IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българската пенсионна система

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

    Ще разполагат ама друг път! Инфлацията вече гони 9-10% на годишна база а разни банкерчета през ден говорят че отрицателните лихви щели да бъдат новото нормално.

    Новата финансова криза вече чука на вратата и тоя път няма да ни се размине като през 2008г. Тоя път ще има много яки фалити по всичките земни кълбета а идеята за държавни пенсии ще отиде в историята особено за фалирали държави като България където 1 работещ изхранва 5 човека.
    Това е ден до пладне най-много година .Като започне новата криза лихвите рязко рязко ще се качат, над 10% ще отидат американските.

    Коментар


    • https://www.segabg.com/category-obse...ensionna-bomba- хърсев- голямата пенсионна бомба

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

        ами ако фраснат някой хиперинфлация колко ще ти е пенсията?
        Ще фраснат ама после ние ще ги фраснем по главата.Да си ми дадат парите със законната лихва не им ща нито грижите нито пенсията

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
          Най-доброто е всеки месец българинът да заделя на сметка по двадесет евро или франка и като се пенсионира ще разполага с една значителна
          сума на куп.
          Ще разполагат ама друг път! Инфлацията вече гони 9-10% на годишна база а разни банкерчета през ден говорят че отрицателните лихви щели да бъдат новото нормално.

          Новата финансова криза вече чука на вратата и тоя път няма да ни се размине като през 2008г. Тоя път ще има много яки фалити по всичките земни кълбета а идеята за държавни пенсии ще отиде в историята особено за фалирали държави като България където 1 работещ изхранва 5 човека.
          Last edited by alphaomega; 18.11.2019, 15:59.

          Коментар


          • Уважаеми колеги от втория стълб,
            Нямам намерение допълнително да Ви нервирам, но четейки най-новите предложения
            за ДЗПО, ето на какво се натъквам:
            Предлага се, изплащането на пенсиите от втория стълб да се извършва не от УПФ-ве,
            а от нов фонд, на който УПФ-ве да прехвърлят партидите на получилите право на
            пожизнена пенсия.
            Нов фонд, нови чиновници, нови разходи!
            Освен това, изплащането на разсрочените суми от партидите с недостатъчни за пожизнена
            пенсия суми, да се извършва от друг фонд.
            Е, много фондове на този клон, де!
            Излиза, че ПОД са получавали отчисленията от вноските и инвестициите само за
            "колекшъна".

            Коментар


            • Най-доброто е всеки месец българинът да заделя на сметка по двадесет евро или франка и като се пенсионира ще разполага с една значителна
              сума на куп.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                Ми щеше да е добре да се пенсионирам на 50 ама не мое така че пенсията все още е много далече а може и още да се отдалечи...Знае ли човек умниците какво ще измъдруват..Откакто е въведен максимален осигурителен доход моите осигуровки са на максимума а и преди това съм осигуряван на много високи доходи..Така че ако си ми върнат парите със законната лихва за толкова години мноооого се съмнявам че заслужената ми пенсия след време ще е половината от която заслужавам...По скоро ще е обратното.19.8% на 3000 кинта са 594 кинта всеки месец.за година 7128 кинта.Ако се пенсионирам на 65г и до пенсия се осигурявам на макс сметни само колко ще внеса.Отделно имам и стаж първа категория където съм плащал огромни осигуровки...Я смятай за 42г стаж или повече колко съм внесъл...И да помоля Господ поне 15г да съм пенсинер я сметни колко ще ме ограбят за да плащат на съдии прокурори милиционери и държавни клатикурковци...Благодаря на Господ и дано не го развеселявам с моите планове.Ако обаче той е ршил друго сметни с кви пари съм спонсорирал негодниците
                ами ако фраснат някой хиперинфлация колко ще ти е пенсията?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение
                  Няма проблем...никой не те насилва, но при условие че НОИ е с дефицит от около 50%, означава че пенсията, която трябва да получаваш по заслуги е половината, от тази която взимаш сега.
                  Май май е щото минималната пенция е 200+ лв а не 1лв колкото са заслужили барем половин милион. На това отгоре я вземат откакто се родят, ако не взема пенция ще взема помощи.
                  Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                  Коментар


                  • Бе то ситуацията си е отдавна такава - куче (частно) влачи - диря няма.

                    Навремето ни надуваха главата колко бил хубав чилийския модел, всъщност си е провал.

                    Piñera had promised Chilean workers that the AFP system would provide 70 percent of their salary when they retired, but this “replacement rate” is now in the 30-35 percent range, says financial advisor Alvaro Gallegos, who served briefly as Superintendent of Pensions under a recent democratically-elected government. “In another decade,” he adds, it will be down to 15 percent.”

                    During this year’s trip, I asked many people, but had trouble finding any working person who believed that they will be able to retire with dignity under the private system. They know that the AFPs are ripping-them-off with high fees and confusing rules designed to keep pension payouts as low as possible.
                    Last edited by pipbel; 18.11.2019, 12:36.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение
                      Няма проблем...никой не те насилва, но при условие че НОИ е с дефицит от около 50%, означава че пенсията, която трябва да получаваш по заслуги е половината, от тази която взимаш сега.
                      Ми щеше да е добре да се пенсионирам на 50 ама не мое така че пенсията все още е много далече а може и още да се отдалечи...Знае ли човек умниците какво ще измъдруват..Откакто е въведен максимален осигурителен доход моите осигуровки са на максимума а и преди това съм осигуряван на много високи доходи..Така че ако си ми върнат парите със законната лихва за толкова години мноооого се съмнявам че заслужената ми пенсия след време ще е половината от която заслужавам...По скоро ще е обратното.19.8% на 3000 кинта са 594 кинта всеки месец.за година 7128 кинта.Ако се пенсионирам на 65г и до пенсия се осигурявам на макс сметни само колко ще внеса.Отделно имам и стаж първа категория където съм плащал огромни осигуровки...Я смятай за 42г стаж или повече колко съм внесъл...И да помоля Господ поне 15г да съм пенсинер я сметни колко ще ме ограбят за да плащат на съдии прокурори милиционери и държавни клатикурковци...Благодаря на Господ и дано не го развеселявам с моите планове.Ако обаче той е ршил друго сметни с кви пари съм спонсорирал негодниците

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                        И 100г да го направиш пак няма да стане.Не желая насила да ме тикат при част ници..Който иска доброволно прав му път.Аз на измамници не вярвам
                        Няма проблем...никой не те насилва, но при условие че НОИ е с дефицит от около 50%, означава че пенсията, която трябва да получаваш по заслуги е половината, от тази която взимаш сега.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                          Minimalni???????????
                          Работят за ползу роду

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                            А заплатите им какви са?
                            Minimalni???????????

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                              https://www.segabg.com/category-firs...siya-e-038-323

                              Доходността на фондовете е...............
                              А заплатите им какви са?

                              Коментар


                              • https://www.segabg.com/category-firs...siya-e-038-323

                                Доходността на фондовете е...............

                                Коментар

                                Working...
                                X