IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение

    Tова няма нищо общо с ЧЕЗ разпределение !

    Можеш да го постнеш в темата на БФБ - енергийната борса нали е тяхна
    или просто в темата за политика
    или друга обща тема.
    Абсолютно, нас това как ни касае - тук коврата Боко е натиснал яко цените за разпространението, които са безумно ниски, за да може да си плаща прескъпия ток на американските централи, на оная другата Марица, дето спонсорира Берое и работи на загуба, както и малоумните фотоволтаици, с едни от най-високите гарантирани, повтарям гарантирани цени на изкупуване на енергията! Тук потенциалът е огромен, но не и с Тиквата начело. Искрено се надявам, че сините ще направим митинга, който ще го свали от власт - бих си прежалил и инвестицията във фибанкасъту по тоя повод!
    Амин!
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
      Цената на електроенергията в България отново е най-високата в Европа

      На българската борса токът се продава за 63 евро/мВтч, а в Германия цената е 1.5 евро/мВтч


      https://www.capital.bg/biznes/energe...9zjb-ytm7oMUS0

      п.п Статията е от 9 фев 2020, 16:08. В момента цените са други: BG 36,2 евро/мВтч vs 7.88 евро/мВтч Germany

      https://www.energylive.cloud/

      „ТЕЦ Марица Изток 2“ ще работи на непазарна цена. Това ще струва на фонд Сигурност на електроенергийната система в годишен план над 150 млн. лева, което ще се плати от потребителите през фиксираната компонента от крайната цена на електроенергия, наречена „Задължение към обществото“.

      В края на 2019 г. централата има близо 2400 служители, при инсталирана мощност от 1620 МВ. За сравнение в „КонтурГлобал Марица изток 3“ работят малко над 400 служители, при инсталирана мощност от 908 МВ, а в „Ей и Ес 3С Марица изток 1“ при мощност от 690 МВ има близо 380 заети. За тази неефективност на държавната ТЕЦ плащат всички потребители в България.

      https://www.banker.bg/upravlenie-i-b...FuA7FurPmiNjH4
      Tова няма нищо общо с ЧЕЗ разпределение !

      Можеш да го постнеш в темата на БФБ - енергийната борса нали е тяхна
      или просто в темата за политика
      или друга обща тема.

      Коментар


      • Цената на електроенергията в България отново е най-високата в Европа

        На българската борса токът се продава за 63 евро/мВтч, а в Германия цената е 1.5 евро/мВтч


        https://www.capital.bg/biznes/energe...9zjb-ytm7oMUS0

        п.п Статията е от 9 фев 2020, 16:08. В момента цените са други: BG 36,2 евро/мВтч vs 7.88 евро/мВтч Germany

        https://www.energylive.cloud/

        „ТЕЦ Марица Изток 2“ ще работи на непазарна цена. Това ще струва на фонд Сигурност на електроенергийната система в годишен план над 150 млн. лева, което ще се плати от потребителите през фиксираната компонента от крайната цена на електроенергия, наречена „Задължение към обществото“.

        В края на 2019 г. централата има близо 2400 служители, при инсталирана мощност от 1620 МВ. За сравнение в „КонтурГлобал Марица изток 3“ работят малко над 400 служители, при инсталирана мощност от 908 МВ, а в „Ей и Ес 3С Марица изток 1“ при мощност от 690 МВ има близо 380 заети. За тази неефективност на държавната ТЕЦ плащат всички потребители в България.

        https://www.banker.bg/upravlenie-i-b...FuA7FurPmiNjH4
        Last edited by Innocent; 09.02.2020, 19:54.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от kaputov Разгледай мнение

          Вече 4 дни след насрочване на делото няма нищо по сайтовете.Внасянето на жалбата беше широко отразено,а сега нищо не се пише.Може това да е добър знак А и делото е насрочено сравнително бързо за нашите условия.
          А дано да си прав, засега обаче няма тънки покупки и леки обирания, с които да се "предизвести" подобно нещо, напротив, има тънки продажби - нека да погледнем реалността, все пак, колкото и да съм пристрастен и да имам акции. Отделно отчетът не беше нещо ултра уау (е, не беше и насран като предишния), така че, ако няма новина за продажба или дивидент, ще си висим в настоящия рейндж от +/-5% още дълго време.

          П.С. А по сайтовете няма нищо, защото темата е безинтересна - стандартно насрочване на дело, ху кеърс, то такова насрочване имаше и предишния път с Гинка и накрая грънци
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Вече 4 дни след насрочване на делото няма нищо по сайтовете.Внасянето на жалбата беше широко отразено,а сега нищо не се пише.Може това да е добър знак А и делото е насрочено сравнително бързо за нашите условия.

            Коментар


            • прогнози?

              Коментар


              • НАСРОЧВА адм. дело № 1492/2019г. за 09.03.2020г. от 14.00 часа.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                  Браво на Чез Разпределение. Добра печалба и много добра ЕБИТДА за 2019 г.
                  Голяма работа, цената си е същата, а и сделка не се очертава скоро. Имам, но ако няма да има сделка (както се очертава), поне дивидент да дадат - екселските печалби не блазнят никого, освен феновете на Мумията в Недоверие (другарска закачка )
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Браво на Чез Разпределение. Добра печалба и много добра ЕБИТДА за 2019 г.

                    Коментар


                    • И всичко това нас, като акционери в чезето, как ни интересува, като цената за пренос е фиксирана? Или бъркам някъде?
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от пасъм Разгледай мнение
                        А имаше тези дни статия, че зелената енергия в Турция, Гърция, Германия и западни Балкани е около 40-50 за мват. За Белене дори не се споменава под 100, че е възможно
                        Да. Това е статията ...
                        България внася повече ток, отколкото изнася

                        Страната отново е първа в Европа по цена на борсовия ток

                        https://www.capital.bg/biznes/energe...lkoto_iznasia/

                        Коментар


                        • А имаше тези дни статия, че зелената енергия в Турция, Гърция, Германия и западни Балкани е около 40-50 за мват. За Белене дори не се споменава под 100, че е възможно

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение

                            Явно си късметлия. В момента живея близо Орлов мост и работя в бизнес парка. И на двете места тока спира поне два пъти този месец.
                            Отделно, в кооперацията, в която живея таблото е старо и е използван азбест, а вътре жиците са на кълбо. От 4 години им звъня да дойдат да го сменят.
                            Работех дълги години в сграда на Орлов мост - да, там има проблеми, предполагам заради строените преди 80-90 години сгради, в които инсталацията е алеле майко. За Бизнес парка ми е странно, но може да е пренатоварване, идея нямам - все пак там всички фирми са с юпиеси и не би трябвало да те бърка особено
                            Апропо, колкото пъти съм хващал Симеоновския лифт, толкова пъти е спирал тока и е имало авария, ма предполагам, че това са шашми на Цеко от Алеко, за да ги накара да му дадат да си строи в планината, под благовидния предлог, че укрепва лифта
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                              Преди години се жалвах ,дойдоха да проверяват ,къде ги пуснаха ,къде не , и ми върнаха отговор да ходя с отчетника и домоуправителя във всеки апартамент да проверявам ....защото във общите условия може да даваш една година по имеил или по телефона .
                              Точно така - с Веолия работата е кур капан, има си специална Наредба, по която те пращат за зелен хайвер и стимулират кражбите/загубите на вода. Но понеже сумите са 15-20 кинта и всичко минава помежду другото - и аз съм се жалвал, резултатът е загуба на време и нищо повече. В тоя ред на мисли, едни А1 са много коректни и винаги са се отзовавали, ма за Мтел мненията са изцяло негативни, а за Софийска вода рядко има отрицателни мнения - народопсихолгия някаква
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                                Монти,извинявам се ...Наистина не съм те разбрал правилно....И на мен ми се стори странно, че харчиш по 90 кубика,ама си помислих,че може да си позволиш да си поливаш градината с питейна вода....
                                А иначе,предпиеми нещо по въпроса - жалби, съд и тн.....Не знам друго ,какво да те посъветвам...
                                Преди години се жалвах ,дойдоха да проверяват ,къде ги пуснаха ,къде не , и ми върнаха отговор да ходя с отчетника и домоуправителя във всеки апартамент да проверявам ....защото във общите условия може да даваш една година по имеил или по телефона .

                                Коментар

                                Working...
                                X