IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нов данък - облагане на печалбата от борсата

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Никакви данъчни измами и налози към бефебе. ! Иначе си обираме крушите! Да мочам на океканата борса да мочам и данъчните й налози, ако се случат.
    (имам хартии, папири, велпапета, картони и всякакви безумни амбалажи, остава сега и данък да им сложат - пълен абсурТт !!! )
    Не е препоръка... !!!
    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

    Коментар


    • Нормално е чуждестранни лица да не се облагат. Тогава най-добрият вариант си е Офшорка, ако става въпрос за обеми

      Коментар


      • Първоначално изпратено от space-man Разгледай мнение
        А помисли ли за осигуровките които ще плащаш като управител например, счетоводство и т.н. независимо от резултатите ти. Ще влезеш в една високо платена категория по измислените таблици на МОД. Дянков ще приветства такива ЕООД. Единствено ако се осигуряваш на макс някъде другаде има резон.
        Да помислих. И резултата е че въпреки това през ЕООД ми е по-изгодно. Всичко зависи от мащаба все пак
        Не случайно се обръщам към проди...

        Но да видим какви точно текстове ще измислят и тогава ще доизчистим идеята.
        Добрият, стар Батя

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Спекулант Разгледай мнение
          Точно затова ще си направим по едно ЕООД, ще си оптимизираме данъчните плащания и ще си нетираме печалбите, не само на годишна, а на 5-годишна база.
          Като не можем да променим правилата, ще играем мах ефективно според новите.
          Аз донякъде го приемам съвсем спокойно този данък. Очакваше се отдавна. Още мин. година като решиха да облагат земеделците се зачудих как ли ни пропуснаха нас.
          А помисли ли за осигуровките които ще плащаш като управител например, счетоводство и т.н. независимо от резултатите ти. Ще влезеш в една високо платена категория по измислените таблици на МОД. Дянков ще приветства такива ЕООД. Единствено ако се осигуряваш на макс някъде другаде има резон.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Спекулант Разгледай мнение
            Точно затова ще си направим по едно ЕООД, ще си оптимизираме данъчните плащания и ще си нетираме печалбите, не само на годишна, а на 5-годишна база.
            Като не можем да променим правилата, ще играем мах ефективно според новите.
            Аз донякъде го приемам съвсем спокойно този данък. Очакваше се отдавна. Още мин. година като решиха да облагат земеделците се зачудих как ли ни пропуснаха нас.
            Аре стига глупости бе ! Ще ме цакат с 10% върху артиите, газ ли си пил или какво!?
            Щял да си прави ООД, ми направи си, сигурно ще сте 10 човека, които ще продължите да се занимавате с безсмислици, глупости и с келявите правила на новоизлюпени икономически "светила" от типа хер Флик.
            Народа масово ще плюе на такива правила и ще се откаже от великата бефебе. Или ще наизлязат с платформите по европейски и щатски хартии или ще се намятат на форекс или ще започнат да играят хазарт, рулетки и покер и прочее. Кой е луд постоянно да бъде прецакван на бефебе !!!??? поне да беше 50:50 ...
            Не е препоръка... !!!
            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

            Коментар


            • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
              ...
              Колкото до евентуален данък за физически, проблем е че ще дължа такъв дори и портфейла ми е на загуба, ако съм продал каквото и да е на печалба.
              Данъчната ни система е твърде проста и не позволява справедливост, що касае физически лица и борсови загуби!
              Точно затова ще си направим по едно ЕООД, ще си оптимизираме данъчните плащания и ще си нетираме печалбите, не само на годишна, а на 5-годишна база.
              Като не можем да променим правилата, ще играем мах ефективно според новите.
              Аз донякъде го приемам съвсем спокойно този данък. Очакваше се отдавна. Още мин. година като решиха да облагат земеделците се зачудих как ли ни пропуснаха нас.
              Добрият, стар Батя

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kat123 Разгледай мнение
                Принципната позиция на представители от бюджетната комисия и работещите по законопроекта експерти от финансовото министерство е, че данък трябва да се плаща само върху нетните печалби. Това означава от тях да се извадят всички загуби от борсови сделки в рамките на данъчната година и данък да се дължи, само върху нетния резултат, ако той е положителен.
                Брях? На 15 тата година някой започна да мисли

                Коментар


                • Управляващите още мислят как да се начисляват новите данъци

                  Министерство на финансите и депутатите от ГЕРБ все още не са решили как да облагат печалбите от сделки на фондовата борса и от хазартните игри, показа проверка на Капитал Daily. Принципната позиция на представители от бюджетната комисия и работещите по законопроекта експерти от финансовото министерство е, че данък трябва да се плаща само върху нетните печалби. Това означава от тях да се извадят всички загуби от борсови сделки в рамките на данъчната година и данък да се дължи, само върху нетния резултат, ако той е положителен.http://www.capital.bg/politika_i_iko..._nachisliavat/

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                    Пешо, хайде на бас, че съм плащал осигуровки, че имам повече от две къщи и че ипотеката не се води на мое име! Кое от моите твърдения си избираш за да се басираш. Щото си много убеден в това което пишеш. Може и да добавя следното, че не мечтая Бойко да ми вдига каквото и да е било. Също мога да се басирам с тебе дали има или няма наемодатели. Ще направим експеримент, къщата която ремонтирам в момента, ще я пусна в обява и с теб ще застанем и чакаме колко обаждания дневно ще получа. Уверявам те, че ще изгубиш следите и имената на обадилите се. Хайде на бас, Тома неверни!
                    Това което пиша ти си го казал за себе си.Ако ти си излъгал лъжа и аз.Та казваш плащал си осигуровки.Би ли клазал кога и в качеството на какъв.Щото сега явно не плащаш.Незнаех честно си признавам че има такъв наплив да се наемат къщи из Радомирско.Драго на бас не се ловя с хора които могат да манипулират нещата.Продал съм през 2008 г къща та знам какви са обажданията.Да не говорим че сме 2012г.Ти с охота налагаш данъци на другите и които няма да плащаш.Хубаво.Бъди жив и здрав.Догодина ще видим какво ще съберат глупаците.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                      Както казва моя приятел Браян Адамс :"Оne man's nightmare is another man's dream"
                      Ееееееееееееееееееее, той е и мой стар приятел. Супер е.
                      http://www.youtube.com/watch?v=du5q-u-nSEI

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от space-man Разгледай мнение
                        По последна информация, печалбите от БФБ, няма да се облагат. Финансовият министър е бил запознат детайлно с реалното положение на БФБ. След като изслушал доклада даже се просълзил. Разбрал, че такъв феномен не е наблюдаван от години. Дори в момента обладан от чувство за справедливост е предложил загубите на инвеститорите на БФБ да се приспадат от данъците в следващите години.
                        яко
                        Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                          Той е бил на държавна работа в милицията.Осигуровки никога не е плащал.Сега е пенсионер с кредит.Има една наследствена селска къща един орташки апартамент в София и се изживява като наемодател.Затова с охота налага данъци които разбира се не се вземат от него.Слага данък спестявания прогресивен данък на заплатите данъци на борсата земята рентите защото не получава доходи от такава дейност.И си мечтае Бойко да му вдигне мизерната пенсийка с 10кинта.Затова и го величае по форумите.Нищо че после иде потопа.Твърди че издържа семейство с 1000кинта в София от което трябва да се приспадне вноската по кредита.На всичкото отгоре цените на НИ падат а наематели нямаааааа.А наоколо лъскави витрини и коли а там богатите с влоговете пазаруват ходят в чужбина децата им учат там.Как този човек да се примири с жалката си участ.Вместо да си даде сметка защо се случва така той беснее и злорадства във форума.Освен да се забавляваме с този човек какво друго да правим.Завалийката на него не му е ясно че пак ще му го сложат като си изтеглим влоговете.Някой ден ще отиде в пощата а там пенсии няма да има и не щото някой моторист ги откраднал.
                          Пешо, хайде на бас, че съм плащал осигуровки, че имам повече от две къщи и че ипотеката не се води на мое име! Кое от моите твърдения си избираш за да се басираш. Щото си много убеден в това което пишеш. Може и да добавя следното, че не мечтая Бойко да ми вдига каквото и да е било. Също мога да се басирам с тебе дали има или няма наемодатели. Ще направим експеримент, къщата която ремонтирам в момента, ще я пусна в обява и с теб ще застанем и чакаме колко обаждания дневно ще получа. Уверявам те, че ще изгубиш следите и имената на обадилите се. Хайде на бас, Тома неверни!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение
                            Е, ако ще има грозни гледки - да го въвеждат!
                            Както казва моя приятел Браян Адамс :"Оne man's nightmare is another man's dream"
                            Life won't wait for you.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от space-man Разгледай мнение
                              По последна информация, печалбите от БФБ, няма да се облагат. Финансовият министър е бил запознат детайлно с реалното положение на БФБ. След като изслушал доклада даже се просълзил. Разбрал, че такъв феномен не е наблюдаван от години. Дори в момента обладан от чувство за справедливост е предложил загубите на инвеститорите на БФБ да се приспадат от данъците в следващите години.

                              Коментар


                              • По последна информация, печалбите от БФБ, няма да се облагат. Финансовият министър е бил запознат детайлно с реалното положение на БФБ. След като изслушал доклада даже се просълзил. Разбрал, че такъв феномен не е наблюдаван от години. Дори в момента обладан от чувство за справедливост е предложил загубите на инвеститорите на БФБ да се приспадат от данъците в следващите години.

                                Коментар

                                Working...
                                X