IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Тук е повече от ясно, че сме много далеко от реалната цена. Бизнес който генерира много добри парични потоци и печалби, ютилите сектор който се счита за много нискорисков, P/E 8.20 и EV/EBITDA 2.30 То си е смешно.
    Бизнесът работи с много активи, при които дружеството има естествен монопол и са определено важни и ценни, че парламента, президентството, банките и цялата икономика зависи от това и всичко това е оценено с P/B 0.37 Безумие е това. И кредитът и той го показва - ЕБВР дават нисколихвен и НЕОБЕЗПЕЧЕН 7годишен кредит за 116млн евро, което е 226.876млн лева .... а капитализацията е 225.58млн лв И пак подчертавам необезпечен, остава въпроса колко ли пъти повече струва реално.
    Last edited by BSEtrader; 04.08.2016, 13:18.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
      Как го тълкуваш, няма да има дивиденти ли, или обратно
      След разрешение от еБВр))) Познай колко пъти ще е по-голям от 0 )))
      Не е препоръка... !!!
      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

      Коментар


      • Как го тълкуваш, няма да има дивиденти ли, или обратно

        Коментар


        • ..."Дружеството няма да обяввява или изплаща дивиденти, освен след изтичане на 6 месеца от първото усвояване на суми по Договора и ако са изпълнени допълнителните условия по Договора, включително, но не само : 1. не е налице неизпълнение на Договора, 2. изпълнени са финансовите коефициенти за съотношение на финансов дълг към печалба преди лихви, данъци, обезценка и амортизация и съотношение печалба преди лихви и данъци към разходи за лихви, както и всяка година Дружеството ще определя общия размер на сумите за дивиденти, подлежащи на разпределяне, по споразумение с и съгласно одобрението на ЕВБР..."

          Коментар


          • Първоначално изпратено от zlatna treska Разгледай мнение
            тукашната "дивидентска история" ми прилича като нa "от умрял - писмо"
            не знам с кой акъл стоите и си мачкате кинтите На плис-олис - по-добре
            не е препоръка
            Абе преди година и за други акции така се приказваше...И кво сега, дай да не спекулираме изобщо ли, да седим само в такива с дивиденти да си кротуваме?

            15 % от капитала ми е спекулативен, мисля дори да увелича малко, като не говоря и нямам предвид само за ЧЕЗ..
            “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

            Коментар


            • тукашната "дивидентска история" ми прилича като нa "от умрял - писмо"
              не знам с кой акъл стоите и си мачкате кинтите На плис-олис - по-добре
              не е препоръка

              Коментар


              • Слушайте ме какво ви казвам, една акция, която всеки има и всеки спукулира с нея (имам предвид фондовете и големите ИПета) нещата няма как да се получат.
                2012 тук се набиха много, които мислеха, че тези компании са манната небесна за БФБ, а още не могат да си стигнат цената от ИПОто и са под вода вече 5та година.
                Тук спускането до 100 за мен сигура
                Bulls on BSE

                Коментар


                • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение
                  Абе дресьорката, къде видя, че няма да се разпределят дивиденти? Това че ще трябва съгласие равнозначно ли е да няма. Стига с тия черногледи писания на недотаковани тролове и хейтъри без два лева в джоба. Що не видя в това което си цитирала,че при оценка от БФБ на компанията 237 000 000 лева, ЕВБР й отпуска необезпечен кредит в размер на 116 000 000 евро/227 000 000 лева/. Тогава колко е реалната стойност на дружеството според ЕВБР? Хайде наблегни малко на смешните движени, стига само безмислени заяждания по всички теми.
                  Ако си стара мома си взимам думите назад, тогава всичко е ясно.
                  хахахахаха
                  “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                  Коментар


                  • Хубава е новината за кредита от ЕБВР, безспорна оценка за надеждността на дружеството, страхотна лихва и добър партньор в преговорите за развивитието на енергийния сектор.

                    А отчета бих казал че е повече от добър!

                    Коментар


                    • Много хубава позиция е това според мен, но ще трябва да се прояви доста търпение. Както каза Тони75 за БРЕФ преди време, сега е времето за засаждане на дървото, от което след време ще се храним. Явно имат сериозна инвестиционна програма, което според мен обезсмисля раздаването на дивиденти в следващите години. Само че на БФБ, нещо, което не дава дивиденти се приема за шит по дефолт и следва спад. Когато обаче се обърне палачинката, ще е късно. За това аз ще продължавам да си пълня, пък дано някой ден се отблагодарят .
                      Пътека се прави камък по камък!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от vendetta89 Разгледай мнение
                        много добре, само че не е ясно сега с тия ЕБВР ще има ли дивидент няма ли
                        Без да смятам мнението си за меродавно и необоримо, мисля че заема от ЕВБР е най-доброто което можеше да се случи:
                        1. Необезпечен кредит в този размер показва доверие и висока оценка на дружеството;
                        2. Край на чешките практиките с външни услуги и провизии;
                        3. Показване на реалните резултати;
                        4. Огромни инвестиции и оборотни средства при никаква цена на ресурса;
                        5. КЕВР по - леко с ЕВБР;
                        6. За дивидента решаваха чехите, сега ще трябва съгласие и от ЕВБР, нема лошо;
                        7. При такова необезпечено финансиране, няма да се учуда и ако станат миноритарен акционер. Е те тогава каква веселба ще падне...

                        Коментар


                        • много добре, само че не е ясно сега с тия ЕБВР ще има ли дивидент няма ли

                          Коментар


                          • 225 % увеличение на печалбата до 10 537 000 лева.

                            Коментар


                            • 0000 процента

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                                Ти май позна
                                държиш ли се за 'артията Кире ))))
                                Не е препоръка... !!!
                                "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                                Коментар

                                Working...
                                X