IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Пишман Investor Разгледай мнение

    Цена на активи не знам да може да се сваля така (не съм специалист все пак).

    По-скоро статията е за това, за което говоря от близо година - регулатора задава порядъка на печалба на ЕРП-тата с регулираната цена за 2016/2017, а после ЧЕЗ се изплескват с увеличение на печалбата 200% и то много удобно само седмица (по спомен) след определената им цена за следващия регулаторен период. Това разбира се е свързано и с неизпълнение на заложената при определяне на цената на ел. ен. инвестиционна програма.
    Това, което имах предвид е че се показват мускули за пореден път, което увеличава регулаторния риск.

    Относно увеличената печалба на ЧЕЗ - тя не идва само от основна дейност, а и от допълнителните услуги (такси присъединявания, които не влизат в рамера на регулираните приходи), които се увеличиха значително през миналата година и ще се увеличат още повече през тази година и това много добре се знае от регулатора. Освен това преизпълнението или неизпълнението на инвестициите не оказва влияние върху счетоводната печалба, тъй като всички разходи за инвестиции се капитализират и увеличават единствено разходите за амортизация (но в следващия период).

    Коментар


    • Тази статия ми звучи като че да иска да свали цената на активите на ЕРП-тата
      Цена на активи не знам да може да се сваля така (не съм специалист все пак).

      По-скоро статията е за това, за което говоря от близо година - регулатора задава порядъка на печалба на ЕРП-тата с регулираната цена за 2016/2017, а после ЧЕЗ се изплескват с увеличение на печалбата 200% и то много удобно само седмица (по спомен) след определената им цена за следващия регулаторен период. Това разбира се е свързано и с неизпълнение на заложената при определяне на цената на ел. ен. инвестиционна програма.
      Написаното по-горе е единствено и само лично мнение.

      Коментар


      • http://www.capital.bg/politika_i_iko..._izpulniavali/

        Тази статия ми звучи като че да иска да свали цената на активите на ЕРП-тата преди евентуална сделка. Дали правилния купувач не е почнал да натиска по балкански маниер?

        Коментар


        • Днес съм взел още от тук дано пуснат дивидент

          Коментар


          • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение

            Добре дошъл и успех и от мен!
            Мерси и на двамата и да ви се връща

            Коментар


            • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
              Някой ми върна бройките ,пак съм на борда
              Добре дошъл и успех и от мен!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
                Някой ми върна бройките ,пак съм на борда
                Добре дошъл и успех!

                Коментар


                • Някой ми върна бройките ,пак съм на борда

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от emgeko Разгледай мнение

                    Кредитът е от ЕБВР директно към българското дружество и разпределението на дивидент е възможно след споразумение и съгласно одобрение на размера му от страна на банката. Предполагам, че това предложение е синхронизирано с ЕБВР и надали ще се коригира в посока нагоре дори и при добро желание от страна на чехите.

                    Лично мнение без препоръки. Притежавам акции в дружеството.
                    Според публикуваните условия на кредита дивидент от дружеството е възможен при спазване на определени изисквания.
                    По - интересна е историята на гласувания дивидент.
                    На заседанието на УС на 26.4 е решено с 4 на 2 гласа ( против са българските представители ) да не се раздава дивидент.
                    Една седмица по-късно на неприсъствено заседание на УС 6-мата члена единодушно гласуват рекорден дивидент по 25,40 лв на акция.
                    Дали чехите са получили устройваща ги оферта и са решили да осребрят инвестицията си ?
                    Ако е така - жалко , защото те бяха единствения коректен външен мажоритар на БФБ.
                    Но от друга страна - като акционери вероятно ще се утешим с една отлична възвращаемост на инвестициите си.

                    Коментар


                    • 'ейййй, пак не познах (за раздаването на дивидента)
                      Честито на за'лебилите!
                      Написаното по-горе е единствено и само лично мнение.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение

                        Няма как, кредита е от мама, предложението от тяхният мениджмънт. Едно евентуално предложение от Доверие или другите пенсии с голям дял за още по-голям дивидент ще им дойде дюшеш да насочат още повече кеш към мама.
                        Кредитът е от ЕБВР директно към българското дружество и разпределението на дивидент е възможно след споразумение и съгласно одобрение на размера му от страна на банката. Предполагам, че това предложение е синхронизирано с ЕБВР и надали ще се коригира в посока нагоре дори и при добро желание от страна на чехите.

                        Лично мнение без препоръки. Притежавам акции в дружеството.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 4850 Разгледай мнение
                          Това предложение е супер новина, но дано не изникне някоя пречка покрай кредита, който получиха наскоро
                          Няма как, кредита е от мама, предложението от тяхният мениджмънт. Едно евентуално предложение от Доверие или другите пенсии с голям дял за още по-голям дивидент ще им дойде дюшеш да насочат още повече кеш към мама.

                          Коментар


                          • Това предложение е супер новина, но дано не изникне някоя пречка покрай кредита, който получиха наскоро

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                              Красота голяма. Една от най-стойностните компании на БФБ, но нашият зверски неефективен пазар държеше на цени 120-130 лв години наред. Трябва да вземат да приказват че ще се продават че хората да вземат да осъзнават колко реално струва това дружество. Струваше си чакането!

                              Поздрави на акционерите!
                              Ами то затова е сладко нашето пазарче.. неефективността си има и добра страна

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                                БРАВО..ОСТАВА ДА РАЗБЕРЕМ КОГА ЩЕ Е СЪБРАНИЕТО..УСПЕХ НА АКЦИОНЕРИТЕ..
                                На 21 юни. Поканата е в търговския регистър
                                Last edited by BB50; 15.05.2017, 13:42.

                                Коментар

                                Working...
                                X