wild at heart Разгледай мнение

                  Благодаря. Днес купих още стотина акции на разпределението - хубаво е да се вдига средно-претеглената шестмесечна цена за всеки случай преди търговото. До края на този месец средно-претеглената ще се вдигне и без търговия, защото през октомври имаше голям обем сделки на по-ниски нива. Вярвам, че ще имаме повод да се почерпим скоро и за разпределението. Успех и на теб и всички, държащи позицията!
                  Да знам. Следя средната цена 6 месеца назад. Благодаря. Успех на всички колеги притежаващи акции на двете дружества.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение

                    Там имах доста и ги продадох със супер печалба. Но имат кредити и задължителни инвестиции. От тук в следващите години ще се плаща кредит. Знаете какво означава това! Наздраве!
                    много вероятно е да си ги продал на мен - купувам постоянно от юни насам и от двете дружества, така че благодаря

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

                      Мнението ми за Чез Разпределение съвпада с твоето. Надявам се на много добра цена при търговото. Поздравление за Чез Електро.
                      Благодаря. Днес купих още стотина акции на разпределението - хубаво е да се вдига средно-претеглената шестмесечна цена за всеки случай преди търговото. До края на този месец средно-претеглената ще се вдигне и без търговия, защото през октомври имаше голям обем сделки на по-ниски нива. Вярвам, че ще имаме повод да се почерпим скоро и за разпределението. Успех и на теб и всички, държащи позицията!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от wild at heart Разгледай мнение

                        Електро за разлика от Разпределението има освен много неразпределена печалба и много свободен кеш и никакви задължения. Така че едва ли някакъв съществен дивидент може да се очаква при разпределението. Но пък при разпределението се надявам на реалистична цена на търговото. И там имам много.
                        Там имах доста и ги продадох със супер печалба. Но имат кредити и задължителни инвестиции. От тук в следващите години ще се плаща кредит. Знаете какво означава това! Наздраве!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от wild at heart Разгледай мнение

                          Електро за разлика от Разпределението има освен много неразпределена печалба и много свободен кеш и никакви задължения. Така че едва ли някакъв съществен дивидент може да се очаква при разпределението. Но пък при разпределението се надявам на реалистична цена на търговото. И там имам много.
                          Мнението ми за Чез Разпределение съвпада с твоето. Надявам се на много добра цена при търговото. Поздравление за Чез Електро.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение

                            Честито! Ще има още! Бъдете здрави!
                            Електро за разлика от Разпределението има освен много неразпределена печалба и много свободен кеш и никакви задължения. Така че едва ли някакъв съществен дивидент може да се очаква при разпределението. Но пък при разпределението се надявам на реалистична цена на търговото. И там имам много.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dici Разгледай мнение

                              Ще си позволя да се самоцитирам!
                              мъдро и правилно - така че няма нужда от скромност.
                              Last edited by wild at heart; 08.04.2021, 21:22.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dici Разгледай мнение

                                Ще си позволя да се самоцитирам!
                                Честито! Ще има още! Бъдете здрави!

                                Коментар

                                Working...
                                X