IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Индекси на БФБ- София АД

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • ЕЛАРГа няма ли да го вадят вече от Софикса и другите.индекси след като има разрешение на КФН за ликвидация и им отнеха лиценза ???
    Така е поне според правилника на БФБ за изчисляване на индекси - чл.9.2 -
    Чл. 9. В индексите могат да бъдат включени само емисиите на дружества, които:

    2.не са обявени в ликвидация или несъстоятелност и не изпълняват оздравителна програма;

    Коментар


    • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
      Ъъъ, не съм съгласен Аз първи ги избъзиках за ПолимерЕ
      Приема се
      "The most valuable commodity I know of is information." Gordon Gekko

      Коментар


      • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
        Ъъъ, не съм съгласен Аз първи ги избъзиках за ПолимерЕ
        на мен ми се стори, че "шокова терапия" и "вола.h" също бяха измежду конкурентите A може да е било и за онзи балон - Енергони

        Коментар


        • Първоначално изпратено от zlatna treska Разгледай мнение
          трън та на глог, по-зле от тука има, тука нема !
          ебасе маркета - там да ги пратят
          Абе що не напрвят и Басе и Индексите за басе и маркета.
          +1

          Щом ще ги отделят от стадото със сайт значи трябва да имат и индекс.
          Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Hakkinen Разгледай мнение
            Вслушаха се в мъдрите ми слова
            Ъъъ, не съм съгласен Аз първи ги избъзиках за ПолимерЕ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Hakkinen Разгледай мнение
              Вслушаха се в мъдрите ми слова


              12-03-2012 - Индекси на БФБ-София
              Поради допусната техническа грешка, съобщението от 12.03.2012 г. за взетите решения на заседание на Съвета на директорите на БФБ-София АД по Протокол № 10/12.03.2012 г., относно промени в състава на индекса BG40, е актуализирано, като на мястото на Полимери АД-Девня в състава му е включен Оргахим АД-Русе.
              трън та на глог, по-зле от тука има, тука нема !
              ебасе маркета - там да ги пратят
              Абе що не напрвят и Басе и Индексите за басе и маркета.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Hakkinen Разгледай мнение
                на мястото на Полимери АД-Девня в състава му е включен Оргахим АД-Русе.
                Е, не по врат...
                Търгово предложение за Оргахим след изненадващата...
                Търговите предложите притежават общо 92,47%. Честито на останалите!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Hakkinen Разгледай мнение
                  Вслушаха се в мъдрите ми слова


                  12-03-2012 - Индекси на БФБ-София
                  Поради допусната техническа грешка, съобщението от 12.03.2012 г. за взетите решения на заседание на Съвета на директорите на БФБ-София АД по Протокол № 10/12.03.2012 г., относно промени в състава на индекса BG40, е актуализирано, като на мястото на Полимери АД-Девня в състава му е включен Оргахим АД-Русе.
                  Какво са се вслушали. Седят там да си броят гигантските заплати и бонусчета. А иначе работата се върши през куп за грош.

                  Некадърността в БФБ в момента надминава всякакви граници.
                  Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Hakkinen Разгледай мнение
                    Полимери от началото на годината е спряно от търговия, защото не са си платили годишната такса, те го включват в един от индексите. Е как ще допринася за изчисляване на индекса като няма котировки близо 3 месеца вече ...................
                    Вслушаха се в мъдрите ми слова


                    12-03-2012 - Индекси на БФБ-София
                    Поради допусната техническа грешка, съобщението от 12.03.2012 г. за взетите решения на заседание на Съвета на директорите на БФБ-София АД по Протокол № 10/12.03.2012 г., относно промени в състава на индекса BG40, е актуализирано, като на мястото на Полимери АД-Девня в състава му е включен Оргахим АД-Русе.
                    "The most valuable commodity I know of is information." Gordon Gekko

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Матю Стокс Разгледай мнение
                      Къде е логиката? - се питат повечето пишещи тук.
                      В мечия пазар. Колкото и да се стреми надолу, акцията на всяка компания има някакъв праг. При достигането на този праг продавачите спират да продават толкова лесно.
                      Е, при по-читавите компании (вижте кои отпадат) този психологически праг може би е достигнат, сделките намаляват, оборотът пада и те излизат от индекса поради числовите му параметри.
                      Обратно, колкото по-некачествена е една компания (вижте някои от влизащите), толкова по-ниско е праговото ограничение за продавачите.
                      _____________
                      Не е препоръка.
                      Мда-а-а има нещо вярно в тия разсъждения .... Но въпреки всичко в Енергонито няма ама съвсем никаква логика ..... Това вече надминава моя личен праг на поносимост към простотиите на БФБ.
                      He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Матю Стокс Разгледай мнение
                        Къде е логиката? - се питат повечето пишещи тук.
                        В мечия пазар. Колкото и да се стреми надолу, акцията на всяка компания има някакъв праг. При достигането на този праг продавачите спират да продават толкова лесно.
                        Е, при по-читавите компании (вижте кои отпадат) този психологически праг може би е достигнат, сделките намаляват, оборотът пада и те излизат от индекса поради числовите му параметри.
                        Обратно, колкото по-некачествена е една компания (вижте някои от влизащите), толкова по-ниско е праговото ограничение за продавачите.
                        _____________
                        Не е препоръка.
                        Не е нормално обаче избушеняци под номинал да се търкалят като мърша в индексите.
                        На известна, друга борса, когато Кодак тръгна да фалира и слезе на 0,5 долари (под номинал), имаха срок до 1 месец, да се възстановят, иначе - спиране на търговията с компроментираните артии.
                        На бфб не само, че нямат спиране, но точно обратно - артиите на буклуците се търкалят безспир (химко, кремиковци и т.н.), като се търгуват хиляди акции на сделка (понеже нищо не струват). На всичкото отгоре вкарват и избушеняк (с прясно напомпани цени до 40стинки) в индекс !!! Прилича ми на дивашко безхаберие!
                        Last edited by shokova terapia; 13.03.2012, 15:01.
                        Не е препоръка

                        Коментар


                        • Къде е логиката? - се питат повечето пишещи тук.
                          В мечия пазар. Колкото и да се стреми надолу, акцията на всяка компания има някакъв праг. При достигането на този праг продавачите спират да продават толкова лесно.
                          Е, при по-читавите компании (вижте кои отпадат) този психологически праг може би е достигнат, сделките намаляват, оборотът пада и те излизат от индекса поради числовите му параметри.
                          Обратно, колкото по-некачествена е една компания (вижте някои от влизащите), толкова по-ниско е праговото ограничение за продавачите.
                          _____________
                          Не е препоръка.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
                            Не за друго, реших да не прокламираш какви гиганти са, а мен не ме кефи баш в някакви такива да вкарват, ама...
                            Ами ...протестирай пред Министерството....имаш право.......А в какво да се инвестира решава министърът,Като те изберат за Министър на Финансите ще имаш възможност да се изявиш.....НАЛИ ТАКА....

                            ....И нищо няма да прокламирам...споко...Просто ще стане това ,което Борисов и Дянков решат......Кол,кото и да си чешите езиците....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                              Той е малък,но вече знае...Май така беше рекламата
                              Не за друго, реших да не прокламираш какви гиганти са, а мен не ме кефи баш в някакви такива да вкарват, ама...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
                                Среброто, майн фройнд, среброто.
                                Той е малък,но вече знае...Май така беше рекламата

                                Коментар

                                Working...
                                X