IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нов данък - облагане на печалбата от борсата

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Нека да направят данък и съвсем да закопат скромната борсичка.
    А да не говорим че е адски тъпо депозитите да ти приспадат данък ако е така поне да се маха инфлацията а ако има данък за борсата да е като при фирмите защото кво става почваш с 20 хил лв примерно и след една година си - 2 хил и ти остават 18 хил инвестираш ги на следващата година и от 18 ги правиш 20 и реално си 0 на 0 ама те ти казват не тая година си + 2 хиляди плати си данък така е и форекса мисля че така е и с другите неща и ако се приеме тоя данък няма да е много добре според мене де

    Коментар


    • Това важи ли за печалбата от форекс в такъв случай?

      Коментар


      • То беше ясно, че няма да има

        Коментар


        • Това е благоразумно решение.
          Last edited by X_Y; 23.10.2012, 22:54.

          Коментар


          • Много се радвам че няма да ни щипват от печалбите

            Коментар


            • http://banks.dir.bg/2012/10/23/news12256657.html

              Коментар


              • Първоначално изпратено от siko13 Разгледай мнение
                В новините казаха, че управляващите се отказват от данъка при хазарта и се колебаят за данъка на борсовите печалби.
                Колебаят, защото ресорните асоциации и КФН оглушително мълчат и мълчат и няма кой да защити интересите.

                Коментар


                • В новините казаха, че управляващите се отказват от данъка при хазарта и се колебаят за данъка на борсовите печалби.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                    и ще лъсне истината че германското злато в размер на 3 хил. тона пазено в Ню Йоркския Фед е само на книга.... ..

                    In perhaps the biggest story in gold since Hugo Chavez sent shock-waves throughout the gold market in mid 2011 (and propelled gold up $300 to a record $1915), the German Federal Accountability Office has ruled that the Bundesbank must conduct an audit on German Central Bank gold holdings, and in anticipation, has begun the repatriation of German gold from the NY Fed. The Bundesbank will request the NY Fed ship 50 tones of German gold back to the motherland a year for the next 3 years!

                    Коментар


                    • Мисля, че подобен данък няма да се въведе сега по много елементарна причина.
                      Сумите по този налог ще постъпят най-рано през пролетта на 2014 г. с данъчните декларации за 2013 г. Това е извън мандата на сегашния кабинет.
                      Защо да облагодетелствуват следващия?
                      Last edited by марин; 23.10.2012, 10:01.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                        Ама аз съм по-голям от бат Бойко бе! Какъв момко?

                        Просто исках да кажа, че едва ли ще се засилят да облагат "печалбите" от борсата. Твърде ще е сложно и малко ще е печалбата за хазната. Като гледам какъв е дневният оборот на БФБ.... Сложи го средно един милион дневно. 250 милки годишно. От тях печалбата едва ли е повече от 3-5% от оборота. Па и толкова няма. Щото ако 50% от оборотните средства печелят, то 50% губят. И кво ще излезе? 5-6 милиона печалби годишно. И като им сложиш 10% печалба - в хазната ше влязат 500-600 хиляди лева! Не си струва труда.
                        Както не си струва да хабим клавиатурите по тази тема.
                        Гигов, имам предвид че си млад по дух, не съм искал да те засегна с обръщението

                        Това че при сегашното състояние на пазара приходи за хазната от подобен данък няма да има е ясно за всички. Дано си прав че просто се спекулира с темата.
                        Все пак, като непоправим оптимист, се надявам управляващите да насочат енергията си в посока продажба на БФБ и развитие на пазара, вместо да вадят на умряло куче нож.

                        Поздрави

                        Коментар


                        • Като за последно мое мнение в този сайт /няма да създавам нови свои псевдоними и никове/ ще си позволя да обобщя:

                          1. Всички читави хора, с които се запознах тук общуват само на лични!
                          2. Правят се някакви смешни манипулации от смешни участници на дребно, за определени акции на БФБ!
                          3. Хората, обсъждащи политика, очевидно нямат и най-малка представа от реалния сектор /за мен те никога не са били генериращи БВП/, от пазарна икономика и т.н. Те просто плюят ГЕРБ, без да знаят азбуката на нещата, без сравнения, факти и т.н.!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
                            Чш,ти видял ли си ги тия череши!!!На другите можеш да разправяш врели -некипели но не и на мен!!!
                            Кефала, според тебе дали мога да видя дървета по 4-5 метра , всеки който е минавал там знае за какво става въпрос, има стоянка на КАТ. То не че не са ги обирали циганите, но въпроса е принципен.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                              Момко, данък мизерия минава доста по-лесно от данък печалба! Та, стой в кукуруза докато се изясним какво ще облагаме
                              Ама аз съм по-голям от бат Бойко бе! Какъв момко?

                              Просто исках да кажа, че едва ли ще се засилят да облагат "печалбите" от борсата. Твърде ще е сложно и малко ще е печалбата за хазната. Като гледам какъв е дневният оборот на БФБ.... Сложи го средно един милион дневно. 250 милки годишно. От тях печалбата едва ли е повече от 3-5% от оборота. Па и толкова няма. Щото ако 50% от оборотните средства печелят, то 50% губят. И кво ще излезе? 5-6 милиона печалби годишно. И като им сложиш 10% печалба - в хазната ше влязат 500-600 хиляди лева! Не си струва труда.
                              Както не си струва да хабим клавиатурите по тази тема.
                              Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mkalyonski Разгледай мнение
                                Само да вметна, че в момента магистрала "Струма" минава през черешите на дядо ми , покрай язовир Дяково и за XX декара държавата обезщетява собствениците с най-ниска категория на земята, като въобще не отчита наличието на броя дръвчета засадени на тази площ. Този рекет си е е още по-зле и от данък.
                                Чш,ти видял ли си ги тия череши!!!На другите можеш да разправяш врели -некипели но не и на мен!!!

                                Коментар

                                Working...
                                X