IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българската пенсионна система

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

    Демокрация няма никъде.Не се заблуждавайте.
    ясно е тва,
    ама нека поне теоретически за демокрацията да говорим....

    практиката, всички знаем, че е далече от теорията
    Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
    ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

      можеш ли да покажеш, нещо в което вярват?
      Някои вярваме в Разума на Природата или Бог.Вярваме че докато всеки не оправи сам себе си оправяне на светът не е възможно.ВСярваме че светът се управлява от Природни закони и че във Вселената цари абслютна хармония и баланс.Вярваме че човек е създаден по образ и подбие Божие и рано или късно ще достигне онова ниво на еволюция за което сега само мечтаем.Ако трябва ще се прераждаме един милион пъти но ще стане

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

        Демокрацията, драги ми Trakatrak', е за богати държави...
        тва го пише още в древните буквари на гърците, дето са я измислили демокрацията....

        Може и да сме имали шанс преди 30 години нещо да се получи, но тва, според скромното ми мнение, само с помощта на някво чудо на чудесата ще стане днес тук и сега.

        Къде ги ресурсите за истинската демокрация, дето я искаме?
        Пари, природни ресурси, дето лесно се експортират навсякъде, множество оборудване, хай-тек специалисти и учени, да правим нови технологии, голям пазар с относително ниска средна възраст на населението и потенциално високо потребление, алъш-вериш да става?
        Едно от тия да има, и грижи нямаш...

        или ако имаш други предложения, давай смело...
        аз не се имам за некъв експерт...

        Лично мнение си ми е, и засяга само мен.
        Демокрация няма никъде.Не се заблуждавайте.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

          У нас засега е невъзможна реална, функционираща като демокрация демокрация. Всичко е парлама за пред външните сили. Оставени сме на милостта на мафията, която подхвърля пенсиите като е наясно, че самата тя е придонесла за влошаването на условията, при които живеят старите хора.
          Демокрацията, драги ми Trakatrak', е за богати държави...
          тва го пише още в древните буквари на гърците, дето са я измислили демокрацията....

          Може и да сме имали шанс преди 30 години нещо да се получи (поне така изглеждаше на пръв поглед), но тва, според скромното ми мнение, само с помощта на някво чудо на чудесата ще стане днес тук и сега.

          Къде ги ресурсите за истинската демокрация, дето я искаме?
          Пари, природни ресурси, дето лесно се експортират навсякъде, множество оборудване, хай-тек специалисти и учени, да правим нови технологии, голям пазар с относително ниска средна възраст на населението и потенциално високо потребление, алъш-вериш да става?
          Едно от тия да има, и грижи нямаш...

          или ако имаш други предложения, давай смело...
          аз не се имам за некъв експерт...

          Лично мнение си ми е, и засяга само мен.
          Last edited by Kildirim_Bei; 15.10.2017, 20:38.
          Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
          ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

          Коментар


          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

            И какво трябва да направим- погледни по време на избори- ами че куцо и сакато се кълне че няма да гласува за бб, а той трето правителство направи
            У нас засега е невъзможна реална, функционираща като демокрация демокрация. Всичко е парлама за пред външните сили. Оставени сме на милостта на мафията, която подхвърля пенсиите като е наясно, че самата тя е придонесла за влошаването на условията, при които живеят старите хора.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

              Хората не знам колко вярват на държавата ама на частните фондове ич не вярват.
              можеш ли да покажеш, нещо в което вярват?
              Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
              ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                Съгласен със сметките...
                Както сам казах, опростенчески подходих, но много хора си го мислят така...

                Една друга причина за проблемите в пенсионната система. Хората, в голямата си част, не вярват, че държавата се разпорежда в най-добър техен интерес със събраните средства от данъци и осигуровки. Избягването им се е превърнало в национален спорт.
                Масово не се плащат реалните заплати... Мълчаливо съгласие между работник и работодател - краткосрочна печалба, но с потенциал за големи проблеми в бъдещето, предимно за работниците...
                Хората не знам колко вярват на държавата ама на частните фондове ич не вярват.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                  И какво трябва да направим- погледни по време на избори- ами че куцо и сакато се кълне че няма да гласува за бб, а той трето правителство направи
                  Казал съм го отдавна.Простолюдието и Буци са си лика прилика.Любовта е голяма ше се бият ше си изневеряват ше се сърдят ше се гонят но накрая ше се взимат.Така че скоро от Буци нема отърване.То кой ли и да избереш.Курнелия простакела не моеш да и затвориш устата една агресивна не млъква чудя се близките и как я търпят.Патриотите един надут пуяк не стават за нищо.Депесето боклуци.Десните най големите боклуци.Така че Боко ше ги бие докат си иска

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                    Не пиши глупости.Всичко е индивидуално.Никога не съм живял на кредит и никога не съм бил Папурко.И няма да бъда.Кредити не взимам не бих взел дори за собственото си лечение.Предпочитам да умра отколкото да оставям дългове на децата си и да пълня гушите на алчни доктори
                    съгласен съм принципно с power grid
                    Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                    ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                      При всички положения отделния човек е по-дисциплиниран от политиците. Все пак пенсионната система в момента има 50% дефицит спрямо вноските и се поддържа от ДДС и акцизи. Това няма как да се получи при обикновения човек.

                      Обикновения човек (по-дъртия и консервативния) обича излишъците. Не случайно е поговорката "Бели пари за черни дни".

                      Верно е, че младите предпочитат да живеят на кредит, но с напредване на възрастта това се променя, пък и банките не дават кредити на по-възрастните.
                      Не пиши глупости.Всичко е индивидуално.Никога не съм живял на кредит и никога не съм бил Папурко.И няма да бъда.Кредити не взимам не бих взел дори за собственото си лечение.Предпочитам да умра отколкото да оставям дългове на децата си и да пълня гушите на алчни доктори

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

                        Това си е част от цялостното опорочаване на обществената среда. Държавата е мафия и всички гледат да я отбягват. Така ще останем без държава.
                        И какво трябва да направим- погледни по време на избори- ами че куцо и сакато се кълне че няма да гласува за бб, а той трето правителство направи

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                          Съгласен със сметките...
                          Както сам казах, опростенчески подходих, но много хора си го мислят така...

                          Една друга причина за проблемите в пенсионната система. Хората, в голямата си част, не вярват, че държавата се разпорежда в най-добър техен интерес със събраните средства от данъци и осигуровки. Избягването им се е превърнало в национален спорт.
                          Масово не се плащат реалните заплати... Мълчаливо съгласие между работник и работодател - краткосрочна печалба, но с потенциал за големи проблеми в бъдещето, предимно за работниците...
                          Това си е част от цялостното опорочаване на обществената среда. Държавата е мафия и всички гледат да я отбягват. Така ще останем без държава.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                            При всички положения отделния човек е по-дисциплиниран от политиците. Все пак пенсионната система в момента има 50% дефицит спрямо вноските и се поддържа от ДДС и акцизи. Това няма как да се получи при обикновения човек.

                            Обикновения човек (по-дъртия и консервативния) обича излишъците. Не случайно е поговорката "Бели пари за черни дни".

                            Верно е, че младите предпочитат да живеят на кредит, но с напредване на възрастта това се променя, пък и банките не дават кредити на по-възрастните.
                            Няма какво да кажа. Всички обичат излишъците, и най-вече държавата

                            Виж това с по-младите... кредита е като огъня - добър слуга и лош стопанин
                            Ако следват здравата логика, трябва по-скоро да приключват с кредитите, та да понатрупат излишъци.
                            Last edited by Kildirim_Bei; 14.10.2017, 19:15.
                            Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                            ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                              Второ: Може и да си ги кътат за черни дни работниците, ОК.... но човек рядко е толкова дисциплиниран, че да не се отдаде на някакво изкушение през годините... чопне за това, чопне за онова... и те лека-полека свършват...това е рискът.
                              При всички положения отделния човек е по-дисциплиниран от политиците. Все пак пенсионната система в момента има 50% дефицит спрямо вноските и се поддържа от ДДС и акцизи. Това няма как да се получи при обикновения човек.

                              Обикновения човек (по-дъртия и консервативния) обича излишъците. Не случайно е поговорката "Бели пари за черни дни".

                              Верно е, че младите предпочитат да живеят на кредит, но с напредване на възрастта това се променя, пък и банките не дават кредити на по-възрастните.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                                Напротив - според мен така се избягват големите проблеми в бъдеще.

                                Парите под масата работниците си ги кътат за черни дни. Иначе ако им ги вземе държавата не е ясно кога и как ще им ги даде. Така работи системата от хилядолетия. Скатаването на данъци се прави навсякъде по целия Свят.

                                Може и така да е...

                                Иначе има едно нещо, което не може да се отрече: каквито и разходи да има държавата, каквото и да става, едно от първите неща, да не кажа първото, е да се намерят пари да се плащат пенсиите....вярно, че като размер са нищо, но те са приоритет...

                                Второ: Може и да си ги кътат за черни дни работниците, ОК.... но човек рядко е толкова дисциплиниран, че да не се отдаде на някакво изкушение през годините... чопне за това, чопне за онова... и те лека-полека свършват...това е рискът.

                                Не вярвам всички да си ги кътат кеш в къщи, пък банковите сметки и депозити масово са за суми от порядъка на 1-5 хил лв. (такова нещо четох някъде)
                                Но може и кеш да са... то баби и дядовци кви суми хвърлят на ало-измамниците през терасите.... де да знам.
                                Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                                ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                                Коментар

                                Working...
                                X