IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
    Валентин Николов от ГЕРБ поиска ДАНС да провери "Еврохолд" заради сделката с CEZ

    Зам.-председателят на енергийната комисия в парламента се опасява да не се появят офшорки във финансирането

    Публичната компания "Еврохолд България", която получи ексклузивност на офертата си за придобиването на активите на CEZ в България, трябва да бъде проверена от службите. Това заяви зам.-председателят на енергийната комисия в парламента Валентин Николов, който се очаква да заеме мястото на Делян Добрев начело на комисията. "Призовавам ДАНС и другите компетентни органи да направят пълна проверка на произхода на средствата, които "Еврохолд" ще ползва за придобиването на бизнеса на CEZ, ако се стигне до договор с чехите", каза той и обясни, че ще подготви и официално писмо към службите ...

    https://www.capital.bg/biznes/energe...XKFuocTZ8vBp7w
    Явно ще се издаде индулгенция. Имам чувството, че ще я "проверяват" както са проверявали Цветанов,Хр.Бисеров, или както сега проверява сега "Ало Банов съм". Свършиха се баламите.

    Коментар


    • Валентин Николов от ГЕРБ поиска ДАНС да провери "Еврохолд" заради сделката с CEZ

      Зам.-председателят на енергийната комисия в парламента се опасява да не се появят офшорки във финансирането

      Публичната компания "Еврохолд България", която получи ексклузивност на офертата си за придобиването на активите на CEZ в България, трябва да бъде проверена от службите. Това заяви зам.-председателят на енергийната комисия в парламента Валентин Николов, който се очаква да заеме мястото на Делян Добрев начело на комисията. "Призовавам ДАНС и другите компетентни органи да направят пълна проверка на произхода на средствата, които "Еврохолд" ще ползва за придобиването на бизнеса на CEZ, ако се стигне до договор с чехите", каза той и обясни, че ще подготви и официално писмо към службите ...

      https://www.capital.bg/biznes/energe...XKFuocTZ8vBp7w

      Коментар


      • Според хартиеното издание на капитал:

        Еврохолд са получили ексклузивност, но офертата на Индия пауър не е отхвърлена, а стои като резервна. Пишат и че не са ясни срокове и параметри, но обичайното време за подобен ексклузивитет било 3 месеца

        Да видим какво ще се случи, т.е. кога ще се случи, какво ще се случи, е ясно
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение



          много добре знам какво съм го попитал трейдъра и много добре съм разбрал какво ми е отговорил ......... не мисля, че е необходимо да ми обясняваш
          Може да си разбрал какво е попитал и какво ти е отговорил, но създаваш впечатление за сериозно неразбиране и затова част от коментиращите превеждат въпросите в по-смилаема за теб форма, опитвайки се да ти помогнат, а ти всъщност не желаеш помощта им.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
            трейдъре, те активите добре са ги надули ......... сега се търси балама който да ги плати на посочените цени



            пречат резултатите които се декларират ........... печалбата за миналата година е 2 лв. на акция при цена от 230 лв. на същата

            =============

            още като се заговори, че чехите продават и се махат писах, че държавата (ББ) няма да допусне да има сделка докато няма яснота по делото което чехите водят срещу България (за действията на ББ СРЕЩУ ЕРП-тата при ББ-втори мандат) ....... и все още мисля, че сделка няма да има докато ББ е на власт ....... но това си е мое мнение и заради това ми мнение не гледам на сериозно на тази акция и затова нито я оценявам, нито я търгувам

            не е и препоръка за каквото и да е...
            А защо мислиш че. Еврохолд не е посредник на властта?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

              petyob- Щом си почнал кажи кво купи и на какви цени затвори .
              Помниш ли кво писа за OHL ? а каква бе цената ?
              Кажи и за 2 години колко си на минус ?
              Renault, Lufthansa, Daimler, BASF, Eon, Societe Generale - не съм казвал, че съм затворил. Покупките са много повечето в ниското, не са затворени. За OHL не си спомням. Писах, че съм на плюс от 2 години

              Коментар


              • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                Грую, като си прав - прав си, признавам - ИТ съм и ми е интересно как разбра, не си спомням да съм казвал. Но дали не разбирам и от нещо друго не знам - само дето от края на декември когата всички предричаха апокалипсис, Полки, гуруто на инвестор,предричаше Дау на 18х., аз казах, че няма логика да падат повече светочните борси и заложих немалка сума. Сега съм на 30% печалба за 3 месеца. От 2-3 години от както инвестирам съм на близо 40% печалба. Мисля, че не е лошо при положение, че имам голяма експозиция на БФБ, която от близо 2 години е само надолу.
                petyob- Щом си почнал кажи кво купи и на какви цени затвори .
                Помниш ли кво писа за OHL ? а каква бе цената ?
                Кажи и за 2 години колко си на минус ?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                  От целия спам снощи се разбира, че даже и полки, громителят на всичко и всички, не може да приведе аргументи като как цената тук ще е под 300 кинта за акция Единствен сал петьоб рече, че и 200 кинта му е много, ама той е ИТ и от цифри различни от 0 и 1 не разбира. Та тъй, няма да правя излишен спам и аз, ще си говорим пак след време, когато и цените ще са други.
                  Грую, като си прав - прав си, признавам - ИТ съм и ми е интересно как разбра, не си спомням да съм казвал. Но дали не разбирам и от нещо друго не знам - само дето от края на декември когата всички предричаха апокалипсис, Полки, гуруто на инвестор,предричаше Дау на 18х., аз казах, че няма логика да падат повече светочните борси и заложих немалка сума. Сега съм на 30% печалба за 3 месеца. От 2-3 години от както инвестирам съм на близо 40% печалба. Мисля, че не е лошо при положение, че имам голяма експозиция на БФБ, която от близо 2 години е само надолу.
                  Last edited by petyob; 18.04.2019, 22:32.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                    Полки, това на колко чехите си оценяват активите няма абсолютно никакво значение в случая! Трейдъра говори за %, които се падат на разпределението спрямо всички активи в Бг, а не за абсолютна стойност. В такъв случай прилагаш % от тяхното вътрешно инфо на разпределението, махаш някакъв друг %, с който ще ни прекарат миноритарите и накрая полученият % го умножаваш по офертата на КУПУВАЧА - 300-320 млн Евра .


                    много добре знам какво съм го попитал трейдъра и много добре съм разбрал какво ми е отговорил ......... не мисля, че е необходимо да ми обясняваш
                    fuск the bеаr - give me the bееr

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
                      трейдъре, те активите добре са ги надули ......... сега се търси балама който да ги плати на посочените цени


                      Полки, това на колко чехите си оценяват активите няма абсолютно никакво значение в случая! Трейдъра говори за %, които се падат на разпределението спрямо всички активи в Бг, а не за абсолютна стойност. В такъв случай прилагаш % от тяхното вътрешно инфо на разпределението, махаш някакъв друг %, с който ще ни прекарат миноритарите и накрая полученият % го умножаваш по офертата на КУПУВАЧА - 300-320 млн Евра .
                      Last edited by 15%; 18.04.2019, 17:34.
                      Пътека се прави камък по камък!

                      Коментар


                      • трейдъре, те активите добре са ги надули ......... сега се търси балама който да ги плати на посочените цени

                        Първоначално изпратено от realista Разгледай мнение

                        Какво ви е пречило до сега да се достигне справедлива цена, примерно 350 лв, след като знаете какви активи има?
                        пречат резултатите които се декларират ........... печалбата за миналата година е 2 лв. на акция при цена от 230 лв. на същата

                        =============

                        още като се заговори, че чехите продават и се махат писах, че държавата (ББ) няма да допусне да има сделка докато няма яснота по делото което чехите водят срещу България (за действията на ББ СРЕЩУ ЕРП-тата при ББ-втори мандат) ....... и все още мисля, че сделка няма да има докато ББ е на власт ....... но това си е мое мнение и заради това ми мнение не гледам на сериозно на тази акция и затова нито я оценявам, нито я търгувам

                        не е и препоръка за каквото и да е...
                        fuск the bеаr - give me the bееr

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                          От целия спам снощи се разбира, че даже и полки, громителят на всичко и всички, не може да приведе аргументи като как цената тук ще е под 300 кинта за акция Та тъй, няма да правя излишен спам и аз, ще си говорим пак след време, когато и цените ще са други.
                          ти го предизвика този спам и понеже ме придизвика за любимия ти шиши ти припомних някои моменти които не съм забравил .......... ако не беше тона ти към мен никога нямаше да се връщам на отминали времена ....... да бе мирно седяло не би чудо видяло...

                          винаги се стремя да пиша само по темата и винаги изтъквам моите аргументи ......... кога да правилни и кога са грешни само времето отсъжда...

                          къде си видял да напиша, че цената трябва да е под 300 лв.!!! ........... ако искаш посочи...

                          трябва да ти кажа, че във всички теми различни от "политика, спорт, кръчма и др. подобни" ти произвеждаш само спам, но за сметка на това обвиняваш другите за спама

                          ето, и в тази тема откакто се появи тук не съм видял нито едно твое мнение което да даде нещо на форума ........ само лакърдии, празни приказки и пожелания за дежурните ти +50% върху цената

                          приключвам с теб, че и без това ти отделих доста време
                          fuск the bеаr - give me the bееr

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                            Колкото по неликвиден става пазара толкова повече дисконта спрямо справедливата цена става по-голям
                            Просто БФБ не изпълнява добре функцията си да оценява компаниите - поради липса на ликвидност, инструменти, ниски ФФ и т.н. и т.н. Но не винаги с дисконт. Смея да твърдя, че на места оценките са значително завишени спрямо оценката от потенциална частна сделка. Но не говоря за ЧЕЗ в случая.
                            Мненията ми не са препоръка за търговия.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от realista Разгледай мнение

                              Няколко въпроса: трябва ли да се извърши покупко-продажба за да се оцени справедливо една компания? Какво ви е пречило до сега да се достигне справедлива цена, примерно 350 лв, след като знаете какви активи има? Това как се отнася за другите компании на БФБ?
                              Колкото по неликвиден става пазара толкова повече дисконта спрямо справедливата цена става по-голям

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от kaputov Разгледай мнение
                                Проблемът е в одобрението, което трябва да даде и Комисията за енергийно и водно регулиране (КЕВР). Това задължение ѝ бе вменено със законова поправка, приета след скандала, избухнал заради това, че неизвестната дотогава и без голям опит в управлението на такъв вид енергийни активи фирма "Инерком" бе избрана за купувач на важната за сигурността на страната електроразпределителна мрежа. Същото – и то в още по-голяма степен, обаче се отнася и за "Еврохолд".Така при евентуално одобрение на антимонополния орган КЕВР трябва да се произнесе по бъдещата сделка, независимо кой е купувачът. Проблемът обаче е, че към днешна дата все още няма приети критерии за оценка на новите собственици на над 25 на сто от енергийни активи. Те трябваше да бъдат написани от "Обединените патриоти", които бяха и инициатори на законовите изменения. "Патриотите" нищо не направиха и сега КЕВР е в патова ситуация да искат от нея невъзможни неща. Вариант е регулаторът сам да изработи критериите за оценка на енергийни сделки, но от там не са дали знак, че се работи в тази посока.
                                От същата статия: "А Гинка Върбакова ще се размине не само с голямата придобивка, но и ще загуби депозита от 5 млн. евро, който внесе при подписването на предварителния договор за покупката на дружествата на ЧЕЗ в България, твърдят запознати. Чехите нямало да ѝ върнат парите, защото те са предоставени като гаранция, че "Инерком" ще плати предложената цена, което така и не се случи. От ЧЕЗ официално коментираха, че не са използвали банковата гаранция, но не казват котегорично дали ще я усвоят, или върнат." Дали така лесно ще прежалят тези 5 мил?

                                Коментар

                                Working...
                                X