IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коя е Акцията ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Мечком е акцията
    (по терминологията на Симов)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
      никой не харесва БФБ акциите за дългосрочна инвестиция май?
      Жалко - надявах се някой да посочи нещо добро, което ще просъществува във времето и съответните аргументи разбира се.
      не е така
      просто в един портфейл с цел пенсиониране
      основата трябва да е с акции със стабилен бизнес модел, изглед да продължат да съществуват и да споделят разбира се печалбата
      акциите на БФБ също имат място в този портфейл, но са в друг раздел - например
      рискови инвестиции или експерименти
      “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

      Коментар


      • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
        Според мен бъркаш, но и доста профита се объркаха точно в тази част!

        Личен аматьорски анализ показва че точно това е проблема, прекалено много хора не искат да си подарят инвестициите, което води до малко патова ситуация. Все пак, фактора време е по-важен за тези които искат да печелят от търговия, тоест не са в печеливша позиция спрямо незаинтересованите..

        Горният извод е базиран на реалните участия в публичните ни дружества.
        Здрасти Проди, а не това не е моето мнение а като следя коментарите или по-скоро липсата на такива това заключавам.
        Моето мнение го знаеш аз си харесвам особенно много 2 компаниики: 1-та държи малко над 5% от пазара на общо застраховане, а 2-та държи 5% от празара на лекарства.
        Успех!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
          никой не харесва БФБ акциите за дългосрочна инвестиция май?.
          Според мен бъркаш, но и доста профита се объркаха точно в тази част!

          Личен аматьорски анализ показва че точно това е проблема, прекалено много хора не искат да си подарят инвестициите, което води до малко патова ситуация. Все пак, фактора време е по-важен за тези които искат да печелят от търговия, тоест не са в печеливша позиция спрямо незаинтересованите..

          Горният извод е базиран на реалните участия в публичните ни дружества.

          Коментар


          • никой не харесва БФБ акциите за дългосрочна инвестиция май?
            Жалко - надявах се някой да посочи нещо добро, което ще просъществува във времето и съответните аргументи разбира се.

            Коментар


            • Стъпков - не ограничени. В Българската земя кротко спят около 20 000 тона златце - и май заради това се опитват да ни изтребят или прокудят !!!



              А за това, коя е Акцията - тя още не емитирана - аз писал по този въпрос - ето:

              http://nekov.blog.bg/novini/2012/07/...gurnost.978011
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                Общо взето набуталите се безвъзвратно, не оценяте, че текущия доход е повече от нищо Казвам го като рентиер, който разчита и се кефи като дьете на всеки доход дето е готов да плати наемателя..
                там е работата, че има компании, които всяка година увеличават дивидента
                така с това увеличение биеш инфлацията и отделно ако реинвестираш дивидента
                увеличаваш доходността

                това привилигированите не го правят

                Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                Що пък да е облизвация - облизвацията е дълг, акцията - собственост.

                Не облизвация.
                от гледна точка на компанията и двете са източник на финансиране срещу обещание за изплащане на купон или дивидент тоест
                собственик си на обещание
                Last edited by ceneto; 10.07.2012, 07:35.
                “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                Коментар


                • В БГ вярвам на следните дейности:
                  1. Аграрна икономика /просто защото на никой друг не му се работи това/
                  2. Туризъм - наистина имаме дадености и не вярвам, че ще пустеят, някой ден ще ги изкупят - законно или чрез трети лица. "Големите" трябва да почиват някъде за по-малко пари.
                  3. Полезни изкопаеми - ограничени са, но все пак ги има. Докато това е факт, мераклии за тях ще има.


                  Това е мнението ми за БГ, кажете прогнози за навън, че там е голямата сикира

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
                    че то тоя вид акция е по близо до облигация
                    само дето си след тях на опашката като се прецакат нещата
                    Общо взето набуталите се безвъзвратно, не оценяте, че текущия доход е повече от нищо Казвам го като рентиер, който разчита и се кефи като дьете на всеки доход дето е готов да плати наемателя..

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
                      че то тоя вид акция е по близо до облигация
                      само дето си след тях на опашката като се прецакат нещата
                      Що пък да е облизвация - облизвацията е дълг, акцията - собственост.

                      Не облизвация.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                        Нито една акция освен привилигированата! Аргументи?После като ме репликирате.
                        че то тоя вид акция е по близо до облигация
                        само дето си след тях на опашката като се прецакат нещата
                        “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                        Коментар


                        • Здравей, Софиксов.

                          Помним ти как с врътки на Развалината правеше хубави кинти. Земеш по 4 стинки, шитнеш по 6, после пак така...

                          Ландлордов - ного прав.


                          Кантарчев - беше очевидно - Мостът примерно се търгуваше на над 3 бимберици, а беше на загуба. Обяснявах, че за губеща акция не 3 Б, а 3 кинта не давам, а простаците ме обиждаха.

                          А Атерата имат перспективи за добро развитие още няколко години, докато цената на земицата връви нагоре. Може да имат и още доста години, но тук опираме до политически решения, които напримерно аз мога да зема, ако стана Дуче - затуй Атераджиите да ме подкрепят
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • БФБ /БРОКЕР ФАЛИ БЪЛГАРИЯ/

                            Нито една акция освен привилигированата! Аргументи?После като ме репликирате.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                              Кантарчев - Патките, Мостовете, Трейсовиците бяха смехотворни акции и това се виждаше и без цъкли и аз си изпочупих две клавиатури да предупреждавам хората да не се набиват в тях. Помня когато Пушлякът и Развалината тоже бяха хитови - помня Развалината на Разбойник, преди да отиде на 3 стинки. Тогава пък строших три клавиатури и направих над 2800 поста във Войната на клонираните.

                              Атерата - кво - секси си е - има си перспективи и тия, дето я ръководят, от работата си разбират.
                              Е, в началото патките и трйсърите не се усещаха, че ще спихнат толкова. Дори трейса все още се носи на стара слава. Не е спихнало като патката. 1500 пъти презаписано Ipo, участващи капитали - проценти от БВП на цялата държава .... А сега трета глуха. Но какво ще кажеш за цкб и странната птица еубг. Процеса като възгласи наподобява сегашните очаквания като "секси" - атерата. Какво й е секси - не е съвсем ясно. Дали са 2-3дивидентa, a за ползата от кадърния мениджмънт се изхожда от мисълта, че цената на земята ще е само нагоре... Ще видим, какво предстои. Дано няма ново увеличение на капитала
                              Не е препоръка
                              http://www.youtube.com/watch?v=9-mDA1vRHOA&feature=related

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                                Кантарчев - Патките, Мостовете, Трейсовиците бяха смехотворни акции и това се виждаше и без цъкли и аз си изпочупих две клавиатури да предупреждавам хората да не се набиват в тях. Помня когато Пушлякът и Развалината тоже бяха хитови - помня Развалината на Разбойник, преди да отиде на 3 стинки. Тогава пък строших три клавиатури и направих над 2800 поста във Войната на клонираните.

                                Атерата - кво - секси си е - има си перспективи и тия, дето я ръководят, от работата си разбират.
                                Добри времена бяха

                                Коментар

                                Working...
                                X