IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Вчера и днес се изписаха много хипотези, предположения и спекулации. В крайна сметка може да се окаже, че реалния купувач е словашкия металургичен магнат Зденек Земек.

    https://www.capital.bg/biznes/kompan...e_biznesut_na/

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ert Разгледай мнение
      Цената на тока е ясно че ще се вдига и то с много за да може да се покрие дупката в НЕК и да има и за печалба на ЕРП-тата, няма друг път. А народа ще го приеме по-леко като му се обясни че няма друг вариант. Народът ще разбере че така трябва за да вървим по пътя на прехода и реформите и ще го приеме. Така че няма да има проблем.
      Мислиш ли, за КТБ народа не разбра че плаща...

      Доста наивно според мен, за толкова години преход не си ли разбрал, че който направи реформите, е политически труп, независимо коя от всичките. Затова и при нас реформи не се правят...

      Коментар


      • Не му върви на Боко с ЧЕЗ.. през февруари
        Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

        Коментар


        • Кои са Гинка и Славчо Върбакови и какъв е бизнесът на "Инерком"

          Основният актив на купувачите на българския бизнес на CEZ са четири соларни парка, построени с пари на словашкия металургичен магнат Зденек Земек

          https://www.capital.bg/biznes/kompan...e_biznesut_na/

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
            начев, тука според мен си прав. Ако помниш и кремиковци така го купиха, некъв непознат млад бизнесмен извади некви пари. А къде е кремиковци сега? Много странно съвпада с либерализацията на пазара времево... Единственото логично обяснение за мен е свързано с бъдещата цена на тока. И дано съм лош пророк... но качи ли се цената на тока означава едно огромно недоволство обществено... та кой ще хване горещия картоф се пита в задачата.
            Пепе, аз съм още така зашеметен от наглостта на тези и от всякаквите други отвратителни хипотези, които могат да се развиват дори само поради обявяване на простия факт от случването на тази сделка, че не мога да намеря равновесна точка.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

              Има и ....извиване на ръце
              И в двата случая е мъка...
              Докъде стигнахме.... да се молим да си остане един чужд държавен монопол срещу "честния" бизнес
              Съни, ти сериозна!
              Аз - хлевоуст подигравчия

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                начев, тука според мен си прав. Ако помниш и кремиковци така го купиха, некъв непознат млад бизнесмен извади некви пари. А къде е кремиковци сега? Много странно съвпада с либерализацията на пазара времево... Единственото логично обяснение за мен е свързано с бъдещата цена на тока. И дано съм лош пророк... но качи ли се цената на тока означава едно огромно недоволство обществено... та кой ще хване горещия картоф се пита в задачата.
                Цената на тока е ясно че ще се вдига и то с много за да може да се покрие дупката в НЕК и да има и за печалба на ЕРП-тата, няма друг път. А народа ще го приеме по-леко като му се обясни че няма друг вариант. Народът ще разбере че така трябва за да вървим по пътя на прехода и реформите и ще го приеме. Така че няма да има проблем.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                  И още нещо. Съсредоточили сме се на сделката и фамозната персона на купувача.
                  Обаче, има и друг аспект.
                  Представяте ли си това, което е намерено вътре във великия бизнес на ЧЕЗ, че да се стигне до открито обявяване на сделка с такъв купувач.
                  На какво ти прилича това, редник!
                  Сър, отчаяние, сър!
                  Има и ....извиване на ръце
                  И в двата случая е мъка...
                  Докъде стигнахме.... да се молим да си остане един чужд държавен монопол срещу "честния" бизнес

                  Коментар


                  • Тук много се размирисаха нещата. Цялата сделка изглежда подозрителна. Всички властимащи се правят на разсеяни.

                    Коментар


                    • Егати държавата, егати бизнеса
                      Аман от мутро-барок

                      От Топлофикация-София мога да избягам като сменя апартамента, за тока - селото ли да сменям??
                      Кажете ми после, че политиката нямала връзка с икономиката

                      Коментар


                      • начев, тука според мен си прав. Ако помниш и кремиковци така го купиха, некъв непознат млад бизнесмен извади некви пари. А къде е кремиковци сега? Много странно съвпада с либерализацията на пазара времево... Единственото логично обяснение за мен е свързано с бъдещата цена на тока. И дано съм лош пророк... но качи ли се цената на тока означава едно огромно недоволство обществено... та кой ще хване горещия картоф се пита в задачата.

                        Коментар


                        • Днешните "новини" са отразени и от чешките медии, но общо взето нищо ново не казват ...

                          https://byznys.lidovky.cz/kvuli-obch...firmy-trhy_ele

                          https://byznys.ihned.cz/c1-66059050-prodeji-bulharskych-aktiv-skupiny-cez-zlomil-vaz-tamni-ministryni-pro-energetiku-musela-rezignovat
                          Last edited by Innocent; 23.02.2018, 15:09.

                          Коментар


                          • Колко българи могат да извадят толкова пари и да го купят?Ако не са гърбавите,то ще бъдат мутрите или Дилянчо или Ковачки.В момента ми
                            се струва ,че се играе театър за да се свали цената.

                            Коментар


                            • тиквата поздравява овцете:

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                                хммм чуйте след 7мин, за какви словашки компании с бизнес в Чехия зад Инерком говори?!
                                https://www.bnt.bg/bg/a/dnevniya-red...-maya-manolova
                                ГЕРБаджии много се стараят да покажат,че нямат нищо общо с тази сделка.Дори искат да внушат,че даже не са и чували за купувача.Масово бъркат името на компанията и Вальо Николов и Делян Добрев,а и други ГЕРБаджии я наричат Интерком.Това разграничаване най-вероятно говори,че зад Инерком се крие някой от тримата дебели,а може и тримата да са.Ако сделката мине бързо и гладко през 3-те регулатора(както сделката с Общ. Банка),то съмнението ще се потвърди.
                                Но за нас това едва ли е толкова зле.След като се вдигна толкова шум,едва ли ще се опитат да ни прецакат,още повече,че основни миноритари са пенсионни фондове.

                                Коментар

                                Working...
                                X