IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как се влиза в търговията на БФБ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Как се влиза на БФБ ... Понеже малко от нас имат милиони, още по малко от тези, които имат милиони, могат да си направят собствена Банка/Управляващо дружество, което да има директен достъп до БФБ, влизането на БФБ става чрез посредник.

    Списък на лицензираните инвестиционните посредници тук http://www.fsc.bg/Investicionni-posrednici-bg-341 - от сайта на КФН (Комисия за финансов надзор - чиято цел е уж да защитава инвеститорите/пазара от нечестни/уродливи практики, но реално в България - дейността и е силно ограничена и "силовите бизнесмени" насилват дребният мажоритар, в каквато поза го сварят.)
    Водещи посредници към момента са Карол, Бенчмарк, Елана ....(статия на инвестора http://www.investor.bg/novini-i-anal...vruari,131134/ - можете да се ориентирате кои посредници са с най-голям дял > логично старите кучета са се насочили към тия предлагащи най-добрите условия).

    На интернет страниците на самите дружества можете да се запознаете по-подробно с условията, които те предлагат - такси/комисионни. Сравнявате и се отправяте към най-близкият офис.

    Платформата на БФБ се нарича COBOS стува 72лв на година (предлага се предимно от банките-посредници, Елана и др.) - бъдещето и е малко неясно в предвид постоянно намаляващия брой на хората, които я ползват.

    По-големите ИП предлагат собствени безплатни платформи ( примери: Карол / Бенчмарк), за които не дължите годишна такса. но имат такса попечителство на ценни книжа 0.01% .. т.е. ако имате портфейл около 720 000 лв ще платите колкото таксата за кобос.

    Избора на акции оставям на вас ... на БФБ обаче счетоводните отчети нищо не значат и дори, и най-големите, и уж стабилни, могат да фалират в рамките на година -две .. примери колкото искате.

    Ако не сте професионалисти, можете да оставите на "професионалистите" да ви управляват парите ... срещу скромни и не чак толкова скромнни годишни такси за управление. ДА ви загубят по-голямата част от парите - не е толкова невероятно ( особенно при сегашните пазарни условия). Не всички хора от "професионалистите" са парашутисти и има доста, които наистина си разбират от "занаята", но уви в България, като цяло система е сбъркана и резултатите са плачевни....

    Както всички знаем икономиката преминава през по-големи и по-малки цикли . В момента сме в "криза" акциите са уж "евтини", не се съмняваме (всички колеги) след 5- 10- 15 години ще дойде момент, в който ще има отново балон на БФБ ... (но колко и кои от сегашните компании, ще оцелеят до тогава, никой не знае).

    Излизането става чрез разпродажба на всичките ви акции ..... През последните години ( в това число и аз съм продавал и с над 90% загуба). Парите от продажбата ви се превеждат по посочена от вас сметка.
    НО ще се окаже, че ще имате дружества в портфейла , който вече не се търгуват на БФБ. Отивате на място при ИП и подавате молба за прехвърляне в свободния регистър на тези ваши ценни книжа (Централен Депозитар , който не ви събират такса всяка година, за разлика от ИП) ... такса за прехвърлянето към 2010г беше 15 лв на партида/компания (поне на мене ми взеха толкова). Общо взето с тези си книжа, можете да се надявате компанията да се възроди някой ден ... но това едва ли ще стане, по-скоро ги отпишете и забравете за тях .... )

    Моят съвет .. ако имате 10К .... инвестирайте в семеен бизнес/хоби, от което разбирате и живо се интересувайте. Не оставяйте парите си в ръцете на "съмнителни мажоритари", защото това се получава когато си купувате дадена акция. ROE от 20-30% не е толкова недостижимо, за разлика от ROE-то на болшинството публични компании ..
    Е ако имате пари за рискуване - винаги можете да помечтаете, че ще сте първия честен милиардер
    Last edited by sirFaith; 13.03.2012, 09:29.

    Коментар


    • Значи относно слуховете за фалит на Kaolin AD в Сеново няма да начин да фалира вярно съкращава персонал ,но няма да фалира. Главния изпълнителен директор Александър Прокопиев ми е близък роднина ,но никога не сме разговаряли за бизнес.
      За БФБ май ме разубедихте,но все пак някой компетентен може да ме посъветва. Пропуснах да напиша ,че съм на 16 години.И сега започвам да се уча имам някои идей които тази година ще се опитам да започна. Но съм сигурен ,че ще допусна грешки. В момента чета МАРКЕТИНГ на харвард за магистърска степен. Искам да стана част от вас успелител. За това моля за разбиране от ваша страна, помогнете ми в развитието ми на упсешна личност.Благодаря предварително...

      Коментар


      • Мноо яка тема
        Ама сте опорочили на човека въпросите, бре
        Има си там кавги, ругатни и попЪржни, 'одетЕ там се рЪфайте

        Vola е прав, то влизането лесно, ми излизането

        Вземи послушай riddle* , нЕма а сбръкаш - три кравички, млекце - всичко това е реално - имаш крава - пиеш млЕко

        Останалите са та налазили, щот им се излиза

        Коментар


        • Първоначално изпратено от msimov Разгледай мнение
          А не теб ще слушат, как да се наврат беш на кучето у ауспуха.
          Много оригинално, остава и да разпродадеш в съответствие с твоите мрачни прогнози!
          Но всъщност човек продава само неща, които притежава, та най-вероятно ще останем купувачите на сухо от такива големи стратези!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ACTA Разгледай мнение
            Абе КРЕТЕН ! Този форум го има благодарение на мен. Темата "Валутна търговия - форекс" съм я създал на 19.02.2001г. и е тема номер 1 не само в този форум с над 800 000 поста, а и във всички БГ форуми. Създадох я след като Мариян дойде в офиса ми и ми се примоли да им помогна да се популяризира сайта им, направих каквото можах. И ти ли пръдльо изпърдян ще ми казваш къде и какво да пиша ?
            Ай сиктир бе копелдак мизерен !!!!
            И аз ценя твоето мнение също
            Last edited by първи стъпки; 13.03.2012, 01:01.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
              Колега, написах ти компаниите, от които се интересувам, ако имаш пиши, ако нямаш, ще те помоля да не манипулираш хората как да търгуват.
              А не теб ще слушат, как да се наврат беш на кучето у ауспуха.
              Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

              Коментар


              • Ей дерайлира темата...
                Custodite sortem vestram

                Коментар


                • Първоначално изпратено от msimov Разгледай мнение
                  Перфектната сделка е да не го купуваш изобщо. А не да се навреш в ОЦК на 50ст да падне на 15ст да се молиш да има оздравителен план и накрая да свършиш без план и продал на под 5 ст с 10 пъти загуба.
                  Колега, написах ти компаниите, от които се интересувам, ако имаш пиши, ако нямаш, ще те помоля да не манипулираш хората как да търгуват.

                  Коментар


                  • Помнете нещо. Историята се повтаря.

                    Кремиковци свърши и си замина и без план. ОЦК има огромни задължения заеми и то не са държавни а частни. С две думи може да свърши и с несъстоятелност и без никакъв оздравителен план щото казват, че завода не е в цветущо здраве.

                    Сега е време за спане за днес толкова.
                    Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
                      Е нали ще пада още??? Перфектната сделка, ще продадете нещо на максимална цена, а като падне яко след време и ако държите толкова на него ще си го купите обратно на 1/5 от продажната ви цена.
                      Перфектната сделка е да не го купуваш изобщо. А не да се навреш в ОЦК на 50ст да падне на 15ст да се молиш да има оздравителен план и накрая да свършиш без план и продал на под 5 ст с 10 пъти загуба.
                      Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                      Коментар


                      • Абе КРЕТЕН ! Този форум го има благодарение на мен. Темата "Валутна търговия - форекс" съм я създал на 19.02.2001г. и е тема номер 1 не само в този форум с над 800 000 поста, а и във всички БГ форуми. Създадох я след като Мариян дойде в офиса ми и ми се примоли да им помогна да се популяризира сайта им, направих каквото можах. И ти ли пръдльо изпърдян ще ми казваш къде и какво да пиша ?
                        Ай сиктир бе копелдак мизерен !!!!


                        Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
                        Като не ти дреме какво правиш тук??? Защо въобще се регистрираш? Да си рекламираш яйцата, консултантските си услуги /за които те съдят/, светещите връзки за обувки??? Не разбираш ли МОЕТО МОМЧЕ, че си нежелан? Що за самочувствие, що за амбиция е твоето?

                        Коментар


                        • Немога да разбера само от позицията си на колко години опит правиш тези твърдения?
                          Е как да не кажа, че е фрашкано с идиоти дето говорят като луда с путката си !?!

                          Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
                          Е нали ще пада още??? Перфектната сделка, ще продадете нещо на максимална цена, а като падне яко след време и ако държите толкова на него ще си го купите обратно на 1/5 от продажната ви цена.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ACTA Разгледай мнение
                            Гледай сега моето момче. Не дължа обяснения на никой и за нищо. Не съм премиер или министър (хрантутник) който да се храни с народни пари, че да дължа обяснения на когото и да било и за каквото и да било. И знаеш ли колко ми дреме, че ме трият ? Те ме трият защото им казвам истината в очите, а тя не им харесва. И к'во? Те ме трият , а аз си регистрирам нов ник АЛЪН10,20,30...........или АСТА 1, 2, 3........
                            Знаещ ли колко е броят на числата ???
                            Като не ти дреме какво правиш тук??? Защо въобще се регистрираш? Да си рекламираш яйцата, консултантските си услуги /за които те съдят/, светещите връзки за обувки??? Не разбираш ли МОЕТО МОМЧЕ, че си нежелан? Що за самочувствие, що за амбиция е твоето?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ACTA Разгледай мнение
                              Един "специалист" кандидат милионер ме навиваше на 830лв да купувам Оргахим. Било стигнало 910 и сега лекинко корегирало му бяха думите. Той бил купил на 730 и само допълвал ми обясни.
                              Аз му дадох съвет да продава на секундата и да бяга щом е на печалба, ама.....
                              За последно като го чух ми каза , че допълва на 93 леФа.......
                              Изводите всеки да си направи сам..........
                              Изводите са, че не е бил никакъв специалист щото още тогава тая цена беше ясно, че е надценена по всички правила с най-малко 50%.

                              А най-лошото е, че и в момента е пълно с "специалисти".
                              Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dosadnik Разгледай мнение
                                Хехе ест. че няма, няма и да има, освен ако не започнат да умират от глад де То не е лесно да си купувал на 120лв, па сега да требва да ги харизваш артиите на по 3.50 , че и по малко
                                Е нали ще пада още??? Перфектната сделка, ще продадете нещо на максимална цена, а като падне яко след време и ако държите толкова на него ще си го купите обратно на 1/5 от продажната ви цена.

                                Коментар

                                Working...
                                X