IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Интересно инфо, не че не си го знаем

    Колко струва токът за битови потребители?

    По данни на Федералната статистическа служба към 2019 година, електричеството в Германия е било най-скъпо в рамките на ЕС. През първото полугодие на 2019 год., един киловатчас е струвал близо 31 евроцента на битовия потребител. Тази цена е била с 1 цент по-висока спрямо същия период на 2018.

    Данните се потвърждават и от Евростат. Веднага след Германия се нарежда Дания с малко под 30 цента на киловат. Най-евтино (по абсолютни стойности) е електричеството за битовите потребители в България и Унгария, съответно около 10 и 11 цента на киловатчас. По данни на германската Асоциация за енергийна и водна промишленост средната цена, която германско домакинство, състоящо се от трима души, плаща за електричество месечно, е 88,10 евро.

    Цените на водата

    Както и в България, цената на водата в отделните части на Германия е различна. През 2018 година тя е била най-евтина в провинция Долна Саксония (средно 1,23 евро на кубик), а най-скъпа в Берлин - 2,17 евро за кубичен метър. След като българският регулатор КЕВР прие новите цени на водата за 2020 година, най-скъпа тя ще е в Разград - 3,67 лева на кубичен метър или 1,87 евро. Най-малко ще плащат пловдивчани - 2,22 лева (1,13 евро) за кубик.


    И едновременоо с това всички в България реват колко е скъп тока (най-ниския като цена в целия Евросъюз и три пъти по-евтин от този в Германия), а не обръщат никакво внимание на цената на водата, която е реално равна на тази в Германия???? Мда, странна история, а цената на тока у нас само ще расте, потреблението му - също, остава да видим кога и цената на ЧеЗе-тката ще отскочи от тази мизерна капитализация.

    не е препоръкЪ
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nikon Разгледай мнение
      "Еврохолд" и CEZ са обжалвали решението на КЗК да блокира сделката им

      Очаквано "Еврохолд България" е внесла жалба в Административен съд - София, срещу забраната от Комисията за защита на конкуренцията да придобие българските активи на CEZ. Според съобщението на българската публична компания и от чешкото дружество са предприели административни мерки срещу решението на антимонополния регулатор. От "Еврохолд" заявяват още, че не са се отказали от амбицията си да изграждат регионална енергийна група чрез придобивки - през октомври холдингът заяви интерес и към активите на CEZ в Румъния, които се продават в отделна процедура.
      2 месеца по-късно,все още няма насрочено дело по жалбата.Да би да са я оттеглили.

      Коментар


      • Има някакви покупко-продажби по позицията, но си мисля, че е просто защото тук има стабилно търсене, а доста народ продава за ребалансиране на портфейли и покупка на Недоворие и Хима. де да видим какво и как ще се случи. Иначе тази статия си е старичка, макар и вярна, но на никого не му пука - тук е така и трябва да свикваме с този факт. Имам акции тук и ще си ги държа, просто защото е най-мега подценената голяма акция на нашата борса, но пазарът си е пазар и винаги е праФ Явно пак ще дойде изведнъж новина и съответно ще излети или ще се сурне по склона, а дотогова може да поприкупя още някое папирче за децата. Пък може и дивидентец да пуснат, знае ли човек, зависи какво ще изкарат като отчет в края на годината, т.е. след две седмици
        не е препоръкЪ
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Този адвокат знае какво говори. Той правеше същите неща докато слугуваше на Петко Николов в КЗК.
          Life won't wait for you.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от minerals Разгледай мнение

            КЗК взема странни и крайни решения на база хипотези...
            Това е мноого, мноого вярно. КЗК винаги е вземала странни решения, веднага се сетих за решението на комисията за картела при горивата.
            Много деликатно изказване.

            В България има 1 приказка ,че оркестъра свири музиката на тоя ,който плаща.
            А тоя,който има пари - в повечето случаи има и власт да избира оркестрантите.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от kosuma Разгледай мнение
              Мнение на юрист, във връзка с отказа на КЗК:
              https://www.mediapool.bg/kzk-vzema-s...ews299444.html
              КЗК взема странни и крайни решения на база хипотези...
              Това е мноого, мноого вярно. КЗК винаги е вземала странни решения, веднага се сетих за решението на комисията за картела при горивата.

              Коментар


              • Мнение на юрист, във връзка с отказа на КЗК:
                https://www.mediapool.bg/kzk-vzema-s...ews299444.html
                МНЕНИЕТО МИ НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ПОКУПКА ИЛИ ПРОДАЖБА НА ЦЕННИ КНИЖА

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                  EUBG скочи, ЕЛЕКТРО скочи, Разпределението се търгува усилено......нещо се мъти...
                  А дано !
                  Умрял кон не рита

                  Коментар


                  • EUBG скочи, ЕЛЕКТРО скочи, Разпределението се търгува усилено......нещо се мъти...
                    А дано !

                    Коментар


                    • На 18.12 са сменили Томаш Пецка от УС с Душан Рибан,но няма съобщение за това в х3. В ТР все още няма и материалите от ОСА,явно няма и да ги публикуват.Нещо чехите олабиха дисциплината

                      Коментар


                      • oт 1 юли 2020 г. догодина част от регулираната цена на електроенергията за бита и малките предприятия вече ще се формира на пазарен принцип.

                        Хм, това съм го пропуснал. Чудесна новина за разпределение-то, надявам се, или пък е wishful thinking, но колкото повече доставчици, толкова по-добре, а всички трябва да минат по една мрежа на монополиста




                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                          Тук напоследък има някакво активизиране от страна на бида, което на мен поне много ми допада
                          Мда, не само това, ми и онзи, дето все плашеше с едни къдрави бройки - 4хх, 5хх, 6хх май приключи с аск-а. Ако това е така, то вероятно скоро ще отидем отново до нивата, около които беше, преди да се разсъхне сделката. Засега всичко изглежда много оптимистично, като наистина се закупиха доста сериозни пакети, като за тази позиция, и всеки, който пожела (като Батя), успя да излезе, пък макар и на евентуална загуба - щото в доста позиции е сравнително трудно да развържеш 50-60к лева, без да срутиш акцията.

                          Аз съм умерен оптимист, без да влизам в дитирамби, като сантиментът ми се промени от умерен песимизъм след провала на сделката до сегашния умерен оптимизъм, само на базата на пазара, който, видно, поема почти цялото предлагане. Живеем в интересни времена по тази позиция - нали така гласеше едно китайско проклятие
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Тук напоследък има някакво активизиране от страна на бида, което на мен поне много ми допада

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от shokova terapia Разгледай мнение

                              Ам като ви чета, .... двамата с груйче май тук ще лапате таратора
                              ох, котьо, тъкмо се набамках със скара, едно тараторченще ми дойде и на мен идеалка за вечерта

                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от shokova terapia Разгледай мнение

                                Ам като ви чета, .... двамата с груйче май тук ще лапате таратора
                                Бива тъкмо в момента привърших с едно страхотно Узо..

                                Коментар

                                Working...
                                X