IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българската пенсионна система

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Днес си разсъждавах - начин държавата да се погрижи за пенсиите на по-бъдещото поколение и същевременно - да поощри раждаемостта:

    Защо при раждане на дете, държавата не прави еднократна вноска за бъдещата му пенсия, равна на данъкът общ доход, платен от БАЩАТА на детето за последните 18 или 24 месеца? Това ще са например към 2 бимберици. Нека те бъдат турени в същият пенсионен фонд, чиито клиент е таткото. При неособено висока дори доходност - когато детето стане на свой ред на 65 години - тия пари ще са към 13 Б. АКО то - работейки, внася само по 30 лв на месец само в същият пенсионен фонд - към пенсия ще има - общо със стартовата вноска - около 54 Б. Това ще му осигури близо 230 лв пожизнена пенсия... срещу никакви пари. Ако внася по 80 лв месечно (8% от 1 бимберица заплата - колкото като процент се внася и за НЗОК) - пенсия - 515 лв. Държавата напълно или в голяма степен се спасява от грижата за бъдещият стар човек, ако СЕГА се жертва малко пари... и ако бъдещият работещ от малък бива научен какво има и защо трябва да довнася към него.

    Гледа се доходът на таткото, за да се поограничи професията "самотна майка" и бащите да признават децата си. Това ще е единствената може би екстра за ОТГОВОРНИТЕ родители - които работят и плащат данъци, а не са социопаразити. Като имаме предвид колко е раждаемостта, етническите и параметри, осигурителните доходи, СРЗ - държавата надали ще се лишава от повече от 60-80 КБ годишно - нищо пари на фона на тия, дето се пилеят за тотални глупости.

    Но такава идея може да хрумне само на един почтен, родолюбив, дългосрочно мислещ кандидат за Дуче... не на тъп политик, с тимберица като компир, чиято мисъл не стига дори до кроят на мандатът му. Дори и данъкът на таткото за 3 години назад да бъде върнат в такава форма - какво толкова - стотина милиона толкова страшен разход ли са?
    А още по голям подарък може да му направи като закрие принудителните пенсионни фондове.Пак питам кажи каква ви е доходността че секи месец внасям по 130 кинта и парите намаляват...Мое ли сте такива некадърници сички ви бият.Търпя ви само щото чакам решение за наследяването отпадне ли отивам в НОИ ако не отпадне се махам от вас.Вие сте най некадърния фонд или просто крадете ного.И тия такси кога намаление?

    Коментар


    • Днес си разсъждавах - начин държавата да се погрижи за пенсиите на по-бъдещото поколение и същевременно - да поощри раждаемостта:

      Защо при раждане на дете, държавата не прави еднократна вноска за бъдещата му пенсия, равна на данъкът общ доход, платен от БАЩАТА на детето за последните 18 или 24 месеца? Това ще са например към 2 бимберици. Нека те бъдат турени в същият пенсионен фонд, чиито клиент е таткото. При неособено висока дори доходност - когато детето стане на свой ред на 65 години - тия пари ще са към 13 Б. АКО то - работейки, внася само по 30 лв на месец само в същият пенсионен фонд - към пенсия ще има - общо със стартовата вноска - около 54 Б. Това ще му осигури близо 230 лв пожизнена пенсия... срещу никакви пари. Ако внася по 80 лв месечно (8% от 1 бимберица заплата - колкото като процент се внася и за НЗОК) - пенсия - 515 лв. Държавата напълно или в голяма степен се спасява от грижата за бъдещият стар човек, ако СЕГА се жертва малко пари... и ако бъдещият работещ от малък бива научен какво има и защо трябва да довнася към него.

      Гледа се доходът на таткото, за да се поограничи професията "самотна майка" и бащите да признават децата си. Това ще е единствената може би екстра за ОТГОВОРНИТЕ родители - които работят и плащат данъци, а не са социопаразити. Като имаме предвид колко е раждаемостта, етническите и параметри, осигурителните доходи, СРЗ - държавата надали ще се лишава от повече от 60-80 КБ годишно - нищо пари на фона на тия, дето се пилеят за тотални глупости.

      Но такава идея може да хрумне само на един почтен, родолюбив, дългосрочно мислещ кандидат за Дуче... не на тъп политик, с тимберица като компир, чиято мисъл не стига дори до кроят на мандатът му. Дори и данъкът на таткото за 3 години назад да бъде върнат в такава форма - какво толкова - стотина милиона толкова страшен разход ли са?
      Last edited by Императорът; 16.04.2018, 22:28. Причина: Дуче.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • През четвъртото тримесечие на 2017г. средната месечна брутна заплата:
        1)
        - в Германия беше 3,809 евро
        2)
        - в България беше 1,095 лв. или ЗА ЩАСТИЕ ПО-МАЛКО ОТ 560 евро
        Тоест в Германия средната месечна брутна заплата беше ЗА ЩАСТИЕ НАД 6.8 ПЪТИ ПОВЕЧЕ в сравнение с България. Конкуренцията на трудовия пазар е МНОГО ПОЛЕЗНА за България.





        Честито на всички, които все още мечтаят населението в България да няма право да работи в другите държави на ЕС!


        https://www.destatis.de/EN/FactsFigu...yEarnings.html
        http://www.nsi.bg/bg/content/3928/%D...B8%D0%B2%D0%BE

        Коментар


        • Хубав коментар-

          Ако имаше омбудсман на място, Борисов нямаше да вади пари като вълшебник, за да потушава протести Българските пенсионери поддържат стабилността да държавата чрез бедността си, а омбудсманът гузно мълчи. Вероятно много пъти сте се питали от къде Бойко вади като вълшебник предните милиони, за да потуши поредния назряващ протест? А чували ли ли сте за ДЪРЖАВНИЯ ФОНД ЗА ГАРАНТИРАНЕ УСТОЙЧИВОСТ НА ДЪРЖАВНАТА ПЕНСИОННА СИСТЕМА? Известен е повече като Сребърен фонд. И така, скъпи приятели, сребърният фонд е създаден през 2007 г. Парите, които са събрани в него се държаха до 2017 г. на безлихвен депозит в БНБ. Към днешна дата тези пари са около три милиарда лева. По-интересното е, че в закона са предвидени различни форми за реализиране на доходност. През 2015 г. зададох конкретен въпрос на Борисов по време на парламентарен блиц контрол. Отговорът беше повече от смайващ. Редно е разбира се да знаете, че приходите, от които се пълни фондът, са от концесии, от приватизация, от лихви и забележете 25 % от излишъците по изпълнението на държавния бюджет. През последните години непркъснато слушате Борисов и министрите му да се хвалят за милиарди преизпълнен бюджет. Никога обаче не се е стигало до актуализация на държавния бюджет през последните години. По този начин българските пенсионери са ощетени вече с няколко милиарда лева само от 2010 г. до сега. Но най-интересно е гробното мълчание на ОМБУДСМАНА по този въпрос. За съжаление контрол как се ползват парите, особено през годината, почти няма. Още по-интересно е, че тези пари на българските пенсионери вече се държата при отрицателна лихва в БНБ. Ако имаше силна опозиция и силен оществен защитник - омбудсман, Бойко нямаше да вади пари като вълшебник и да потушава протести!

          Димитър Байрактаров, фейсбук


          Коментар


          • В края на септември 2017г. заетите в обществения сектор в Япония бяха 5 МИЛИОНА души:
            1)
            - докато в Япония населението на възраст НАД 59 години беше 42,955 ХИЛЯДИ души или НАД 8.5 ПЪТИ ПОВЕЧЕ от заетите в обществения сектор
            2)
            - докато в Япония населението на възраст НАД 64 години беше 35,151 ХИЛЯДИ души или НАД 7 ПЪТИ ПОВЕЧЕ от заетите в обществения сектор


            За сравнение в България в края на декември 2017г. заетите в пбществения сектор бяха 541,899 души:
            - докато в България пенсионерите бяха 2,169,237 души или ЕДВА 4 ПЪТИ ПОВЕЧЕ от заетите в обществения сектор


            Също така през 2017г. Консолидираният Държавен Бюджет на България:
            1)
            - изплати пенсии на стойност 9,007,188,254 лв.
            2)
            - заплати и осигуровки на бюджетниците на стойност 7,918.3 МИЛИОНА лв.
            Тоест общата сума на изплатените пенсии бяха едва с ПО-МАЛКО ОТ 14% повече от общата сума за заплати и осигуровки на бюджетниците?!?!?!?! Така, че в такъв случай НОИ трябва да се финансира все повече именно от приходите от ДДС и АКЦИЗИ!!!!





            https://www.e-stat.go.jp/en/stat-sea...&result_back=1
            https://www.e-stat.go.jp/en/stat-sea...&result_back=1
            http://www.minfin.bg/bg/statistics/5
            http://www.nsi.bg/node/3827
            http://www.noi.bg/aboutbg/st

            Коментар


            • Чудесна новина от НОИ:
              1)
              - в края на 1956г. пенсионерите бяха 798 хиляди души или ЗА СЪЖАЛЕНИЕ едва 15.89% от населението на възраст НАД 19 години
              2)
              - в края на 1989г. пенсионерите бяха 2,209,019 души или ЗА ЩАСТИЕ 34.09% от населението на възраст НАД 19 години
              2)

              - в края на 2017г. пенсионерите бяха 2,169,237 души или ЗА ЩАСТИЕ вече 37.84% от населението на възраст НАД 19 години





              Честито на всички, които МРАЗЯТ ЧАСТНИТЕ ПЕНСИОННИ ФОНДОВЕ И ЧАСТНИЯ СЕКТОР, че НОИ УВЕЛИЧАВА ЗАВИСИМОСТТА СИ от приходите от ДДС и АКЦИЗИ!


              http://statlib.nsi.bg:8181/bg/lister...004298&page=57
              http://statlib.nsi.bg:8181/bg/lister...01774&page=125
              http://statlib.nsi.bg:8181/bg/lister...001991&page=34
              http://www.noi.bg/aboutbg/st
              http://www.nsi.bg/bg/content/2920/%D...BE%D0%B7%D0%B8

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                Aз не виждам как средна пенсия под 40% от средната заплата е неадекватно и нереално висока, ама ти си знаеш....
                Не забравяй, че истинската пенсия засега е лишена от основното си оръжие - дългосрочното натрупване - и доходност. От Втора година досега са 16 години... а първите вноски са били абсурдно жалки. Кога време за натрупване? А това, че ноевите пенсии са по-високи, е доказателство - както казах - че Ной е пирамида. А всички пирамиди имат едно общо нещо - рано или късно се сриват.

                Руснаците сега си падат да правят едни интернет-сайтчета пирамидки - в някои от тях за 6 часа вземаш вложените пари двойно. Да, ама... гаранция-Франция и повече от ден-два не изкарват.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                  Естетствено, че е очеизваден - едните (ПФ, колкото ид а не съм им фен заради скапаните такси!) ти дават реално изработеното, а другото е пирамида, което дава повече от реалното, като лишава децата от таблети или адекватна здравна помощ, за да има нереално високи пенсии за възрастните. Комунизъм в действие и фарисейщина на квадрат!
                  Aз не виждам как средна пенсия под 40% от средната заплата е неадекватно и нереално висока, ама ти си знаеш....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                    Aз няма как да се съглася с теб и него, също по причината проста математика.

                    Съвсем грубо - средната пенсия в момента е около 360лв.
                    Ако ги получаваш само от нои - пак са толкова. Но ако получаваш и 2-ра пенсия нои ти дава около 3/4 от изчисленото че ти се полага - т.е. 270лв.
                    Плюс 30лв от частните пф = 300лв общо.
                    300<360, наЛЕ ?

                    Извода е очеваден за всички, освен за слепите.
                    Колегата е напълно прав, само +++ може да му сложа за това.

                    Естетствено, че е очеизваден - едните (ПФ, колкото ид а не съм им фен заради скапаните такси!) ти дават реално изработеното, а другото е пирамида, което дава повече от реалното, като лишава децата от таблети или адекватна здравна помощ, за да има нереално високи пенсии за възрастните. Комунизъм в действие и фарисейщина на квадрат!
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                      Това значи ли, че твоите (надявам се са живи), пък и тъщата не трябва да получават, щото сестра ти и на жената брата са навън?

                      Между другото остави родителите ни, но АЗ съм внесъл за 10-на години в нои, сигурно повече от един бус от тия дето сега мрънкат, че малко щели да вземат и няма да взема НИЩО! Ама нищо.
                      Та не ми говори, че не съм солидарен с нечии чужди родители, дето сега папкат паричките ми, а техните синковци-патреоти-НЕемигранти се осигуряват на 500 лева.....щото за друго не стават.
                      ..... И не говоря за теб !
                      Така е, не трябва да получават или трябва да ги орежат наполовина - правилото да важи за всички. просто системата не работи справедливо, а по комунистически. Иначе за "патриотите" на 500 кинта са абсолютно прав, за съжаление Хубав уикенд от мен, аз зачезвам малко на разходка, пожелавам и на теб весело изкарване на почивката
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                        Няма как да не се съглася с императора в този случай. Цифри и проста математика!
                        Aз няма как да се съглася с теб и него, също по причината проста математика.

                        Съвсем грубо - средната пенсия в момента е около 360лв.
                        Ако ги получаваш само от нои - пак са толкова. Но ако получаваш и 2-ра пенсия нои ти дава около 3/4 от изчисленото че ти се полага - т.е. 270лв.
                        Плюс 30лв от частните пф = 300лв общо.
                        300<360, наЛЕ ?

                        Извода е очеваден за всички, освен за слепите.
                        Колегата е напълно прав, само +++ може да му сложа за това.

                        ДВЕ ПЕНСИИ СА ПО-МАЛКО ОТ ЕДНА

                        Коментар


                        • Това значи ли, че твоите (надявам се са живи), пък и тъщата не трябва да получават, щото сестра ти и на жената брата са навън?

                          Между другото остави родителите ни, но АЗ съм внесъл за 10-на години в нои, сигурно повече от един бус от тия дето сега мрънкат, че малко щели да вземат и няма да взема НИЩО! Ама нищо.
                          Та не ми говори, че не съм солидарен с нечии чужди родители, дето сега папкат паричките ми, а техните синковци-патреоти-НЕемигранти се осигуряват на 500 лева.....щото за друго не стават.
                          ..... И не говоря за теб !

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                            Няма как да не се съглася с императора в този случай. Цифри и проста математика!

                            По ме притеснява един друг въпрос, който странно защо не се задава от бисерпетковци и от иначе уважаемият от мен г-н Христов.

                            А именно - КАК аджеба тия същите, описани от Императора хорица, дето са се осигурявали на тия МИЗЕРНИ ДОХОДИ (изобщо не ме интересува по какви причини) и то в голяма част от случаите НЕРЕДОВНО, та как тия ще получават от "богатото" имащо "само" над 50% дефицит нои непропорционално големи пенсии на внесеното от тях???

                            Всъщност знам как - с още по-голям дефицит в нои.....от вашите данъци!
                            +1, но

                            не знам в коя държава си, обаче и там е същото - просто пенсионните системи станаха прекалено социални и дъра-бъра (там достойни старини и ала-бала), та като им кажа на сегашните пенсионери, че и това, което вземат, е повече от това, което заслужават - най-елементарна математика, и те викат, че съм луд и те били градили нещо си. Ми системата е разходо-покривна - децата ти плащат за теб и толкова, затова и някога имаше ергенски данък, но това е друга тема

                            Апропо, лично аз смятам, че родителите на емигранти следва да получават нулева държавна пенсия, защото дежата им не внасят нищо тук в общата каца - нарочно го болдвам, ти си знаеш, че обичам да те жегвам на тази тематика, за другите ти позиции се припокриваме почти на 100%
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Ного ясно. Ако някой, дето е внесъл сумарно 2 Б за толкова години, получи не 30 дори, ами и 25 лв месечна пенсия от ПФ, трябва направо да целува ръцете на поковците, щото е на ебаси далаверата.

                              Внасял си по 2 лв на месец, а цап-царапваш 25 лв пенсия. Без коментар.

                              Да - Ной ще им снася по-тлъсто и това доказва, че Ной е пирамида. Да му мислят бъдещите пациенти на Ной.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • И аз съм съгласен с повечето от написаното по-долу от императора. Хоратя трябва да избягат от идеята или усещането, че някой друг трябва да се грижи за тях. Всички трябва да полагат целенасочени усилия да си осигурят нормален доход като се пенсионират, включително и да се осигуряват на реалния си доход.
                                Искам само да добавя един момент и той е, че работодателят също отчислява за пенсия.
                                Друг е въпросът, че 2002г обещава доходност, която няма нищо общо с реалността.

                                Единствената ми препоръка: Консумирайте алкохолни напитки в умерени количества

                                Коментар

                                Working...
                                X