IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как България бе прецакана 2 пъти за последните 20 г. от Световната финансова мафия

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от G.Gekko Разгледай мнение
    Какво печаткат, ами аз от 4 г. не съм пипнал нови пари - все окъсани и опърпани
    Може би живееш в друга държава.
    От двулевки до стотачки - все има нови!
    Даже и левчета има.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
      чета заглавието , заинтригува ме , влизам с мисълта ,че ще прочета нещо съществено , а то някакъв си геко написал някаква безсмислица ...поне разкажи нещо повече за тази митична Световна финансова мафия
      Просто все повече форумци искат да приличат на Форката/Команданте.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от G.Gekko Разгледай мнение
        Първи път: 1996-1997 г. хиперинфлацията, където Правителстовто и банките бяха оставени да печатат колкото си искат пари, с което обраха народа

        Вторият път: 2008-2012 г., когато България е единствената страна в ЕС във Валутен Борд и не може да печата пари, от което изпада в най-тежката си ликвидна криза, не може да печата пари, когато цял свят в момента това прави и е с вързани ръце. Дори парите, които ти дават на гишетата в банките са скъсани - което показва, че въобще не се печатат нови пари в БГ и това от години, при все че в цял свят централните банки работят на три смени

        Та два пъти в БГ нещата са наопаки и на два пъти в БГ финансите действат обратно на това което е в ползва на обществото
        ДА те попитам, че не ми стана ясно, кои страни в европейския съюз в момента печатат яко пари?

        Коментар


        • чета заглавието , заинтригува ме , влизам с мисълта ,че ще прочета нещо съществено , а то някакъв си геко написал някаква безсмислица ...поне разкажи нещо повече за тази митична Световна финансова мафия

          Коментар


          • Какво печаткат, ами аз от 4 г. не съм пипнал нови пари - все окъсани и опърпани

            2006 последно съм виждал чисто нови пари, тогава и имаше внос на капитали в БГ, а сега за послените години има само износ на капитал от БГ, срещу което от Правителството не прави нищо за да облекчи народа - както правят в Европа и САЩ

            Именно тук е ролят и значението на Правителствата или на Централните банки да създават среда, където парите в обръщение да не са проблем, и пак казвам на два пъти за последните 20 г. парите в обръщение са биле голям проблем в БГ - 1997 хипер инфлацията, и сега 2010-2012 стагфлацията която имаме
            There are three ways to make a living in this business: be first, be smarter, or cheat

            Коментар


            • Помежду другото - печаткат си, само се надявам да изтеглят същото количество от скъсаните.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от G.Gekko Разгледай мнение
                ... когато България е единствената страна в ЕС във Валутен Борд и не може да печата пари...
                И по-добре,че иначе щеше да се повторят събитията от 1996-1997г... ,а вярвам ,че никой не иска това... щяхме да сме в позицията на Зимбабве с това правителство в момента...
                Only God Can Judge me...

                Коментар


                • Банките са печатали безконтролно пари, ... казваш. ...
                  Кои бе тез банки ?
                  Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

                  Коментар


                  • Как България бе прецакана 2 пъти за последните 20 г. от Световната финансова мафия

                    Първи път: 1996-1997 г. хиперинфлацията, където Правителстовто и банките бяха оставени да печатат колкото си искат пари, с което обраха народа

                    Вторият път: 2008-2012 г., когато България е единствената страна в ЕС във Валутен Борд и не може да печата пари, от което изпада в най-тежката си ликвидна криза, не може да печата пари, когато цял свят в момента това прави и е с вързани ръце. Дори парите, които ти дават на гишетата в банките са скъсани - което показва, че въобще не се печатат нови пари в БГ и това от години, при все че в цял свят централните банки работят на три смени

                    Та два пъти в БГ нещата са наопаки и на два пъти в БГ финансите действат обратно на това което е в ползва на обществото
                    Last edited by G.Gekko; 27.04.2012, 01:13.
                    There are three ways to make a living in this business: be first, be smarter, or cheat
                  Working...
                  X