IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българската пенсионна система

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Какви бяха осигутелните вноски през 1993 година?

    Има ли вероятност сегашните да се променят?

    Коментар


    • В края на август 2016г. в САЩ:
      1)
      - в частния сектор бяха заети 122,387 хиляди души
      2)
      - общо пенсионерите и заетите в обществения сектор бяха 87,977 хиляди души
      Тоест на всеки 100 заети в частния сектор имаше в САЩ по-малко от общо 72 души, които са пенсионери или заети в обществения сектор.


      За сравнение в края на август 2016г. в България:
      1)
      - в частния сектор бяха заети 2,269,595 души
      2)
      - общо пенсионерите и заетите в обществения сектор бяха 2,717,821 души
      Тоест на всеки 100 заети в частния сектор имаше в България имаше повече от 119 души, които са общо пенсионери или заети в обществения сектор.


      За да имаше още в края на август 2016г. в България същото съотношение като в САЩ в края на август 2016г. между заети в частния сектор и общо пенсионери и заети в обществения сектор:
      - броят на заетите в частния сектор в България трябваше да е 3,780,829 души или с над 1.5 милиона души повече отколкото беше в края на август 2016г.


      Честито на всички, които не желаят да повярват, че за да може НОИ да изплаща пенсиите всеки месец ще става ЗА ЩАСТИЕ все по-важно какви са приходите от ДДС и Акцизи, а не от осигурителни вноски!





      http://www.bls.gov/news.release/empsit.t17.htm
      https://www.ssa.gov/policy/docs/quic...t/2016-08.html
      http://www.noi.bg/aboutbg/st
      http://www.nsi.bg/bg/content/3922/%D...B8%D1%86%D0%B0

      Коментар


      • В Гърция за 9 месеца от началото на 2016г.:
        - изплатените от консолидириания държавен бюджет пенсии бяха 23,353 милиона евро или 42.0% от всички разходи


        За сравенение в България:
        1)
        - през 1998г. изплатените пенсии бяха 1,778,941 хиляди лв. или за съжаление тази сума беше едва 20.6% от всички разходи в консолидирания държавен бюджет
        2)
        - за 9 месеца от началото на 2016г. изплатените пенсии бяха 6,440,684,110 лв. или тази сума беше вече 29.7% от всички разходи в консолидирания държавен бюджет





        Честито на тези, които се надяваха все по-голяма част от разходите в консолидирания държавен бюджет на България да се използва за заплати и осигуровки на бюджетниците вместо за пенсии!


        http://www.noi.bg/aboutbg/st
        http://www.minfin.bg/bg/page/383
        http://www.minfin.gr/?q=en/content/g...september-2016

        Коментар


        • В края на август 2016г. в САЩ:
          1)
          - броят на заетите (общо в частния и обществения сектор) бяха 144,600 хиляди души
          2)
          - броят на пенсионерите беше 65,764 хиляди души
          Тоест на всеки 100 пенсионери в САЩ имаше НАД 219 заети (общо в частния и обществени сектор).


          За сравнение в България в края на август 2016г.:
          1)
          - броят на заетите (общо в частния и обществения сектор) бяха 2,806,912 души
          2)
          - броят на пенсионерите беше 2,180,504 души
          Тоест на всеки 100 пенсионери в България имаше ПО-МАЛКО ОТ 129 заети (общо в частния и обществени сектор).





          Честито на все още вярващите, че НОИ няма да става все по-зависим от приходите от ДДС и Акцизи в консолидирания държавен бюджет за да може да изплаща пенсии всеки месец!


          http://www.bls.gov/news.release/empsit.t17.htm
          https://www.ssa.gov/policy/docs/quic...t/2016-08.html
          http://noi.bg/aboutbg/st

          Коментар


          • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение
            Mиташки да не би частните фондове да ми платят пенсия преди НОИ да ме пенсионира
            Точно туй кофтито на УПФ е, драги - че са връзани с Ной и зависят от наевите машшшинации.

            Е, ако човек има ДПФ - може да си го дръпне и преди туй.


            Е, поне парите по УПФ-то ще останат за децата ти.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
              Ха-ха-ха: то и аз вярвам в Ной по този начин. Варвам, че и за в бъдеще, ако някой чУек доживее 78 години и успее да натрупа поне 52 години трудов стаж, ще получи пенсия, достатъчна да си купува `уеб, кисело млечице и дори по 60 грама сиренце месечно.

              Ной никога няма да обяви фалит и ще съществува... формално... но може да заложи такива изисквания за да се пенсионира човекът, а после - на който успее - да дава такава пенсия, че огромното нозинство хора да се озъбват ПРЕДИ да подушат дори пенсия, а оцелелите да завиждат на озъбилите се.
              Явно отказваш да разбереш разликата - в ПФ може да събереш ного пари, може и малко пари - но твоето си е твое. В Ной - като част от социалната система, какъвто и принос да имаш, ще бъдеш ортак с двама хъхреци, един Ушев и един талибанин, чиито принос е нулев, но и те са "хора" и имат "права"... да не говорим, че ти, ако си ного корав, ще цоцаш пенсия 10-15 години, аре: 20, а хъхрекът ще цоца помощи цял живот - все едно се е пенсионирал още от раждането си, хем ще цоца повече от тебе.

              Така че ТИ си вярвай на Ной... но аз не искам индивиди, дето нямат стотинка принос към, някой ден да ми бъдат ортаци на старешката скромна трапеза - защото ако те чучнат на нея, аз ще гладувам, за да плюскат те.
              Mиташки да не би частните фондове да ми платят пенсия преди НОИ да ме пенсионира

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Dimitar. Разгледай мнение
                Аз вярвам в НОИ.
                Вярвам, че докато има държава, че ще се плащат пенсии, но размера им не мога прогнозирам.

                За съжаление, не мога да кажа, че вярвам в ПФ и колко време те ще изплащат пенсии.
                Ха-ха-ха: то и аз вярвам в Ной по този начин. Варвам, че и за в бъдеще, ако някой чУек доживее 78 години и успее да натрупа поне 52 години трудов стаж, ще получи пенсия, достатъчна да си купува `уеб, кисело млечице и дори по 60 грама сиренце месечно.

                Ной никога няма да обяви фалит и ще съществува... формално... но може да заложи такива изисквания за да се пенсионира човекът, а после - на който успее - да дава такава пенсия, че огромното нозинство хора да се озъбват ПРЕДИ да подушат дори пенсия, а оцелелите да завиждат на озъбилите се.
                Явно отказваш да разбереш разликата - в ПФ може да събереш ного пари, може и малко пари - но твоето си е твое. В Ной - като част от социалната система, какъвто и принос да имаш, ще бъдеш ортак с двама хъхреци, един Ушев и един талибанин, чиито принос е нулев, но и те са "хора" и имат "права"... да не говорим, че ти, ако си ного корав, ще цоцаш пенсия 10-15 години, аре: 20, а хъхрекът ще цоца помощи цял живот - все едно се е пенсионирал още от раждането си, хем ще цоца повече от тебе.

                Така че ТИ си вярвай на Ной... но аз не искам индивиди, дето нямат стотинка принос към, някой ден да ми бъдат ортаци на старешката скромна трапеза - защото ако те чучнат на нея, аз ще гладувам, за да плюскат те.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Аз вярвам в НОИ.
                  Вярвам, че докато има държава, че ще се плащат пенсии, но размера им не мога прогнозирам.

                  За съжаление, не мога да кажа, че вярвам в ПФ и колко време те ще изплащат пенсии.

                  Коментар


                  • Чудесна новина от НОИ:
                    1)
                    - през 1998г. изплатените пенсии бяха 1,778,941 хиляди лв. или за съжаление тази сума беше едва 20.6% от всички разходи в консолидирания държавен бюджет
                    2)
                    - през 2015г. изплатените пенсии бяха 8,408,865,115 лв. или тази сума беше вече 24.2% от всички разходи в консолидирания държавен бюджет
                    3)
                    - за 9 месеца от началото на 2016г. изплатените пенсии бяха 6,440,684,110 лв. или тази сума беше вече 29.7% от всички разходи в консолидирания държавен бюджет


                    Честито на вярващите в НОИ, че все по-голяма част от разходите в консолидирания държавен бюджет се използват за изплащане на пенсии в България!





                    http://www.noi.bg/aboutbg/st
                    http://www.minfin.bg/bg/page/383
                    Last edited by Inform; 31.10.2016, 22:45.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                      20-а година - 25% от пазара на труда - ромове
                      Да си жив и здрав дълги години, щом вярваш на Кунева .

                      Знам, че "хъхряците" са ти любими, та да те питам колко работника от тях познаваш и колко процента от пазара на труда заемат сега?

                      Първоначално изпратено от Inform Разгледай мнение
                      ....
                      За сравнение в България в края на юли 2016г.:
                      1) - броят на заетите (общо в частния и обществения сектор) бяха 2,819,697 души
                      ...

                      Коментар


                      • И на мен ми се повдига от тоя...Супер-нагло е това момченце. Спомних си с какъв агресивно-назидателен тон обяви т.нар. "пенсионна рИформа" и прословутото "право на избор". Лошото е, че синдикатите са "дупе и гащи" с правителството и на практика вместо тристранно имаме двустранно "партньорство". Представителите на бизнеса постоянно са принудени да играят срещу тандема "кабинет-синдикати". Това е още едно доказателство доколко "дясно" е това правителство. Не си спомням за нито една дясна политика, или реформа, която кабинетът Борисов (и в двата си мандата) да е прокарал. Нито една!
                        Vanitas vanitatum...

                        Коментар


                        • КОМУНИСТЪТ пламен димитров за пореден път доказа, че КОМУНИСТ = НАГЛОСТ:
                          Максималният осигурителен доход (МОД) да се увеличи до 2800 лв., за да се вдигне и максималната пенсия до 980 лв.
                          Това поиска президентът на КНСБ Пламен Димитров при обсъждането на бюджета за 2017 г. от Националния съвет за тристранно сътрудничество.


                          https://www.actualno.com/business/kn...ws_571808.html


                          Много му се иска на КОМУНИСТА пламен димитров пенсионираните мильовци и шапкари, на които по-голяма част от стажа е преди 10 ноември 1989г. в МВР и МО, да получават вече 980 лв. месечна пенсия, защото явно с 910 лв. на месец се принуждават да "просят" всеки ден.


                          Коментар


                          • кунева-пръмова:

                            20-а година - 25% от пазара на труда - ромове:

                            http://www.dnes.bg/obrazovanie/2016/...da-romi.319767

                            Да са живи и здрави вярващите, че тия, дето утре ще получават стипендия в евро, за успех Слаб 3.50, в други ден ще им заработват пенсиите, ще станат инженери, лекари, учители, ай-ти специалисти или каквото и да е друго, освен професионални "социално слаби", "потомствено безработни" и "самотни майки на 18, живеещи отсоциални помощи хъхрячета".
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Dimitar. Разгледай мнение
                              Това е друга бира!
                              Благодаря за отговора.

                              Аз сигурно съм по-голям наивник и от НАИВНИК, но смятам, че при желание конрабандата на цигари и горива може да бъде спряна, оттам ще има увеличение на приходите от косвени данъци, които дори и "***" плащат.
                              И ти мислиш, че туй ще е достатъчно? И че повишените приходи няма да отидат по "приоритетни направления" - тоест за *** и арапи-мигранти?

                              Истината е, че при настоящата демографско-етническа структура на населението и свързаните с нея тенденции, разходопокривната пенсионна система е обречена на колапс, който няма как да бъде спрян без рестрикции срещу паразитните прослойки.
                              Last edited by X_Y; 24.10.2016, 11:12.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Dimitar. Разгледай мнение
                                Това е друга бира!
                                Благодаря за отговора.

                                Аз сигурно съм по-голям наивник и от НАИВНИК, но смятам, че при желание конрабандата на цигари и горива може да бъде спряна, оттам ще има увеличение на приходите от косвени данъци, които дори и "хъхряците" плащат.

                                Ето какво е казал КОМУНИСТЪТ ивайло калфин през 2014г.:
                                Примерно ако през 2016 г. се увеличи с 1% осигурителната вноска, това ще донесе допълнително 232 милиона приходи в НОИ. В момента се получава следният парадокс. Хората си самофинансират пенсиите, доколкото НОИ е свързан с бюджета и голяма част от бюджета му е трансфер от националния. Ако един български пенсионер взема примерно 200 лева пенсия, от тях ние не си представяме, че той ще пести. Със сегашната система на ДДС 40 лв. от тази пенсия отиват само за този налог. А ДДС е някъде около 70% от приходите в бюджета. Така че пенсионерът си плаща данък добавена стойност, той отива в бюджета и след това бюджетът му допълва пенсията. Това е абсурдна система. И затова е важно пенсионната система да има по-голяма независимост. А по-голяма независимост може да се получи с по-високи вноски, коментира още вицепремиерът.

                                http://www.cross.bg/sistema-byudzhet...a-1441946.html


                                Според КОМУНИСТЪТ ивайло калфин приходите от ДДС и Акцизи трябва да се използват за да могат БЮДЖЕТНИЦИТЕ да получават все по-големи заплати.





                                Честито на все още вярващите, че НОИ няма да става все по-зависим от приходите от ДДС и Акцизи в консолидирания държавен бюджет за да може да изплаща пенсии всеки месец!

                                Коментар

                                Working...
                                X