IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Да взимат лиценза и да се приключва... После ще мум мислим...
    Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

    Коментар


    • Отнемането на лиценза + политическите сътресения на кабинета + забавянето на икономиката в ЕС може да доведе до фалит на държавата.

      1. Резервът е под санитарния минимум
      2. Цената на Българския дълг се увеличава
      3.Отнемането на лиценза на ЧЕЗ ще доведе до близки до нулата ПЧИ и чужди портфейлни инвестиции.
      4. Търговската сметка ще е на минус, заради забавяне в европа
      5. Капиталовата сметка ще е на минус / след отнемане на лиценза на ЧЕЗ забравете за чужди инвеститори.
      6.Няма достатъчен буфер в резерва, за да покрива дефицитите и да поддържа борда.
      7.Изхода ще е емитиране на големи количества дълг на по-високи лихви, което ще е пагубно за България.
      8. Миналата седмица ни даваха за пример в Европа, а сега сме на път да станем АНТИ–ПРИМЕР.
      Veni, Vidi, Vici

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
        ...Иначе според мен не 3 ами 30 дружества следваше да има и да се конкурират помежду си на един пазар, а не да се създават олигополи. ...
        Това няма да свали цената на тока, която плащаш, само ще се заблуждаваш че си избрал нещо сам. Знаеш ли защо много от предприятитята, които са опитвали да купуват ток на свободния пазар се отказват? Нищо не може да свали цената повече от държавния монопол /при желание/, който се упражнява в момента чрез ДКЕВР.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
          Аз и на бърбъна и на входа в дискотеките
          Полека-лека ме печелите за каузата на протеста

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
            Все ми е тая.. Искам намаление на цените на тока с поне 50% (възможно - при това без големи проблеми за енергетиката или финансите на страната), а дали ще е Боко или друг, не ми пука.
            А хляб по 20 стотинки и мляко по 15 не искаш ли? Имах те за сериозен форумец и те четях с удоволствие, но в тази тема говориш пълни глупости, без да се убиждаш.
            Само още нещо - в България се консумира страшно много ток за размера на стопанството, в тройката сме отзад напред по енергийна ефективност, а ти си тръгнал да искаш по-евтин ток, щели да консумират хората повече - сигурно ще топлят въздуха навън

            Коментар


            • Първоначално изпратено от DidoDinev Разгледай мнение
              Аз искам намаление и на нафтата, ама не смея да си го кажа
              Аз и на бърбъна и на входа в дискотеките
              http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

              Коментар


              • Хахахаха току що докато прехвърлям каналите и оп гледам Боката казва пред журналисти че отнема лиценза на ЧЕЗ. Честито на печелившите

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                  Спрат ли търговията ще стане още по-зле, а и това е временна паника
                  Часът е 13:40, до края на деня не остава много. Мисля, че довечера няма да му се размина на Боко, той може би това изчаква да види. На мен ми намирисва на натиск върху ДКЕВР, а може и цирк за натиск върху ЧЕЗ - катаджийски номера
                  Лично мнение, необвързващо!
                  Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Silver Fox Разгледай мнение
                    Топлофикация, НЕК, БЕХ и всякакви държавни пиявици от този сорт са виновни.НЕК бил на загуба, ами да направят една финансова ревизия на дружеството и да видим какво ще излезе от там, но тази черна кутия никой не смее да отвори ........
                    На загуба са защото, само с роднина-милицонер не става http://borsi.dir.bg/_wm/library/item...5&df=8&dflid=3
                    http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                      Все ми е тая.. Искам намаление на цените на тока с поне 50% (възможно - при това без големи проблеми за енергетиката или финансите на страната), а дали ще е Боко или друг, не ми пука.
                      Аз искам намаление и на нафтата, ама не смея да си го кажа

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                        Все ми е тая.. Искам намаление на цените на тока с поне 50% (възможно - при това без големи проблеми за енергетиката или финансите на страната), а дали ще е Боко или друг, не ми пука.
                        Това няма как да стане, освен ако не се субсидира през бюджета... който пак ти го пълниш през данъците си

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от softohold Разгледай мнение
                          То и в момента те имат над 20% чрез ЦКБ Ад и др. в групата
                          Бати Бойко догуварят Напускане на ЧеЗ и поемането на надежният Българско Дружество Химимпорт АД Сделката се пече и до вечерта ще бъде обявено възвръщането в БГ Ръце
                          Аха ясно, много полезна информация, мерси

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
                            Дали ще изкара още няколко месеца до изборите или не, от тук нататък той е бита карта.
                            Все ми е тая.. Искам намаление на цените на тока с поне 50% (възможно - при това без големи проблеми за енергетиката или финансите на страната), а дали ще е Боко или друг, не ми пука.
                            http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                            Коментар


                            • Днес Бойко сигурно е говорил с Путин как се приватизират бизнеси в Русия. Искал е know-how човека. Само, че Русия или Албания не са членки на ЕС. Тук все се надявам, че няма да мине номера.

                              Дори протестиращите трябва да разберат, че не ЕРП-тата са виновни за проблемите и корупцията в енергетиката.

                              Топлофикация, НЕК, БЕХ и всякакви държавни пиявици от този сорт са виновни.

                              НЕК бил на загуба, ами да направят една финансова ревизия на дружеството и да видим какво ще излезе от там, но тази черна кутия никой не смее да отвори ........
                              Veni, Vidi, Vici

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от scandy Разгледай мнение
                                От цялата поредица от "мъдри" решения, най-много ще пострадат инвестициите и капиталовия пазар в дългосрочен план. Как би изглеждала приватизацията на БФБ и ЦД на фона на подобни изказвания от политици, държавни органи и прокуратура. Според мен КФН трябва да спре търговията за седмица-две с акциите на Енерго и ЧЕЗ да се успокои малко пазара, защото паниката обхваща всички книжа. В момента най-потърпевши са ПОД, които трябва правят обезценка.
                                Спрат ли търговията ще стане още по-зле, а и това е временна паника
                                http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                                Коментар

                                Working...
                                X