IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • И като е бил главен сегретар е предлагал и приемал закони в народното събрание ли ?? моме

    Коментар


    • когато Борисов беше главен секретар
      На някои закони им разказахте играта от изменения, допълнения и поправки на поправките....

      Коментар


      • Закона за енергетиката кога е правен ... моме ?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
          В Австралия има специален борд, който одобрява купувачите на австралийски важни активи.
          Спряли са китайците да купят AusGrid (австралийското ЧЕЗ) през 2017 г. и дори одобряват купувачите на австралийска земя!!!

          Не зная дали е напълно правилно, но австралийците са традиционно умна нация!!!

          http://www.news.com.au/finance/busin...f0bd324dcf294e
          Тук, така си правят законите, че винаги НИЩО да не могат да направят и виновни да са марсианците....
          т'ва КТБ, т'ва ЧЕЗ ...няма значение

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

            Марине, каквото и да кажа, няма да е свързано с теб. Моля да не се обиждаш и вярвай, че съм добронамерен.

            Горанов вчера след срещата с Борисов каза, че държавата трябва да има минимум контролен дял. Аз лично за себе си считам, че той вероятно визираше блокораща квота, но това не е важно сега. По отношение на реализацията смънка нещо, че това можело да стане чрез плащане директно от бюджета, от друго енергийно дружество и някаква форма на партньорство.

            И тук ми стана леко смешно поради една картинка, която ми изникна в съзнанието. Утре току-виж прочетем публикация в търговския регистър, че е получена молба за вписване на нови обстоятелства по партидата на Инерком АД. СЪветът на директорите от трима стана на петима: новите са БМБорисов, Дончев и Горанов. Славчо отпада.
            Дружеството се управлява и представлява от двамата изпълнителни членове на СД - Гинка и БМБорисов, винаги заедно.

            И тогава ще трябва да се внесе още едно бюро в кабинета на Борисов. Да не се губи оперативност, де!
            Начев, всякакви подобни сценарии са напълно възможни с тези лица участници.
            Страшното е, че ни правят нас заложници, държейки шалтера.
            К'ви технологии, к;ви хай-тек паркове....
            Кръгът около Борисов е доказал, че не може да управлява с визия и дългосрочни планове за развитие и инвестиции.
            Методите са мутренски - изнудване, точене, кръгове, фондове, удушаване на конкуренция...

            А освен Горанов, вчера е по-изненадващо държанието на Томислав Дончев - погледни му държанието и приказката - на логичен въпрос има ли държавата пари се изнервя и отговаря по борисовски...Явно заразата е тотална. И как я ескортираха само ....гордата собственичка на ЧЕЗ Гинка )))
            http://btvnovinite.bg/video/video/ta...publichno.html

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

              Виж сега, аз продължавам да те смятам за икономически и финансово грамотен колега.За политическите ти пристрастия няма да се изказвам.
              Докато напиша това, ти вече си получил още две червени точки, пчелички или както им се вика тук.
              Ерго, заедно с мен имаш поне трима фенове, при това броя само откритите.

              Мисля, че нямаш никакви поводи за вълнение - при теб всичко е наред.
              Аз да му мисля!
              Happy?!
              Чакай да ти сложа един плюс аз - когато си прав, прав си, така че си отстоявай позицията!
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • В Австралия има специален борд, който одобрява купувачите на австралийски важни активи.
                Спряли са китайците да купят AusGrid (австралийското ЧЕЗ) през 2017 г. и дори одобряват купувачите на австралийска земя!!!

                Не зная дали е напълно правилно, но австралийците са традиционно умна нация!!!

                http://www.news.com.au/finance/busin...f0bd324dcf294e

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                  Виж сега, аз продължавам да те смятам за икономически и финансово грамотен колега.За политическите ти пристрастия няма да се изказвам.
                  Докато напиша това, ти вече си получил още две червени точки, пчелички или както им се вика тук.
                  Ерго, заедно с мен имаш поне трима фенове, при това броя само откритите.

                  Мисля, че нямаш никакви поводи за вълнение - при теб всичко е наред.
                  Аз да му мисля!
                  Happy?!
                  Happy

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от марин Разгледай мнение
                    Може би е редно все пак да сме наясно с предмета на сделката. Той със сигурност не е "ЧЕЗ Разпределение Б-я" АД, а най-вероятно "ЧЕЗ България" ЕАД с един акционер CEZ s. a. и капитал 200 хлв., което дружество обаче контролира пряко десетина дружества /все започващи с ЧЕЗ/, между които и добре познатите на аудиторията тук "ЧЕЗ Разпределение България" АД и "ЧЕЗ Електро България" АД.
                    Какво е това огромно желание да се пишат глупости!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
                      Начев, мислех поне за теб че си нормален човек
                      Виж сега, аз продължавам да те смятам за икономически и финансово грамотен колега.За политическите ти пристрастия няма да се изказвам.
                      Докато напиша това, ти вече си получил още две червени точки, пчелички или както им се вика тук.
                      Ерго, заедно с мен имаш поне трима фенове, при това броя само откритите.

                      Мисля, че нямаш никакви поводи за вълнение - при теб всичко е наред.
                      Аз да му мисля!
                      Happy?!

                      Коментар


                      • Кво им пречи да купят още цял 1 %

                        Коментар


                        • Може би е редно все пак да сме наясно с предмета на сделката. Той със сигурност не е "ЧЕЗ Разпределение Б-я" АД, а най-вероятно "ЧЕЗ България" ЕАД с един акционер CEZ s. a. и капитал 200 хлв., което дружество обаче контролира пряко десетина дружества /все започващи с ЧЕЗ/, между които и добре познатите на аудиторията тук "ЧЕЗ Разпределение България" АД и "ЧЕЗ Електро България" АД.

                          Коментар


                          • https://www.investor.bg/blogosfera/3...elenie-256797/

                            Могат ли пенсионните фондове да купят ЧЕЗ Разпределение?

                            Те вече държат 33% от дружеството, имат пари и могат да назначат професионален мениджмънт

                            Коментар


                            • Начев, мислех поне за теб че си нормален човек

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от марин Разгледай мнение
                                Не разбирам, как все още някои си въобразяват, че уважавано в Европа дружество ще се отметне от резултата на собствения си търг и ще включи нов участник, пък било то и държава.Несериозно и опасно е. Сложно и за самата ни държава. Да не говорим за проблемите с придобиването на дялове в публични дружества и от миноритарни акционери. Вчера писах по темата - най простият и елегантен начин на придобиване на контрол върху дейността на дружествата от групата ЧЕЗ е придобиване на дял от "Инерком" члез БЕХ, или НЕК . Доколкото, разбира се, сделката "ЧЕЗ" - "Инерком" се финализира, в което силно се съмнявам, предвид неясното и финансиране.
                                Марине, каквото и да кажа, няма да е свързано с теб. Моля да не се обиждаш и вярвай, че съм добронамерен.

                                Горанов вчера след срещата с Борисов каза, че държавата трябва да има минимум контролен дял. Аз лично за себе си считам, че той вероятно визираше блокораща квота, но това не е важно сега. По отношение на реализацията смънка нещо, че това можело да стане чрез плащане директно от бюджета, от друго енергийно дружество и някаква форма на партньорство.

                                И тук ми стана леко смешно поради една картинка, която ми изникна в съзнанието. Утре току-виж прочетем публикация в търговския регистър, че е получена молба за вписване на нови обстоятелства по партидата на Инерком АД. СЪветът на директорите от трима стана на петима: новите са БМБорисов, Дончев и Горанов. Славчо отпада.
                                Дружеството се управлява и представлява от двамата изпълнителни членове на СД - Гинка и БМБорисов, винаги заедно.

                                И тогава ще трябва да се внесе още едно бюро в кабинета на Борисов. Да не се губи оперативност, де!

                                Коментар

                                Working...
                                X