IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

    хехе, доста смело твърдение, Батя - тук усещам болката ти, както моята в еВана, която ти пречи (и може би на мен ми пречи там) да гледаш реално. Кажи, Батя, как така ЧЕЗ Електро беше на 7000 лева преди Никиту фондов (който дори не е купувал от него), а дори сега е на 3 пъти по-висока цена - още ме е яд, че ги разкарах на 10К Или пък Разпределението, което от 110 качи на 280, даде 25 кинта дивидент и дори нефелната Тиква не можа да го убие и свали на емисионна. Викаш, аутсайдери били Дай Боже все такива аутсайдери да са.
    Ами заради очакванията за сделка стана това бе Грую, не заради страхотни резултати.. Разбира се и бичия тренд, породен от Никито тогава помогна.. Но реално погледнато дружествата не блестят с резултати.. Не бъркай болка и обективни показатели.. Сам виждаш колко дружества на БФБ се търгуват на Р/Е между 3 и 6.. На Разпределението с мъка слиза на 20 бе друже..

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

      Ако се провали продажбата окончателно и чехите се откажат не виждам много перспектива тук на фона на десетките по добри алтернативи на БФБ в момента. Запали ли един ден пазара за нов бичи тренд, тази акция ще е сред аутсайдерите.
      хехе, доста смело твърдение, Батя - тук усещам болката ти, както моята в еВана, която ти пречи (и може би на мен ми пречи там) да гледаш реално. Кажи, Батя, как така ЧЕЗ Електро беше на 7000 лева преди Никиту фондов (който дори не е купувал от него), а дори сега е на 3 пъти по-висока цена - още ме е яд, че ги разкарах на 10К Или пък Разпределението, което от 110 качи на 280, даде 25 кинта дивидент и дори нефелната Тиква не можа да го убие и свали на емисионна. Викаш, аутсайдери били Дай Боже все такива аутсайдери да са.
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
        Гледаме мача, поне цената се брани, при това успешно в последния месец, така че няма от какво да се оплакваме. даже се чудя да купя още малко за коледен подарък на децата, само че през януари Иначе решат ли да си правят врътки, ще си ги правят и толкова. Неприятно, но факт, а и не е нещо ново и уникално за нашата клета борсичка. Все пак вярвам във фундамента!
        Ако се провали продажбата окончателно и чехите се откажат не виждам много перспектива тук на фона на десетките по добри алтернативи на БФБ в момента. Запали ли един ден пазара за нов бичи тренд, тази акция ще е сред аутсайдерите.

        Коментар


        • Гледаме мача, поне цената се брани, при това успешно в последния месец, така че няма от какво да се оплакваме. даже се чудя да купя още малко за коледен подарък на децата, само че през януари Иначе решат ли да си правят врътки, ще си ги правят и толкова. Неприятно, но факт, а и не е нещо ново и уникално за нашата клета борсичка. Все пак вярвам във фундамента!
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

            Сделката не е приета..
            http://old.bse-sofia.bg/?page=Genera...xtri_id=133781
            ЦКБ спасиха софиянци от повишаване цента на тока ,за сега.

            Няма овластяване,но ако целта наистина е такава за което говорят на ОСА,то УС може да направи същото по друг начин.
            1.Може да закупи само тези ИКТ с-ми за които се казва в доклада(с балансова с-т 4 мил.),а другите до 21 мил. да закупи от първични доставчици,като плати на ЧЕЗ ИКТ за настройката и последващата експлоатация.Така покупките от ЧЕЗ ИКТ няма да надминат прага по чл.114.
            2.Може да придобие обособена част от ЧЕЗ ИКТ,включваща само тези ИКТ с-ми за които се казва в доклада(с балансова с-т 4 мил.) и част от персонала на ЧЕЗ ИКТ,ккойто ги обслужва,а другите до 21 мил. да закупи от първични доставчици.
            3.Може ЧЕЗ ИКТ да се влее в 3CZ ,а другите ИКТ с_ми до 21 мил. да закупи от първични доставчици.
            И в 3-те варианта КЕВР ще признае инвест. разходи,а в 3тия ЧЕЗ ще може да продава и на другите дружества от групата или на външни клиенти(ако това е допустимо от лиценза)
            Щом не са избрали някой тези или подобни подходи,а да закупят всички ИКТ с-ми от ЧЕЗ ИКТ,вероятно целта е била друга-да се прехвърлят пари към ЧЕЗ България или ЧЕЗ а.с. Но пък все ще измислят начин как да го направят без да разпределят дивидент

            Коментар


            • BG 2019

              Топлофикация София" е като бездънна бъчва с мед, която не свършва, колкото и да се бърка в нея. Независимо от лошото финансово състояние дружеството не може да фалира или да спре да работи, но винаги може да продължи да трупа дългове и да се източва. Първото е поради факта, че централата е от критична важност за страната - 1 000 000 столичани разчитат на нея за отопление и топла вода, а алтернативата да се ползва ток буквално ще изпържи електропреносната мрежа на столицата ...

              https://www.capital.bg/biznes/energe...1673AQ4b_DXVCo
              Last edited by Innocent; 30.11.2019, 15:20.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                Абсолютно си прав Помня я тази реч, голяма е, чел съм я и аз някога си (май пред некви абитуриенти уж беше). Затова и хоризонтът ми на инвестиция тук е много дълъг и е за децата. Иначе за надеждата любимият ми лаф е, че ако виждаш Надежда, значи си от Обеля
                Ха-ха -ха....Страхотен лаф...Хвърлих един поглед на картата за разположението на двата квартала(не познавам София)....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                  Абсолютно си прав Помня я тази реч, голяма е, чел съм я и аз някога си (май пред некви абитуриенти уж беше). Затова и хоризонтът ми на инвестиция тук е много дълъг и е за децата. Иначе за надеждата любимият ми лаф е, че ако виждаш Надежда, значи си от Обеля
                  Ако не за децата то поне за внуците...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение



                    Сетих се за една реч ,която се размята из интернет пространството и се преписва на Кърт Вонегът....Може и да е така,може и да не е.....Ще цитирам една много кратка част от нея...

                    ".....Приемете някои вечни истини: Цените ще се повишават. Политиците ще флиртуват с вас. И вие ще остареете. И когато това се случи, ще си въобразявате, чи когато сте били млади, цените са били поносими, политиците благородни, а децата са уважавали възрастните хора...."

                    В конкретния случай,кой каквито и глупости да си въобразява(диверсификации,нови мощности,стари мощности,възобновяеми източници и т.н.),цените на "тока" ще растат...Но това,поради куп обективни и субективни причини, не е задължително да доведе до по-високи печалби, и също, поради куп обективни и субективни причини,не е гаранция ,че ние ще се облажим от евентуалните по-високи печалби...Но не ни пречи да се надяваме...
                    Абсолютно си прав Помня я тази реч, голяма е, чел съм я и аз някога си (май пред некви абитуриенти уж беше). Затова и хоризонтът ми на инвестиция тук е много дълъг и е за децата. Иначе за надеждата любимият ми лаф е, че ако виждаш Надежда, значи си от Обеля
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                      И консолидираният е учудващо добре, не отричат и за дивидент, за разлика от друг път (и не обещават де, ма можело да помислят), пък и следедли цената на акцията уж, така че всичко е ток и жици, поне според качения протокол на ОС и консолидиран отчет. А ето и една много обнадеждаваща дългосрочна картинка, която си я знаете, но все пак - най-доброто предстои (или пък гладна кокошка просо сънува)


                      Сетих се за една реч ,която се размята из интернет пространството и се преписва на Кърт Вонегът....Може и да е така,може и да не е.....Ще цитирам една много кратка част от нея...

                      ".....Приемете някои вечни истини: Цените ще се повишават. Политиците ще флиртуват с вас. И вие ще остареете. И когато това се случи, ще си въобразявате, чи когато сте били млади, цените са били поносими, политиците благородни, а децата са уважавали възрастните хора...."

                      В конкретния случай,кой каквито и глупости да си въобразява(диверсификации,нови мощности,стари мощности,възобновяеми източници и т.н.),цените на "тока" ще растат...Но това,поради куп обективни и субективни причини, не е задължително да доведе до по-високи печалби, и също, поради куп обективни и субективни причини,не е гаранция ,че ние ще се облажим от евентуалните по-високи печалби...Но не ни пречи да се надяваме...

                      Коментар


                      • И консолидираният е учудващо добре, не отричат и за дивидент, за разлика от друг път (и не обещават де, ма можело да помислят), пък и следедли цената на акцията уж, така че всичко е ток и жици, поне според качения протокол на ОС и консолидиран отчет. А ето и една много обнадеждаваща дългосрочна картинка, която си я знаете, но все пак - най-доброто предстои (или пък гладна кокошка просо сънува)
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • След 3 дни публикуваха протокола,но няма данни кой е присъствал и колко акции е представлявал.Ще трябва да изчакаме публикация в ТР за да видим кой как е гласувал,но предполагам Доверие и Адванс са били за,ЦКБ против. ДСК и Съгласие не са присъствали,явно резултата е бил известен предварително.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kaputov Разгледай мнение
                            Тази сделка дето ще се гласува утре на събранието не ви ли изглежда много съмнителна.Едни активи с балансова стойност 4 мил ще се купят за 25 мил от дъщерно дружество.После тези 25 мил. могат да заминат към свързана фирма-ЧЕЗ а.с. например за консултантски услуги,лицензи,права и т.н. само с решение на УС на 3CZ.С тези активи обаче персонала на ЧЕЗ-Р няма да може да работи и пак ще трябва да се плаща на ЧЕЗ ИКТ за услуги на техните специалисти.
                            Това е все едно фирма,която плаща за счетоводно обслужване на счетоводна кантора,да закупи от нея компютрите,счетоводния софтуер,лицензите,правата и пак да си плаща за счетоводната услуга и за поддръжката на компютрите на същата кантора и да твърди че е на далавера от това.

                            Ако някой ходи утре на събранието е добре да зададе въпрос в подобен смисъл.
                            Сделката не е приета..
                            http://old.bse-sofia.bg/?page=Genera...xtri_id=133781

                            Коментар


                            • Имаше ли събрание вчера?Няма публикуван протокол.Някой дето е ходил да каже какво стана.Одобриха ли сделката?

                              Коментар


                              • Тази сделка дето ще се гласува утре на събранието не ви ли изглежда много съмнителна.Едни активи с балансова стойност 4 мил ще се купят за 25 мил от дъщерно дружество.После тези 25 мил. могат да заминат към свързана фирма-ЧЕЗ а.с. например за консултантски услуги,лицензи,права и т.н. само с решение на УС на 3CZ.С тези активи обаче персонала на ЧЕЗ-Р няма да може да работи и пак ще трябва да се плаща на ЧЕЗ ИКТ за услуги на техните специалисти.
                                Това е все едно фирма,която плаща за счетоводно обслужване на счетоводна кантора,да закупи от нея компютрите,счетоводния софтуер,лицензите,правата и пак да си плаща за счетоводната услуга и за поддръжката на компютрите на същата кантора и да твърди че е на далавера от това.

                                Ако някой ходи утре на събранието е добре да зададе въпрос в подобен смисъл.

                                Коментар

                                Working...
                                X