IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • BB50, двете публични ако ги гледаш заедно дълг нямат, трябва да имат отрицателен нетен дълг според мен. Не мисля че е възможно непубличните да имат толкова голям дълг.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

      Разликата между 389 и 326 е нетния дълг на дружествата в България. ЧЕЗ го гледат от тяхна гледна точка вземат 326 евро кеш, намаляват си дълга със всички финансови задължения на дружествата в Бг, губят кеша в дружествата в Бг и си прибират всички други задължения на дружествата към компанията-майка. Нямам информация за непубличните дружества за 2017, но мисля че това число е достатъчно близко.
      Това нещо го прочетох осем пъти нищо не разбрах.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от emgeko Разгледай мнение
        И според мен разликата между обявената сума в размер на 389 млн. евро позитивен ефект за нетния дълг на Групата от българската сделка и публуваната в отчета цена от 326 млн. евро ще включва дивидент плюс евентуално връщане на заем към майката, който ако не се лъжа беше към 15 млн. евро. Това означава по груби сметки 48 млн. евро дивидент за майката или общо 71 млн. евро разпределен дивидент от двете публични дружества. Имат ги средствата, така че за мен това е най-вероятния сценарий.

        Имам акции, без препоръка за търговия с акции на компании от групата.
        Разликата между 389 и 326 е нетния дълг на дружествата в България. ЧЕЗ го гледат от тяхна гледна точка вземат 326 евро кеш, намаляват си дълга със всички финансови задължения на дружествата в Бг, губят кеша в дружествата в Бг и си прибират всички други задължения на дружествата към компанията-майка. Нямам информация за непубличните дружества за 2017, но мисля че това число е достатъчно близко.

        Коментар


        • Каквото успях, закупих, след електрото, където се задържах малко, да видим тук колко ще се задържа. Успех на държащите и на мен
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • И според мен разликата между обявената сума в размер на 389 млн. евро позитивен ефект за нетния дълг на Групата от българската сделка и публуваната в отчета цена от 326 млн. евро ще включва дивидент плюс евентуално връщане на заем към майката, който ако не се лъжа беше към 15 млн. евро. Това означава по груби сметки 48 млн. евро дивидент за майката или общо 71 млн. евро разпределен дивидент от двете публични дружества. Имат ги средствата, така че за мен това е най-вероятния сценарий.

            Имам акции, без препоръка за търговия с акции на компании от групата.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
              В обширно интервю за пражкия вестник "Млада фронта днес" Даниел Бенеш казва още, че българското дружество, с което се разделят, е продадено за "много повече" от 320 милиона евро. "Ще публикуваме стойността при приключването на транзакцията. Но мога да ви кажа, че дори втората оферта беше за по-висока сума."
              https://www.dnevnik.bg/sviat/2018/03...erkom_pari_za/

              Как ви изглежда това твърдение на Бенеш, като се има предвид че вече обявиха цената в отчета? Аз се сещам за вариант договорен дивидент, други идеи?
              Предполагам че става дума за дивидент, при 3CZ традиционно около 48 М лева, а при 1CZ Божа работа, но предполагам 70 М лева. Та това са си 60М евро "много повече".

              Коментар


              • В обширно интервю за пражкия вестник "Млада фронта днес" Даниел Бенеш казва още, че българското дружество, с което се разделят, е продадено за "много повече" от 320 милиона евро. "Ще публикуваме стойността при приключването на транзакцията. Но мога да ви кажа, че дори втората оферта беше за по-висока сума."
                https://www.dnevnik.bg/sviat/2018/03...erkom_pari_za/

                Как ви изглежда това твърдение на Бенеш, като се има предвид че вече обявиха цената в отчета? Аз се сещам за вариант договорен дивидент, други идеи?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                  Делото за арбитража не е заведено от българското подразделение ,не знам дали при успех парите ще се разпределят тук
                  Разбира се че не. Парите отиват в чешката централа!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                    Делото за арбитража не е заведено от българското подразделение ,не знам дали при успех парите ще се разпределят тук
                    1CZ парите и от там трябва да се вземат ?
                    Купувача смята всичко , все едно сте от вчера на борсата и не виждате ко става

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

                      Да според мен да и след това екстра дивидент след решението на арбитража ,това се вижда от далече
                      Гинка или ква е там си иде както дойде
                      Делото за арбитража не е заведено от българското подразделение ,не знам дали при успех парите ще се разпределят тук

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                        Според теб дали ще има преди окончателна сделка,според мен не.....
                        Да според мен да и след това екстра дивидент след решението на арбитража ,това се вижда от далече
                        Гинка или ква е там си иде както дойде

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
                          Тук кво става ще има ли дивидент и изненада ?
                          Купувача още гледа театъра и чака
                          Според теб дали ще има преди окончателна сделка,според мен не.....

                          Коментар


                          • Тук кво става ще има ли дивидент и изненада ?
                            Купувача още гледа театъра и чака

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение

                              Тука акциите са доста под 24 к , а ти като имаш зор сам си свърши работата там
                              Грешка, беше за другата тема. А иначе аз колкото можах, купих, нема повече вътък.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от balarev
                                Хайде купете ги двете самотни акции на 24 К, че следващото ниво от 30 К изглежда много по-добре. А в началото на април, като излезе решението на КЗК и се запътим към търгово и на 30 К няма да има.
                                Тука акциите са доста под 24 к , а ти като имаш зор сам си свърши работата там

                                Коментар

                                Working...
                                X