IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Януари се пенявихте за дивидент, те ви на
    Очаквам силен натиск на излизащи чужденци от тази позиция до 1-2 години и цени малко под 100 лв. за парче
    Bulls on BSE

    Коментар


    • Точката в дневния ред обаче е широко формулирана и дава възможност акционерите да решат дивидент да бъде разпределен, ако пожелаят това. Конкретният текст на точката е "Вземане на решение за неразпределяне, съответно разпределяне на печалбата на Дружеството и за изплащане на дивидент".

      В Инвестор добре са го написали. Дано да има файда от широката формулировка.

      П.П. Ако и от ЧЕЗ Електро АД излезнат с една широка формулировка няма да е никак зле.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение


        Ебаси ...И аз , и аз...

        Продадох си любимите акции за да се набутам в ЧЕЗ...
        Без дивидент, ще им резна земното.....
        Mи ако вземе някой от нас да отиде и на събрание ( аз няма да съм, отново ;(, но съм готов да упълномощавам
        Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
          Аз го разбирам така : (Взимане на решение за разпределяне на дивидент.) защо им е да го пишат толкова сложно. Дано представителите на фондовете да поискат разпределяне.
          Точно това е идеята да имат поле за маневриране. Предложение по коментираната точка не е задължително да е от страна на фондовете, може и да от акционер с една акция !

          Коментар


          • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение
            Може и да не е нищо, в поканата е написано много йезуитски:
            "Вземане на решение за неразпределяне, съответно разпределяне на печалбата на Дружеството и за изплащане на дивидент".
            Аз го разбирам така : (Взимане на решение за разпределяне на дивидент.) защо им е да го пишат толкова сложно. Дано представителите на фондовете да поискат разпределяне.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение
              Аз си искам дивидентите! Ебаси, всички други в сектора дават, тия се правят на луди.
              Може и да си прав, ако имаш предвид т.6 от Поканата за ОСА ! Написана по този начин тази точка дава повод за пожелателни интерпретации за четящите акционери !!!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение


                Ебаси ...И аз , и аз...

                Продадох си любимите акции за да се набутам в ЧЕЗ...
                Без дивидент, ще им резна земното.....
                За мен е най - важно компанията да се управлява кадърно и да показва резултати, които също са по - добри в сравнение с останалите енергоразпределителни дружества. Навън в сектора изпитват затруднения, тук не е така. Правят инвестиции, кеша е добре и дивидент ще дойде.

                Дружество монополист, кой ще го измести или ще му вземе пазарния дял? На БФБ е без алтернатива.
                Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение
                  Аз си искам дивидентите! Ебаси, всички други в сектора дават, тия се правят на луди.


                  Ебаси ...И аз , и аз...

                  Продадох си любимите акции за да се набутам в ЧЕЗ...
                  Без дивидент, ще им резна земното.....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение
                    Може и да не е нищо, в поканата е написано много йезуитски:
                    "Вземане на решение за неразпределяне, съответно разпределяне на печалбата на Дружеството и за изплащане на дивидент". Един вид ние искаме увеличение на цената на тока и предлагаме да не се изплаща, ама ако миноритарите/фондове където са парите на хората/ настояват...Абе мани.
                    Аз си искам дивидентите! Ебаси, всички други в сектора дават, тия се правят на луди.
                    “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение
                      Или хубаво, или нищо. Значи нищо!
                      Може и да не е нищо, в поканата е написано много йезуитски:
                      "Вземане на решение за неразпределяне, съответно разпределяне на печалбата на Дружеството и за изплащане на дивидент". Един вид ние искаме увеличение на цената на тока и предлагаме да не се изплаща, ама ако миноритарите/фондове където са парите на хората/ настояват...Абе мани.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                        А за другото ЧЕЗ кога ще се разбере..?
                        И там е така - нанай

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение
                          За Разпределение излезе преди малко в x3. Днес утре ще излезе и за другото.
                          Благодаря !

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                            А за другото ЧЕЗ кога ще се разбере..?
                            За Разпределение излезе преди малко в x3. Днес утре ще излезе и за другото.

                            Коментар


                            • А за другото ЧЕЗ кога ще се разбере..?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение
                                Дивидент нанай.
                                Или хубаво, или нищо. Значи нищо!
                                “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                                Коментар

                                Working...
                                X